Як прибрати набряки після пологів?

814

Зміст:

  • Чому виникають набряки
  • Як розпізнати набряки
  • Як впоратися з набряками
  • Зміна раціону
  • Вправи і процедури
  • Медикаментозне лікування
  • Набряки після пологів виникають у більшості молодих мам. Справитися з цією проблемою можна, але будуть потрібні певні зусилля. Зазвичай у ході відновного процесу фігура нормалізується і жінка починає відчувати себе добре, ускладнення і стійкі порушення обміну рідин виникають вкрай рідко.

    Чому виникають набряки

    Під час вагітності під впливом гормонального фону в організмі жінки підвищується в’язкість крові і погіршується відтік лімфи з нижніх кінцівок і малого тазу. Все це призводить до виражених застійних явищ, проявом яких є набряки.

    Як лікувати набряки після пологів важливо обговорити з лікарем

    Ці причини зберігають свій вплив і після пологів, поки гормональний фон ще не повернувся в норму. Негативний вплив роблять і самі пологи з-за великої ваги малюка, розривів промежини та інших ускладнень пологів.

    Якщо жінка нехтує рекомендаціями лікаря про те, як правильно підтримувати своє самопочуття після пологів, скупчення рідини виникають частіше. Особливо страждають від них ноги і промежину, в якій може початися запальний процес, якщо там є розриви.

    Також вагітність може посилити перебіг хронічних захворювань судин ніг і нирок або спровокувати їх початок.

    Найбільш часте захворювання при вагітності – варикоз. Розпізнати його можна за паління і сильних болів в ногах. Рідше виникають ураження нирок і тромбофлебіт нижніх кінцівок. Якщо ці хвороби відзначалися до вагітності, слід вжити заходів, щоб не допустити загострення.

    Як розпізнати набряки

    Фігура після пологів далека від досконалості, і протягом всього відновного періоду жінка буде спостерігати у себе неприємні симптоми, пов’язані з погіршенням стану шкіри, волосся, підшкірної жирової клітковини. З якою швидкістю молода мама буде відновлюватися, в тому числі і з естетичної точки зору, залежить від багатьох факторів.

    Набряки на ногах зазвичай виникають ближче до вечора після навантаження. Супроводжуються болем і почуттям втоми в ногах, іноді – розпиранням і печінням. Може з’явитися характерний судинний малюнок. Відмітний діагностичний ознака набряків – якщо натиснути на шкіру, на місці здавлювання деякий час залишається лунка, більше світла, ніж навколишні тканини. На дотик шкіра набряклою ноги холодна.

    причиныПричини набряків можуть бути різними

    Набряки можуть виникати на різних частинах тіла: животі, руках, спині, обличчі. Зазвичай вони відрізняються більшою стійкістю, ніж ураження нижніх кінцівок і піхви.

    Набряк промежини зазвичай виникає на тлі її розривів. Характерні симптоми – біль при ходьбі і сидінні, підмиванні. Збільшення обсягу статевих губ легко визначається на дотик.

    Такі набряки зазвичай стійкі, зберігаються протягом усього дня.

    Набряки обличчя свідчать про серйозну поразку нирок. Матка часто тисне на нирки, порушуючи відтік рідини, що сприяє різним захворюванням – сечокам’яної хвороби, ниркової еклампсії.

    Як впоратися з набряками

    Боротися з набряками після пологів не завжди просто. Після легких пологів обмін рідини може нормалізуватися самостійно і пацієнтка почне відчувати себе добре. У здорових жінок набряки повністю розсмоктуються через 1-2 місяці після пологів, зазвичай це відбувається протягом перших тижнів життя малюка.

    Для того, щоб прискорити цей процес, жінці рекомендується бинтувати ноги еластичними бинтами, регулярно виконувати вправи, які вимагають підйому ніг. Найбільш проста вправа являє собою спрощену версію відомої «берізки» – потрібно лягти на спину і підняти ноги, спираючись на яку-небудь опору, наприклад, стіну.

    Зміна раціону

    Дієта для боротьби з набряками розрахована на зниження надходження рідини і солей. Питний режим визначає лікар, виходячи з особливостей кожної конкретної пацієнтки. Сіль і солоні продукти обмежуються до необхідного для здоров’я мінімуму – 5 г на добу. Сіль сприяє затримці рідини в організмі, набряків і підвищення тиску, тому її бажано обмежувати всім вагітним, навіть здоровим.

    Крім того, обмежують вживання білка. Точний обсяг його також індивідуальний. Обмеження білка допомагає знизити навантаження на нирки, щоб прискорити процес виведення рідини з організму. На білки і жири обмеження зазвичай не накладаються, якщо жінка не збирається знижувати вагу.

    Сама по собі зміна раціону недостатньо ефективно для усунення набряків. Знижене надходження рідини полегшує загальний стан, але не впливає на механізми, через які з’являються набряки.

    Зміна раціону допомагає досягти відразу кількох цілей: повноцінне постачання організму живильними речовинами і вітамінами, забезпечення лактації, схуднення і боротьба з набряками. Для досягнення повноцінного результату меню повинно складатися спільно з фахівцем – це допоможе уникнути дефіциту важливих елементів.

    Вправи і процедури

    Для лікування набряків використовуються спеціальні вправи, які полегшують відтік крові від нижніх кінцівок. Найпростіше з них – це підняття ніг з положення лежачи, спираючись на стіну. Якщо жінка в змозі робити складні вправи, можна виконати повноцінну «берізку», «велосипед» і ін

    В організації венозного відтоку в ногах значну роль відіграє скорочення м’язів нижніх кінцівок. Для зміцнення цього механізму корисно виконувати вправи на зміцнення м’язів: присідання, підйом на шкарпетки, ходьба, біг та їзда на велосипеді. Виконувати такі вправи можна тільки якщо дозволяє самопочуття.

    лечениеЛікування повинен призначати лікар індивідуально

    Для боротьби з набряками корисні ходьба, біг та інші активні види активності. Робота і хобі, пов’язані зі статичними навантаженнями на ноги, тобто з тривалим перебуванням в положенні стоячи, має зворотний ефект. Вона посилює набряки, сприяє розвитку варикозу та його ускладнень.

    Застосовується і апаратне лікування набряків. Ця процедура називається лімфодренаж. Для цього використовуються спеціальні техніки масажу, лікувальні костюми, що створюють підвищений тиск і апаратні методики. Мета таких процедур – посилення відтоку лімфи. У поєднанні з вправами і обмеженням споживання рідини лімфодренаж дає хороший ефект.

    Медикаментозне лікування

    Що робити, якщо всі описані вище процедури не допомогли? Найголовніше – піти до лікаря. Тільки фахівець може призначити ефективні медикаментозні засоби. В аптеках можна купити безліч мазей від варикозу, які продаються без рецепту. Їх основні компоненти:

    • гепарин – речовина, що знижує в’язкість крові;
    • аскорбінова кислота і рутин – речовини, які зміцнюють стінку судин;
    • рослинні венотонические екстракти;
    • протизапальні препарати.

    Всі ці кошти використовуються в різних поєднаннях. Підібрати найбільш ефективний препарат для кожної конкретної пацієнтки лікар може за результатами аналізів. Саме дані досліджень крові покажуть, чому для однієї пацієнтки буде ефективна одна група препаратів, а для іншого – друга. При тяжких порушеннях судинного тонусу, викликаних варикозною хворобою ніг, може бути рекомендована операція, але її не проводять під час грудного вигодовування.

    Дивіться далі: набряки ніг після кесаревого розтину