Мініатюрні красуні: правила догляду за кімнатними трояндами

1252

Троянда не дарма вважається королевою квітів: прекрасна, граціозна, вимагає особливого догляду… Розділяють ці рослини по групах в залежності від величини і форми кущів, часу цвітіння і розмірів квіток, їх кількості в суцвітті. Кожна група містить величезну кількість сортів.

Чайно-гібридні

© Instagram @ne_skuchnyi_sad

Ремонтантні

© Instagram @sochipit

Паркові

© Instagram @n.a.t.a1

Плетисті

© Instagram @callinka_sad

Грунтопокривні

© Instagram @irina_smirnova71

Флорибунда

© Instagram @dom_s_rozami

Поліантові

© Instagram @tashin_sadik

Англійські

© Instagram @natapalekh

Дрібноквіткові

© Instagram @e_plishchuk

Штамбові, або каскадні

© Instagram @nina__garden

Мініатюрні

© Instagram @mchik___

Мініатюрна (кімнатна або карликова) роза стане чудовою прикрасою вашого домашнього саду, додасть йому вишуканість і прекрасний аромат. Ці багаторічні, красиві рослини користуються особливим попитом у ландшафтних дизайнерів за те, що красиво виглядають при посадці у вигляді клумб і бордюрів. А у квітникарів-любителів – за те, що дозволяють вирощувати вдома.

Сорти кімнатних троянд

  • Бенгальська троянда (Rosa bengalensis, зараз визначають як Rosa chinensis var. semperflorens) – найпоширеніший і відносно простою у догляді сорт карликових троянд. Найпопулярніші – «Бебі Маскарад/Бебі Карнавал», «Термоза», «Дюшес», «Катерина Віолетт».
  • Полиантовая троянда (Rosa polyantha) – інакше їх називають багатоквіткові. Серед них особливою любов’ю квітникарів користуються сорти «Клотільда», «Глорія», «Тріумф». «»
  • Бурбонська роза (Bourbon Rosa) – її умовно відносять до мініатюрним. Це одна з позднецветущих різновидів, яка добре переносить холоду. Популярні сорти – «Чудова» (Hermoza), «Сувенір де ла Мальмезон».
  • Чайна троянда (Rosa tea) – найвідоміші сорти – «Маршал Ніель», «Нифетос», «Офелія».
  • Ірландська роза (Eustoma або Lisianthus) – не має відношення до троянд, але квіти схожі на бутони троянд. ососбливо в полураскрытом вигляді, а потім більше нагадують махрові тюльпани або маки. Найпопулярніші сорти – «Мермейд», «Флорида Пінк», «Рози», «Сапфір», «Русалонька».
  • Китайська троянда (Rosa chinensis) – наймініатюрніша з усіх карликових “троянд”. Так само, як і еустома, до сімейства троянд не відноситься. Інша назва – гібіскус (Hibiscus rosa-sinensis). Хоча деякі сорти виглядають швидше як кущі троянд/шипшини. Наприклад, сорт «Крила ангела» (Angel Wings). Часто до китайським трояндам відносять і всі сучасні сорти бенгальських троянд.

Читайте також:Ідеї для натхнення: сад мрії на звичайному балконі

Якою б сорт ви не вибрали, головне для вибагливої красуні — правильний догляд. У цій статті ми розповімо, як правильно доглядати за кімнатної трояндою, щоб вона не загинула відразу після покупки.

Як доглядати за кімнатної трояндою

1. Вибір

При покупці зверніть увагу на стебла рослини: вони повинні бути зеленими, без темних плям.

2. Очищення

Помийте троянду теплою водою з душу (несильним струменем). Так ви очистите листя від пилу і від борошнистого кліща у разі його наявності.

3. Промивання коренів

Часто під землею можна виявити коріння, замотані в неткане полотно. Це полотно необхідно видалити, намагаючись якомога менше травмувати коріння. Промийте їх під теплою водою, щоб повністю видалити траспортировочный грунт з хімічними речовинами, які вносять спеціально для того, щоб трояндочка залишалася мініатюрної, не зростала, а квіти довго не обсипалися. Після промивання коренів кожна рослина треба посадити в індивідуальний горщик.

© Instagram @my_green_green_world

4. Пересадка

Підберіть горщик трохи більшого розміру, ніж той, в якому ви купили троянду. У квітковому магазині купите спеціальну землю для троянд. В горщику повинні бути дренажні отвори, а на дно горщика слід насипати 1 см дрібного керамзиту для гарного дренажу. Посадіть троянду на ту ж глибину, що і була в покупному горщику.

5. Обробка

Фахівці рекомендують використовувати препарат типу «Актар», який вбиває шкідників. Навіть якщо їх немає, зробіть це для профілактики. Пропорції розведення: 1 г/10 л для поливу і 4 г/5 л для обприскування листя.

6. Обрізання

Якщо на стеблах є почорнілі ділянки, обріжте їх таким чином, щоб на рослині залишилися тільки живі зелені стебла. Якщо на листках або стеблах видно сліди грибка, їх необхідно обробити спеціальними препаратами.

© Instagram @belyankinadiana

7. Вибір місця

Після пересадки поставте троянду на північне вікно або в затінене місце на 1-2 дні. А для постійного місця проживання троянди потрібно вибрати вікно на півдні і південному сході. Взимку бажано забезпечити розі додаткове освітлення за допомогою ламп денного світла до 14-15 годин на добу.

Читайте також:Вирощуємо вдома: самі невибагливі кімнатні рослини

8. Провітрювання і світ

Роза любить свіже повітря, тому частіше провітрюйте приміщення. Періодично повертайте горщик з трояндою різними сторонами до світла, щоб рослина отримувала рівну кількість сонячного світла з усіх боків. Так стебла і листя будуть зростати рівномірно.

© Instagram @nemay19

9. Полив

Для поливу кімнатній красуні використовувати відстояну воду, краще всього теплу. Земля в горщику завжди повинна бути вологою, допускається лише невелика висихання верхнього шару. У спекотні дні поливати краще ввечері, коли температура повітря трохи падає. Але пам’ятайте, що рясні поливи можуть спровокувати загнивання коренів. Особливо уважно ставитися до цього потрібно взимку, коли рослина вимагає менше води!

10. Обприскування

Періодично обприскуйте рослина свіжою водою, так ви створите оптимальний рівень вологості в кімнаті і промиєте листя. У жаркий час обприскування знизить вплив високих температур, але не робіть це під прямими сонячними променями.

11. Добрива

Роза вимагає добрива раз в тиждень, особливо у період активного весняного росту і цвітіння. Коли настає осінь і нові бутони не з’являються, кількість підживлень необхідно скоротити до мінімуму. Все залежить від якості зимівлі: якщо вона тепла, то рідкі підгодівлі доведеться залишити.

© Instagram @alena_mirova_

12. Догляд

В кінці зими–початку весни рослина прокидається і починає активно включатися в зростання. Саме час позбавити його від подсохших стебел і листя, обрізавши їх. Також обрізання стебел варто зробити на осінь, щоб кімнатна троянда не витрачала багато сил на забезпечення життєдіяльності в період сплячки.

Дотримуючись цих правил, ви будете насолоджуватися чудовим ароматом і яскравими квітами кімнатної троянди кожен сезон цвітіння і допоможете їй правильно пережити зимівлю.