Як правильно носити бандаж для вагітних, і чи потрібно це робити?

1110

Зміст:

  • Що таке бандаж, і навіщо він потрібен
  • Як правильно підібрати і носити бандаж
  • Коли не можна носити бандаж
  • Якщо немає показань
  • Лікарі часто рекомендують майбутнім матерям носити спеціальну підтримуючу і компресійну одяг. Але щоб вона принесла користь, фахівець повинен пояснити, як правильно носити бандаж для вагітних, навіщо це потрібно і як впливає на малюка і майбутню матір.

    Як правильно носити бандаж для вагітних на пізніх термінах

    Що таке бандаж, і навіщо він потрібен

    Бандаж – це спеціальна лікувальна білизна, яке підтримує м’язи промежини і живота, дозволяє правильно розподілити навантаження між зв’язками та кістками. Використання бандажа необхідно, щоб зменшити болі в промежині і знизити тиск зростаючого живота.

    Носити бандаж потрібно за призначенням лікаря. Якщо виникають дискомфортні відчуття, потрібно проконсультуватися з фахівцем про те, як їх зняти. Для цього може знадобитися цілий комплекс заходів, які поліпшать самопочуття майбутньої матері.

    Види бандажів за формою:

  • Трусики з еластичної тканини. Мають додаткову підтримує вставку під животом. Переваги – підтримують м’язи живота, крижів і промежини. Недоліки – надягаються на голе тіло замість білизни;
  • Пояс. Одягається поверх нижньої білизни. Його можна виготовити самостійно з еластичного бинта. Ефективно підтримує м’язи живота і попереку. Переваги – попереджає розтяжки, гігієнічний. Найпоширеніший вид бандажа;
  • Корсет. Ефективний при болях у спині, використовується на ранніх термінах, щоб підтримувати поперек. На пізніх термінах незручний і може бути шкідливий при сильно збільшений животі, тому значно поступається в популярності іншим видам;
  • Комбінований. Це різновид пояси з двох частин – широкою і вузькою, завдяки чому його можна носити до і після пологів. Під час вагітності його носять вузькою стороною вперед для зняття навантаження зі спини і підтримки живота. Після пологів його носять широкою стороною вперед, щоб м’язи живота швидше прийшли в норму.
  • Підібрати правильний вид бандажа можна, консультуючись з лікарем. Найбільш зручним вважається пояс або комбінований бандаж. Вони гігієнічні, їх легко підлаштувати під будь-які форми за допомогою липучок і можна використовувати повторно при наступній вагітності.

    Допологовий бандаж потрібен жінкам, які очікують кілька малюків або великий плід, які мають патології м’язів живота. Хронічні патології судин і зв’язкового апарату, які можуть загостритися під час вагітності (варикоз, остеохондроз, міжхребцева грижа) також потребують носіння бандажа.

    универсальный

    Найбільш зручний вид – універсальний

    Як правильно підібрати і носити бандаж

    Питання про бандажі слід задати лікаря відразу ж, коли жінка стає на облік по вагітності, особливо якщо вона не перший раз вирішила стати матір’ю. Рекомендації по його носіння відрізняються в залежності від анамнезу і самопочуття матері.

    Здоровим жінкам рекомендується підтримуючий пояс, який носять починаючи з 20-го тижня і до пологів. Режим носіння – 3 години, потім 30-40 хвилин перерви. На ніч його знімають, щоб живіт відпочив. При правильно підібраному бандажі жінка буде відчувати себе комфортно в будь-якому положенні – сидячи, стоячи, лежачи і в русі.

    Раннє носіння бандажа потрібно при:

    • багатоплідній вагітності;
    • повторної вагітності, особливо якщо мали місце ускладнення у попередніх вагітностях;
    • захворюваннях поперекового відділу хребта;
    • загрозу переривання вагітності на ранніх термінах;
    • варикозі ніг;
    • слабких м’язах черевної порожнини;
    • патології шийки матки.

    У цих ситуаціях лікар може рекомендувати носити бандаж безперервно, але тоді до нього пред’являються більш високі вимоги – він повинен ідеально підходити жінці, дозволяючи відчувати себе комфортно в будь-якому положенні.

    При слабкості пахових м’язів, недорозвиненості шийки матки зручним варіантом буде бандаж-труси. Він чудово справляється саме з такими проблемами, оскільки спеціально створений для їх вирішення. Основна проблема полягає в тому, що бандаж надівається замість нижньої білизни, і на нього постійно потрапляють виділення. У гігієнічних цілях такий бандаж потрібно прати щодня або мати кілька однакових, щоб міняти їх щодня, як будь-яка білизна.

    При хорошому самопочутті бандаж можна почати носити на другому триместе. Те ж стосується добре тренованих спортивних жінок, організм яких добре справляється з навантаженням, і їм не потрібно додаткової підтримки.

    Тривалість носіння бандажа визначається за показаннями. Іноді можна не носити його зовсім, якщо вагітність протікає легко і без ускладнень.

    дородовой

    Допологовий бандаж

    Коли не можна носити бандаж

    Після 24 тижня можна говорити про остаточне положення плода в матці. До цього моменту малюк активно рухається, і його положення постійно змінюється, але до цього терміну він «визначається», і лягає в більш-менш стабільне положення. Якщо воно неправильне, то бандаж носити не можна – він завадить дитині переміститися.

    Правильним положенням вважається головне передлежання – коли верхівка малюка спрямована на шийку матки. Саме в такому положенні найменш імовірний ризик травм. Тазове передлежання, коли плід розташований вгору головою, вважається менш правильним і сильніше привертає до травм. Його виправляють за допомогою спеціальної гімнастики, яка змушує малюка перевернутися. Бандаж у цьому випадку тільки заважає, але при сильних болях в спині або ризик передчасних пологів збереження вагітності важливіше, ніж правильне положення плоду, і бандаж носять.

