Коли прогулянки з невеликою температурою йдуть дитині на користь

1553

Зміст:

  • Варто гуляти з дитиною при підвищеній температурі?
  • Коли прогулянки можна
  • Чому не можна гуляти при хворобі
  • Правила прогулянок при температурі
  • Користь прогулянок для дитини
  • Багатьох батьків хвилює питання: чи можна гуляти з дитиною при температурі вище нормальної, наприклад, коли він хворіє ГРВІ? Однозначно відповісти на це питання не можна, так як враховується багато чинників, таких, як висота температури, загальний стан дитини, його вік і, звичайно ж, погодні умови.

    Варто гуляти з дитиною при підвищеній температурі?

    Щоденні прогулянки з дитиною – це обов’язкова умова підтримання його здоров’я. Свіже повітря, рухливі ігри, спілкування з іншими дітьми, знайомство з природою – все це повинно бути в житті кожної дитини. Але як бути, коли дитина захворіла? Є підвищення температури тіла обмеженням до прогулянок?

    Температура у дитини – це не завжди привід не виходити на вулицю

    Відповідь на це питання: і так, і ні. Перш ніж вирішити, чи можна гуляти з дитиною при температурі, вам потрібно оцінити стан своєї дитини, а також погодні умови за вікном на даний момент.

    Велика помилка, яку роблять багато батьки – обмеження прогулянок при невеликих змінах погоди. Наприклад, помилкове переконання, що після дощу дитина може промочити ніжки і обов’язково захворіє. Таким чином дитячий організм залишається непідготовленим, його імунна система не загартовується. І звичайно, є батьки, які в жодному разі не виведуть дитину на прогулянку навіть з невеликою температурою.

    Ці ситуації ґрунтуються на власних забобони батьків і зовсім не враховують потреб дитини, а також його стан. Деякі діти навіть при температурі 37,5 цілком активні і готові до прогулянці, а деякі не хочуть вилазити з ліжка.

    Коли прогулянки можна

    На думку лікарів, прогулянки на вулиці з дитиною можна, якщо:

    • температура тіла не перевищує 37,5 градусів;
    • сам дитина виглядає активним і виявляє бажання піти гуляти;
    • влітку гуляти можна до або після активного сонця, тобто до 11.00 ранку і після 16.00–17.00 вечора;
    • взимку – за умови, що немає сильної заметілі і морозу;
    • немає явних порушень в стані дитини, таких, як сильна закладеність носа, активний кашель, біль у вухах;
    • малюк не хворіє важким інфекційним захворюванням, таким, як дифтерія, кір та ін

    Але кожен організм індивідуальний, тому перед тим як піти на прогулянку з температурять дитиною, необхідно проконсультуватися з педіатром.

    Для грудних дітей більш суворі обмеження: при температурі вище 37,2 на прогулянку виходити не рекомендується.

    Іноді причиною температури може стати не інфекційне захворювання, а реакція на прорізування зубів або щеплення. У такій ситуації стан дитини навіть при не дуже високій температурі може бути досить важким. А деякі діти, навпаки, досить легко переживають дані події. Тому орієнтуйтеся не на цифри на градуснику, а на самопочуття малюка.

    Чому не можна гуляти при хворобі

    Але не у всіх випадках прогулянки при температурі безпечні для дитини. Чому не можна гуляти:

    • висока температура (вище 37,5) дуже сильно послаблює організм, а прогулянка – це завжди трата енергії. Таким чином дитина вимотується ще сильніше і процес одужання затягується;
    • ризик зараження інших дітей;
    • сильна спека і сонце можуть погіршити стан дитини, викликати перегрів організму, так само як дуже низькі температури – переохолодження;
    • сильна закладеність носа провокує дихання ротом, з-за чого дитина може підхопити ще одну інфекцію.

    І пам’ятайте, що завжди необхідно орієнтуватися на дитину: якщо він сам не хоче виходити з дому, виглядає слабким і втомленим, то в даній ситуації краще залишитися з ним вдома. Маленькі діти не можуть сказати про своє небажання йти гуляти, тому зверніть увагу на поведінку: якщо дитина вередує, плаче, то відкладіть прогулянку.

    с небольшой температурой

    Іноді навіть з невеликою температурою краще залишитися вдома. Це питання краще вирішувати з лікарем.

    Правила прогулянок при температурі

    Якщо ваша дитина готова прогулятися, навіть незважаючи на невисоку температуру, то необхідно дотримуватися кількох правил:

    • віддайте перевагу спокійним іграм, хай вона пограє в пісочниці, помалює крейдою, а з однорічною дитиною краще прогулятися в колясці;
    • одягайте дитину по погоді, не потрібно його сильно утеплювати, це може погіршити ситуацію;
    • постійно перевіряйте, як себе почуває дитина;
    • віддайте перевагу прогулянкам виключно на свіжому повітрі, не заходьте у місця скупчення людей, так як там дитина може заразити інших людей;
    • не виводьте дитини на відкрите сонце, а також захистіть голову з допомогою відповідного убору;
    • якщо на вулиці опади, то можна трохи посидіти з дитиною на балконі;
    • прогулянка повинна бути недовгою.

    Якщо не зневажати цими правилами, то можна прискорити одужання дитини.

    Під час хвороби тривалість прогулянок слід скоротити вдвічі: у холодну пору не більше 30-40 хвилин, влітку – до години.

    При цьому уважно стежте за станом свого дитини, не давайте йому сильно перевтомлюватися.

    Користь прогулянок для дитини

    Свіже повітря позитивно впливає на хворий організм і особливо добре допомагає при захворюваннях дихальної системи, таких, як синусити, бронхіти, які часто супроводжуються підвищеною температурою. На повітрі, особливо прохолодному, відбувається поліпшення кровопостачання органів дихання, підвищується вироблення слизу і мокротиння у малюка відходить легше.

    Це є гарною прогностичною ознакою і говорить про те, що організм на шляху до одужання. До того ж на вулиці дитині легше дихається, ніж у закритому приміщенні, навіть регулярно провітрюваному.

    Під час прогулянок дитина рухається, а отже, поліпшується кровопостачання органів, активізується імунна система, завдяки чому організм швидше справляється з тією причиною, яка викликала підвищення температури.

    Невелика температура – це не протипоказання до прогулянок на свіжому повітрі. Навпаки, в більшості випадків це додатковий спосіб лікування дитини. А на етапі одужання прогулянок повинно бути ще більше. Краще загартовувати дитину, поки він маленький, інакше з віком він буде боліти ще частіше і його організм буде гірше справлятися з хворобами.

    Читайте в наступній статті: тремор у новонароджених