Як відновити режим сну у дорослого і дитини

548

Зміст:

  • Норми сну у відповідності з віковими критеріями
  • Причини порушення сну
  • Як відновити режим сну у дитини
  • Як відновити режим сну у дорослого
  • Дорослі люди та діти нерідко порушують режим сну, що перешкоджає отриманню повноцінного відпочинку і відновлення організму. У результаті таких порушень людина відчуває слабкість, млявість, стає дратівливою. Щоб визначити, як відновити режим сну, рекомендується виявити причину, яка перешкоджає повноцінному відпочинку. В залежності від специфіки порушень можливе використання простих домашніх засобів або проходження медикаментозного лікування.Щоб знати, як відновити режим сну, потрібно виявити причину порушення. Одна з них – використання гаджетів незадовго до сну.

    Норми сну у відповідності з віковими критеріями

    Кількість годин сну, необхідне для повноцінного відпочинку і відновлення, варіюється в залежності від особливостей віку. У дорослої людини потреба становить від семи до дев’яти годин сну протягом доби. В якості середнього значення фахівці наводять вісім годин, однак для ряду людей цього часу не цілком достатньо.

    Дитині у віці року потрібно не менше чотирнадцяти годин. З віком ця кількість поступово зменшується, дітям у віці близько семи років потрібно не більше дванадцяти годин повноцінного відпочинку. Для дитини, якій від чотирнадцяти до шістнадцяти років, оптимальною кількістю сну називають дев’ять – одинадцять годин.

    Крім тривалого нічного відпочинку дітям також необхідний короткочасний сон у світлий час доби. Оптимальна його тривалість становить не більше двох годин.

    Причини порушення сну

    Безсоння у малюків молодшого і середнього віку нерідко є результатом страхів, стресів, емоційного перенапруження. Також стати причиною порушення сну можуть неконтрольовані сечовипускання в нічний час доби, вживання перед сном великої кількості рідини. У якості більш серйозних факторів наводяться неврологічні захворювання.

    Серед причин вимушеного нічного сну у людей старшого віку називають наступні:

    • вживання великої кількості кави, міцного чаю, газованих і алкогольних напоїв незадовго до відходу до сну;
    • цілеспрямоване неспання до пізньої ночі, наприклад, перегляд фільму;
    • щільний вечеря або, навпаки, повна його відсутність;
    • збої в роботі шлунково-кишкового тракту;
    • сильне хропіння.

    Щоб визначити, як відновити режим сну, які заходи вжити, необхідно виявити справжню причину порушення. При відсутності серйозних захворювань і патологій впоратися з проблемою самостійно.

    Як відновити режим сну у дитини

    у взрослогоСпокійні ігри і тепла ванна – методи для хорошого сну дитини.

    Якщо збився режим відпочинку у малюка, при цьому захворювання і патології, що перешкоджають повноцінному відпочинку, відсутні, можна скористатися наступними способами:

  • У вечірній час важливо виключити галасливі ігри, перегляд телевізора, комп’ютерні ігри. Можна запропонувати дитині помалювати або почитати книгу.
  • Для кращого сну рекомендується тепла ванночка з відварами лікувальних трав, що володіють заспокійливою дією. Відмінно підійде ромашка, меліса, м’ята, лаванда. Вода повинні бути комфортної температури.
  • Немовля можна зробити легкий масаж з використанням ефірної олії, змішаного з звичайним дитячим кремом. Хорошим заспокійливим дією володіє лаванда.
  • Також не рекомендується давати дитині багато рідини перед сном. Вечеря повинна бути легким, прийом їжі не пізніше, ніж за три – чотири години до відходу до сну.

    За наявності лікарських рекомендацій можна запропонувати малюкові чай, приготований на основі лікарських трав, що володіють заспокійливими властивостями.

    Як відновити режим сну у дорослого

    На жаль, швидко нормалізувати режим відпочинку людини старшого віку вкрай складно. Для відновлення режиму може знадобитися від трьох до п’яти тижнів. Корисними для дорослих будуть наступні рекомендації:

    • є важливо не пізніше, ніж за дві години до сну. При появі сильного голоду можна випити кефір;
    • підніматися з ліжка потрібно відразу після пробудження, в іншому випадку стан втоми і млявості збережеться на весь день;
    • не слід вживати газовані або енергетичні напої ввечері, також важливо відмовитися від алкоголю, гострих страв, підвищеної фізичної активності;
    • перед сном потрібно добре провітрити приміщення;
    • протягом дня важливо забезпечити організму достатню навантаження, як фізичну, так і розумову.

    Для міцного сну і повноцінного відпочинку особливо важливий емоційний настрій. Перед відходом до сну важливо залишити рішення всіх питань і проблем на наступний день, не варто обдумувати їх в дрімотному стані. Слід також зазначити, що відновлення працездатності нерідко відбувається не раніше, ніж через три тижні після початку маніпуляцій, спрямованих на відновлення режиму сну. До того, як організм звикне до нового графіку, цілком нормальним є поява слабкості, млявості і втоми.

    Читайте далі: як жінці зберегти молодість після 40 років