Як зібрати сечу у немовляти: особливості, способи

1089

Зміст:

  • Як контролювати процес сечовипускання
  • Способи збору сечі у немовлят та підготовка до процедури
  • Збір за допомогою поліетиленового пакета
  • Збір сечі для аналізу в контейнер
  • Використання мочеприемника
  • Анатомічна будова чоловічих статевих органів дозволяє легко вирішити завдання, як зібрати сечу у немовляти, якщо він хлопчик. Існують різні методи досягнення результату в залежності від наявності спеціального вироби медичного призначення та умов, в яких проводиться аналіз.

    Як контролювати процес сечовипускання

    Об’єм сечі у дітей на першому році життя становить 10-20 мл Якщо неправильно організувати збір рідини, то можна отримати сечу, непридатну до аналізу.

    Сечовипускання на першому році життя відбувається при певних умовах, які використовують мами з метою збору сечі для аналізу. Як правило, дитина мочиться в наступних ситуаціях:

    • при зміні памперса;
    • після купання і під час нього;
    • відразу після пробудження.

    Способи збору сечі у немовлят та підготовка до процедури

    Зібрати сечу у грудної дитини можна за допомогою декількох виробів:

    • стерильного контейнера – продається в аптеці;
    • спеціального мочеприемника для грудних дітей.

    Кожен з методів має свої плюси і мінуси. Який би спосіб збору сечі не застосовувався, необхідно правильно підготуватися до процедури. Для цього проводять підмивання статевих органів під теплою проточною водою.

    Необхідно знати, що рідина з горщика або памперса не підходить. Збір проводять у ранковий час, після чого сечу відвозять в лабораторію. Важливо, щоб матеріал потрапив в лабораторію протягом 2 годин після збору.

    Прискорити процес збору можна, якщо включити воду. Як правило, сечовий міхур стимулюється при натисканні над лоном.

    Збір за допомогою поліетиленового пакета

    Цей метод найдешевший і, на перший погляд, найпростіший. Але, незважаючи на це, даний спосіб для збору сечі неприпустимий.

    Метод має недоліки:

    • якщо дитина активна, складно забезпечити нерухомість поліетиленового пакета.
    • матеріал нестерилен;
    • якщо дитині близько року, то він може зривати конструкцію.

    Період між актами сечовипускання може становити 30-40 хвилин. Якщо доводиться довго чекати, чужорідна конструкція доставляє дискомфорт і дратує малюка. Завжди є ймовірність того, що дитина переверне або змістить поліетиленовий пакет і сеча разбрызгается навколо. Крім того, в процесі рідина може не потрапити в пакет.

    Збір сечі для аналізу в контейнер

    Збір сечі за допомогою банки

    Більш надійний метод – збір за допомогою банки. Тепер стерильний контейнер можна купити в будь-якій аптеці. Ємність для дітей має менший обсяг. Переваги – вона позбавлена бактерій, немає необхідності підбирати будинку підходящу ємність, стерилізувати її.

    Мама тримає дитину на руках або садовить його на коліна. Коли процес починається, підставляє контейнер, збираючи середню порцію сечі. Якщо відсутнє контейнер, можна взяти баночку з-під дитячого харчування, місткістю 100-200 мл. Її необхідно ретельно простерилізувати і простежити, щоб кришка щільно закривалася.

    Особливості збору рідини при використанні цього методу в тому, що малюка треба тримати у вертикальному положенні. Недоліком є також те, що банку не можна зафіксувати, внаслідок чого її легко перевернути.

    Використання мочеприемника

    Сечоприймач – спеціальний пристрій для збору сечі. Його застосування дозволяє уникнути труднощів, викликаних особливостями анатомічної будови статевих органів. Сечоприймач являє собою пакет довгастої форми; в аптеці продаються моделі для дітей різної статі і універсальні. Вони відрізняються діаметром і шириною отвору.

    Приймач має склеювальний шар. Після видалення захисної плівки він прикріплюється до шкіри, статевий член поміщають всередину. Для надійної фіксації важливо, щоб шкіра була суха.

    Перед витяганням пристрою з упаковки мама повинні вимити руки. Після прикріплення можна одягнути памперс, акуратно склавши пакет, чи залишити дитину в такому вигляді до успішного результату. Щоб перелити вміст у ємність, в нижній частині роблять розріз.

    Перевагами цього методу є стерильність конструкції, її надійність. Застосування приймача дозволяє зібрати весь об’єм рідини. Але необхідно регулярно перевіряти, чи не сталося сечовипускання. В іншому випадку дитина починає відчувати дискомфорт, під дією рідини клеюча основа втрачає свої властивості. Незважаючи на уявну простоту процесу, зібрати рідину за допомогою спеціального м’якого контейнера з першого разу може не вийти. Тому краще відразу взяти кілька штук.

    Зібрати сечу у хлопчика простіше, ніж у дівчинки, оскільки струмінь сечі у нього має строгу спрямованість.

    Також цікаво почитати: у дитини білий наліт на язиці