    Бандаж носять після родів, щоб прискорити відновлення стінки матки, і після операції кесаревого розтину це допоможе відновитися набагато швидше. Але застосування підтримуючих пристроїв допустимо тільки за призначенням лікаря.

    Якщо ж плід знаходиться в поперечному положенні або будь-якому його варіанті, який відрізняється від описаних вище, бандаж категорично протипоказаний так як він знижує шанси на повернення малюка в правильне положення. Його можна носити тільки на останніх тижнях, коли плід вже точно не перевернеться, а болі в спині стають дуже сильними. У таких випадках рекомендовано носіння універсального бандажа, а розродження – методом кесаревого розтину.

    Бандажі зазвичай роблять з бавовняної тканини без барвників, але бувають і синтетичні тканини. Для здорової людини немає різниці, який вид бандажа носити, але можливі алергічні реакції. Слід враховувати й те, що під час вагітності шкіра під животом активно потіє, і загострюються алергічні реакції. Тому якщо бандаж викликає неприємні відчуття, його носити не варто.

    Щоб бандаж приносив користь, його потрібно правильно одягати, підганяти під власний розмір, ретельно вибирати, щоб використання було зручним.

    Ознаки неправильно підібраного бандажа:

    • почуття тиску на живіт;
    • почервоніння і сліди на шкірі після зняття бандажа;
    • дискомфорт у певних положеннях або при русі;
    • за час перерви шкіра не відпочиває від бандажа.

    Якщо вони виникають, слід замінити бандаж або перестати його носити.

    Якщо немає показань

    Частий питання, що робити здоровій жінці, у якої немає ні свідків, ні протипоказань до носіння бандажа? Потрібно його носити в профілактичних цілях або навпаки, краще не ускладнювати собі і так непростий період в житті. Відповідь на це запитання жінка шукає разом зі своїм гінекологом.

    Зазвичай лікар рекомендує придбати універсальний бандаж, який можна носити і до, і після пологів. Його варто підібрати та залишити в себе на всяк випадок, якщо труднощі з виношуванням все-таки виникнуть. При хорошому самопочутті носити його не обов’язково. Якщо ж виникнуть болі в спині, з’являться набряки або тягнення паху, то можна надіти пристосування.

    Переваги такого підходу в тому, що якщо дискомфорт виникне раптово, то жінка зможе прийняти заходи. Істотний мінус в тому, що вагітність завжди пов’язана з чималими витратами, і ще одна, якщо в ній немає необхідності, стає зайвою.

    Носити чи не носити бандаж – питання індивідуальне. Багато жінок вибирають носити його, тому що він полегшує навантаження на зв’язки і покращує самопочуття, знижує ймовірні ризики. Інші вважають, що природа все передбачила, і можна обійтися без додаткової «збруї», тим більше, якщо для неї немає показань. Єдиної думки гінекологів з цього питання немає, тому вирішальний критерій – комфорт і наявність показань.

    Дивіться також: болить поперек при вагітності

    Де підстригти дитину

    10.09.20216

    Багато батьків стикаються з проблемою «як підстригти дитину без сліз». Для того, щоб всі учасники процесу завжди відчували тільки приємні емоції від стрижки, дуже важливо з самого раннього віку сформувати позитивне ставлення дитини до процесу. Дуже часто батьки до певного віку стрижуть дітей вдома. Але оскільки далеко не всі з нас володіють перукарськими навичками, то результат часто залишає бажати кращого. Доросла перукарня-теж не найкращий варіант для стрижки дитини, так як діти часто лякаються незнайомої обстановки, стригучої машинки або ножиць, засмучуються або відмовляються сидіти нерухомо, заважаючи працювати майстру. З цієї причини небагато майстрів, що працюють з дорослими клієнтами, погоджуються стригти маленьких дітей.

    Якщо ваша дитина не любить або зовсім відмовляється стригтися, спробуйте відвідати один зі спеціалізованих дитячих салонів краси. Зверніться за посиланням детская парикмахерская в Киеве та запишиться до майстра-перукаря. У такому салоні все спеціально продумано для того, щоб розважати і відволікати дітей, а досвідчені майстри, що працюють з дітьми, роблять все можливе для того, щоб їм було комфортно. В Києві таких салонів ще не багато, і в цій статті ми розповімо про одного з них.

    Дитячий салон “Масик” перетворю стрижку в веселощі. Веселощі починається відразу, як тільки діти переступають поріг цього салону краси! У зоні очікування є все необхідне, щоб розважити дітей – відеоігри, матеріали для творчості та іграшки. Діти приходять в захват коли голову перед стрижкою їм миють спеціальним шампунем . Щоб не було нудно в процесі стрижки, можна вибрати мультфільм за смаком або принести свій. Дівчатка можуть влаштувати вечірку і насолодитися спа-доглядом для волосся, замовити манікюр, тематичну зачіску, аквагрим або макіяж для урочистої події. “Масик”– сімейний салон краси, де для дітей зроблено все, щоб вони могли відчути себе дорослими. Маленьких і великих принцес чекають всі види догляду – від манікюру до догляду за обличчям. Це відмінна можливість для мам і дочок провести час разом. Після стрижки кожному маленькому відвідувачу дістається льодяник в подарунок. Одним словом тут передбачено все для вашого малюка, все для того, щоб дитина могла звикнути до обстановки і наступного разу прийти на стрижку з задоволенням і радістю.