Порада дня: використовуйте метод, щоб дитина навчилася долати нудьгу

521

Як часто ваш малюк канючить, що йому нічого робити? А що відбувається потім? Можливо, починаються сльози: хочеться гуляти, але мама зараз не може відправитися на дитячий майданчик, хочеться дивитися мультик, але денний ліміт вичерпаний… Вам знайоме? Дитина щось не хоче робити, і організм йому послужливо в цьому допомагає. В результаті дитина починає хворіти. Психосоматика в дії…

Читайте також:Порада дня: не дратуйтеся, якщо дитина канючить

Цій темі популярний психолог, автор книг і багатодітна мама Лариса Суркова присвятила правдивий пост у своєму блозі. Експерт знає, чим можна допомогти. І це зовсім не практика, а добре слово…

Моя бабуся казала: «Є таке слово “треба”», – ділиться з передплатниками психолог. — Скажіть, а ви ще пам’ятаєте про нього? Зараз же все більше модно: “розслабтеся, не напружуйтеся, весь світ зачекає” І відноситься це і до дітям, і дорослим.

© Instagram @marafonpozitiva

Лариса Суркова міркує так:

…мозок👉психіка-👉тіло нерозривно пов’язані. Якщо тіло в ліні, то мозок шукає собі інше заняття. І йому це чудово вдається, наприклад:

👿погані думки

👿страхи і фобії

👿пробудження психосоматики

👿програма на самознищення

А якщо тіло працює?

Квіти садить; на біговій доріжці бігає; вишиває або готує, то мозок відповідає за мільйон важливих моментів (записати правильно; ножем не порізатися або не спіткнутися 😃) і не до дурниць йому.

Так, безумовно, є схема необхідного відпочинку, який життєво необхідний у форматі #байдикування

Це близько 3 годин в тиждень і плюс 8 днів на рік. Ось в цей час можна лежати і стеля/дивитися в небо і не робити взагалі нічого.. Як показує практика😃не вистачає дуже надовго.

А якщо ви стикалися з психологами, то знаєте, що у нас багато завдань пов’язаних з тілом.

Погано вам зараз/сумно/тужливо? Ось починайте стрибати (краще через скакалку), присідати або просто пройдіть 30 разів з одного кутка кімнати в інший. Здорово допомагає.

© Instagram @larangsovet

Читайте також:Порада дня: навчіться вчасно розпізнавати «маячки» емоційного вигорання

Нехай у вашому лексиконі міцно оселиться слово «треба». Перевірте його на практиці. І якщо дитина вередує – дайте йому завдання, наприклад, протерти пил на машинках і іграшках. І малюк забуде про те, що канючив. Вирішив поскиглити, що не хоче йти в дитячий сад – нехай допоможе вам, наприклад, розкласти висушене білизна. Направляйте дитячу енергію в потрібне русло – творення, а не руйнування. Втім, замінювати словом «треба» слово «не хочу» – це відмінна практика і для дорослих.

© Instagram @larangsovet

А як часто ви говорите собі слово «треба», навіть якщо не зовсім хочеться щось робити?