Як і навіщо проводиться стимуляція пологів

2445

Зміст:

  • Показання до процедури
  • Методи активізації пологової діяльності в пологовому будинку
  • Самостійне прискорення настання пологів
  • Стимуляція пологів необхідна, якщо родовий процес не розвивається природним шляхом. Рішення про необхідність стимуляції приймається лікарем з урахуванням всіх можливих ризиків, протипоказань і ускладнень. Але і сама майбутня мама може трохи прискорити настання природного родового процесу.Стимуляція пологів допоможе при згасанні пологової діяльності, зменшення інтенсивності перейм

    Показання до процедури

    Активізація пологової діяльності виконується при виникненні небезпеки для продовження вагітності. Вона може бути обумовлена такими факторами:

    • переношування, якщо вагітність триває понад 41 тижні;
    • відсутність перейм протягом доби після того, як відійшли води;
    • гіпоксія плоду;
    • проблеми із серцевою та нирковою діяльністю;
    • цукровий діабет;
    • багатоплідність та багатоводдя.

    Процедура виконується тільки після ретельного огляду, перевірки ступеня зрілості шийки матки, виміру її довжини за допомогою проведення ультразвукового дослідження з вагінальним датчиком і аналізу всіх показань. Призначення штучної стимуляції пологів допускається тільки в крайніх випадках, адже практично у кожного методу є побічні ефекти, включаючи слабку маткову активність, проникнення інфекції, передозування препарату.

    Методи активізації пологової діяльності в пологовому будинку

    Щоб спровокувати настання пологів, лікарі використовують кілька способів в залежності від стану здоров’я майбутньої мами.

    • Введення паличок з ламінарії в цервікальний канал. Поступово вбираючи вологу, вони сприяють розширенню шийки матки.
    • Механічний вплив катетером Фолея. Використання інструменту також призводить до розширення маткової шийки.
    • Відшаровування навколоплідних оболонок. Метод застосовується, якщо переношена вагітність. Лікар виконує маніпуляції вручну, що призводить до початку переймів.
    • Прокол навколоплідного міхура (амніотомія). Використовується при слабкій пологовій діяльності.
    • Прийом антигестагенов у вигляді таблеток. Вони сприяють блокуванню маткових рецепторів, прискоренню дозрівання і розкриття шийки.
    • Внутрішньовенні ін’єкції окситоцину – штучного аналога натурального гормону. Він стимулює скорочення матки при згасанні пологової діяльності, зменшення інтенсивності перейм.
    • Застосування простагландинів – речовин, що викликають відкриття шийки матки. Фармпрепарат у формі гелю або свічок вводиться вагінально, і через 30 хвилин зазвичай починається родовий процес.

    Найбільш ефективною схемою вважається використання спазмолітиків, гормональних препаратів і ламінарієвих паличок в комплексі.

    в роддомеУ пологовому будинку простимулювати пологи можуть за допомогою медичних інструментів та лікарських препаратів

    Якщо жодна з методик не допомагає, приймається рішення про оперативне пологодопомозі – проводиться кесарів розтин.

    Самостійне прискорення настання пологів

    Існують способи, які допомагають у домашніх умовах наблизити пологи. Їх може застосувати будь-яка жінка на терміні понад 40 тижнів. Попередньо потрібно проконсультуватися з лікарем.

    До найбільш простим відноситься фізична активність, зокрема ходьба. Як відбувається активація родового процесу: плід тисне на шийку матки, що і примушує її розкриватися. Такий спосіб можливий, лише коли шийка вже розм’якшується і згладжується, тобто підготовка до пологів почалася. Майбутній мамі не варто піддавати себе екстремальним навантаженням, вони повинні бути посильними і легкими. Перенапруження здатне викликати відшарування плаценти.

    Фізичні навантаження не рекомендовані при гестозу, хронічних хворобах серця і нирок, на термін до 40 тижнів.

    До інших методик відносяться:

    • акупунктура;
    • ароматерапія;
    • регулярний секс.

    Секс без презерватива з перевіреним партнером – природний і дієвий спосіб наблизити пологи. У складі сперми присутні натуральні гормони, простагландини, які надають розм’якшує вплив на шийку матки. Оргазм викликає м’язові скорочення матки. Масаж сосків підвищує концентрацію окситоцину в крові.

    Стимуляцію сосків може проводити не тільки партнер при заняттях сексом, але і жінка самостійно при переношуванні. Масаж слід виконувати тричі на день по 10-20 хвилин.

    Іноді для активізації пологової діяльності застосовують касторове масло. При прийомі всередину воно змушує кишечник посилено працювати, що викликає початок родового процесу. Спосіб сумнівний, оскільки призводить до діареї, нудоті і зневоднення організму.

    Не рекомендовано використовувати і теплу ванну, особливо якщо відійшли води. Є ризик проникнення інфекції.

    Не слід побоюватися штучної активізації родового процесу, якщо в ній виникає потреба. При правильному проведенні процедура не призводить до появи сильного болю і зводить нанівець ризики ускладнень. А відмова може негативно позначитися на здоров’ї дитини.

    Читайте також: природні пологи – плюси і мінуси