Причини появи солоного присмаку в роті у жінок

1121

Зміст:

  • Патологічні причини солоного присмаку в роті у жінок
  • Інші чинники, що сприяють появі присмаку солі
  • Як позбутися від неприємного смаку в ротовій порожнині
  • Профілактичні заходи
  • Причини солоного присмаку в роті у жінок різноманітні. Цей симптом часто з’являється з-за недостатньої кількості рідини в організмі, хвороб носоглотки, стоматологічних проблем, патологій серцево-судинної системи та інших станів.

    Патологічні причини солоного присмаку в роті у жінок

    Поява солоного присмаку у ротовій порожнині можливо з-за захворювань, а також причин, не пов’язаних з хворобами. Симптом часто з’являється з-за інфекційних уражень носоглотки, таких як синусит, фронтит, гайморит. Відокремлюване з пазух потрапляє в порожнину носоглотки, викликає неприємний смак у роті, який зберігається на губах і на язику довгий час.

    Солоний присмак у роті у жінок буває з різних причин

    Інші причини, по яким в роті з’являється неприємний присмак:

  • Онкопатологія. Неприємний смак виникає з-за проведення променевої терапії одночасно з хіміотерапією.
  • Інфекційні захворювання носоглотки. Симптом провокує синусит, фронтит, гайморит. Відокремлюване з пазух потрапляє в порожнину носоглотки, викликає неприємний смак у роті, який зберігається на губах і на язику довгий час.
  • Утворення каменів в порожнині проток слинних залоз. Камінь, що з’явився в порожнині міхура, закупорює його, що викликає застій слини. Пацієнт відчуває біль в області залози, сухість у роті, неприємний солонуватий смак.
  • Хвороби нервової системи: ішемія, інсульт, епілепсія та інші. Пошкодження мозку спотворює сприйняття смакових відчуттів.
  • Алергічна реакція. Поява присмаку провокує кашель з мокротою, яка потрапляє в ротову порожнину.
  • Запалення слинних залоз. Інфекційне ураження залозистого апарату сприяє зміні складу слини.
  • Патології, що супроводжуються кашлем: бронхіт, трахеїт та інші. Мокротиння, що має солонуватий смак, потрапляє в порожнину рота.
  • Підвищена сльозотеча з-за хвороб очей, алергії.
  • Стоматологічні патології: карієс, гінгівіт, пульпіт.
  • Також присмак солі з’являється при хворобах травного тракту: гастриті, панкреатиті або цукровому діабеті.

    Інші чинники, що сприяють появі присмаку солі

    Основним чинником, що призводить до появи солонуватого присмаку у ротовій порожнині, є зневоднення. Недолік води робить слину більш концентрованою і в’язкою. У людини з’являється сухість слизових, смак солі. Зневоднення провокує порушення питного режиму, прийом сечогінних засобів, діарейний синдром або блювання.

    Поганий догляд за порожниною рота сприяє появі присмаку солі. У роті розмножуються бактерії, викликаючи пошкодження емалі зубів. У пацієнта можливий гінгівіт і пошкодження слинної залозистого апарату.

    Прийом лікарських засобів сприяє зміні складу слинної секрету. До таких ліків відносять сечогінні та місцеві анестетики.

    Солоний смак у жінок можливий із-за сліз. Під час плачу сльоза потрапляє в носову порожнину, а потім в рот.

    Неприємне відчуття солі в роті з’являється з-за вживання кави, міцного чаю. Присмак солі часто викликаний прийомом алкоголю, особливо у чоловіків. Спирт, потрапляючи в організм, забирає на себе воду, що призводить до зневоднення.

    Під час виношування плоду змінюється смакове сприйняття. Якщо жінка п’є мало води, неприємне відчуття в роті з’являється через зневоднення. Іноді присмак солі виникає після вживання неякісних продуктів, що містять барвники, канцерогени.

    Як позбутися від неприємного смаку в ротовій порожнині

    Якщо з’явився неприємний присмак солі в роті, необхідно звернутися до лікаря. Спочатку рекомендується відвідати терапевта. Він проведе огляд, призначить необхідні аналізи, направить до вузьких фахівців: стоматолога, кардіолога, гастроентеролога, невролога та інших.

    на губахЩоб уникнути неприємного смаку в роті і на губах, потрібно регулярно відвідувати стоматолога

    Коли присмак спровокований захворюванням під час лікування симптом маскують. Зменшують відчуття солі спеціальними ополіскувачами, жувальною гумкою, спреями, розчинами лікарських трав: шавлії, ромашки, кори дуба.

    Якщо смак солі викликаний зневодненням, то налагоджують питний режим. Через 1-2 доби відчуття в роті зникне. Випивають до 2-3 літрів води щодня.

    З раціону виключають каву, чай, алкогольні напої. Не можна їсти солоні страви, консерви, копчені та інші продукти. Якщо є захворювання травного тракту, призначається дієта, відповідна патології. Обов’язково проводити ранкову і вечірню чищення зубів, використовувати зубну нитку.

    Профілактичні заходи

    Щоб неприємного відчуття в роті не було, рекомендується відвідувати стоматолога щорічно або кожні 6 місяців. Якщо з’явився карієс або інше стоматологічне захворювання лікують їх відразу. Хронічні патології підтримують в стабільності і не допускають загострення. Обов’язково проводять гігієну ротової порожнини двічі за добу.

    В харчування включають продукти, багаті вітамінами і мікроелементами. Виключають смажені, консервовані, мариновані, в’ялені продукти. За добу випивають 2,5-3 л рідини.

    Присмак солі в роті виникає з різних причин. При появі неприємного смаку звертаються до лікаря. Щоб симптом усунути, проводять своєчасне лікування хвороб, гігієну порожнини рота, дотримуються питний режим.

    Дивіться далі: причини солодкого присмаку в роті у жінок