Гігієнічний масаж обличчя – запорука молодості шкіри

1587

Зміст:

  • Що таке гігієнічний масаж обличчя і шиї
  • Методика виконання гігієнічного масажу
  • Протипоказання до масажу
  • Масаж тіла
  • Шкіра на обличчі з часом втрачає пружність, з’являються мімічні зморшки, які видають вік. Одним з методів уповільнення старіння є гігієнічний масаж. Багато косметологи рекомендують проводити дану процедуру з певною періодичністю. Якщо почати робити масаж в 25-26 років і слідувати рекомендаціям лікаря, то можна відкласти застосування інших засобів для омолодження на довгий термін.

    Що таке гігієнічний масаж обличчя і шиї

    Гігієнічний масаж – це сукупність певних рухів по масажних лініях обличчя, які здійснює лікар. Ідеальний вік, коли варто почати проводити дану процедуру, – 25 років, так як саме з цього моменту в шкірі починають сповільнюватися процеси відновлення клітин, колагенових і еластинових волокон.

    Вимоги до проведення: кожній жінці рекомендований курс 15 процедур, який слід проводити як мінімум 1 раз в рік, і кожен місяць необхідна одна підтримуюча процедура. Після 30 років підтримуючі процедури проводять з періодичністю 1 раз в тиждень.

    Перед гігієнічним масажем слід очистити шкіру обличчя від косметики та забруднень

    Показаннями до масажу є:

    • поява зморшок;
    • зниження еластичності шкіри;
    • опускання особового овалу;
    • зміни кольору шкіри;
    • порушення функції сальних залоз;
    • зайва жирність або сухість шкіри.

    За статистикою, кожній жінці після 25 років необхідно проведення даного масажу, навіть якщо вона сама не помічає якихось значних змін у зовнішності.

    Виконання гігієнічного масажу краще довірити фахівцеві. Його досвід дозволить визначити, який вид масажу вам підходить більше. Але деякі прості прийоми можна повторювати самостійно і підтримувати шкіру в тонусі.

    Методика виконання гігієнічного масажу

    Масаж складається з ряду послідовних рухів: погладжування, розтирання і розминання. Руху циклічні і повторюються 3-5 разів. Для їх виконання слід враховувати тип шкіри: власникам грубої шкіри масаж проводять більш енергійними рухами, ніж тим, чия шкіра має підвищену чутливість.

    Масаж починають від міжбрівного простору, ковзаючими рухами опускаються до нижньої щелепи, переходять на шию. Далі пересуваються до мочок вух. Область губ масажується над верхньою та нижньою губами і під підборіддям. Погладжування носа починають, поставивши пальці на спинку носа і опускаючись вниз по його крилах, через скуловую дугу до вух. Продовжуючи масажувати область близько вух, переходять на скроневу м’яз. Далі проводять погладжування чола знизу вгору: від брів до початку росту волосся на голові. Завершують погладжування рухами від нижньої губи до підборіддя. Завдяки погладжувань відбувається активація лімфовідтоку.

    Далі переходимо до масажу точок: підборіддя розтирають круговими рухами знизу вгору, далі – кути рота і бічні поверхні носа. Лоб розтирається зигзагом зліва направо. Щоки розтирають круговими рухами, рухаючись від вух до кутів рота. Закінчують розтирання від підборіддя до вушних мочок. Даний етап слід повторити 3-4 рази, після чого знову проводять погладжування всіх областей.

    Косметика, яку використовує жінка, повинна точно відповідати типу її шкіри, і для його визначення краще звернутися до косметолога.

    лицаНапрямок рухів при гігієнічному масажі: зигзагами, по колу, по прямих лініях

    На фінальному етапі проводять розминання, захоплюючи товстий шар шкіри на щоці і рухаючись від середини обличчя до периферії. Шкірну складку не можна відтягувати, а навпаки слід притискати до кісток лицьового черепа. Завершуючи масаж, слід зробити легкі поколачивания кінчиками пальців по лобі, щоках і підборіддю.

    Якщо проводити масаж, виконуючи всі його правила, то можна досягти наступних ефектів:

    • Поліпшення лімфодренажної функції, за рахунок чого йдуть набряки, і обличчя виглядає бадьорим.
    • М’язи зміцнюються, розгладжуються дрібні мімічні зморшки.
    • Розганяється кров до тканин надходить велика кількість поживних речовин, поліпшується метаболізм і активуються пластичні процеси в шкірі.

    Протипоказання до масажу

    Різні види масажу можуть бути протипоказані:

    • при наявності запальних процесів на шкірі: дерматити, алергія, герпес;
    • при підвищеній ламкості судин, коли на шкірі вже є судинні сіточки і зірочки;
    • при вірусних захворюваннях, наприклад ГРВІ;
    • при підвищеному або зниженому внутрішньочерепному тиску.

    У цих ситуаціях гігієнічний масаж краще замінити іншими процедурами, які можуть бути рекомендовані у вашому випадку лікарем-косметологом.

    Масаж тіла

    Основні напрямки гігієнічного масажу тіла:

    • Заспокійливий і розслабляючий.
    • Тонізуючий і зміцнюючий.
    • Профілактичний.

    Області, які необхідно масажувати, вибирає фахівець, а також клієнт може самостійно вказати на ті частини тіла, які його особливо турбують. Найчастіше це спина, руки і ноги.

    Перед масажем лікар виконує погладжування по тілу, визначаючи зони з підвищеним м’язовим напруженням, і приступає до їх розминці. Якщо заспокійливий масаж, то і руху фахівцем дуже м’які і плавні. Тонізуючий масаж більш енергійний, так як спрямований на активізацію обмінних процесів в організмі.

    Ідеальним вважається поєднання гігієнічного масажу з відвідуванням лазні або сауни.

    Ефекти від масажу можна відчути вже після першого сеансу, але щоб домогтися максимальних результатів і підтримувати своє тіло в тонусі, потрібна регулярність. А найголовніше, що після таких процедур ви відчуваєте не тільки фізичне розслаблення, але й моральний, так як гігієнічний масаж є відмінною профілактикою нервового стресу і напруги.

    Читайте в наступній статті: фейс фітнес для обличчя