Корисно: вправа, яка навчить дитину виконувати одночасно кілька справ

615

Багатозадачність в дитині розвивати можна і потрібно. Це вміння дозволить йому в майбутньому легко переключатися з одного процесу на інший, не втрачаючи якості виконання роботи. Дуже важливо це вміння і в дитячому віці: наприклад, щоб читати текст і запам’ятовувати його, переписувати і перевіряти на наявність помилок.

Читайте також:Порада дня: правильно вказуйте дітям на помилки

Як навчити дитину виконувати кілька справ одночасно, радить нейропсихолог Алла Козурова:

Згадайте поведінку дитини. Наприклад, одягається і починає з вами говорити. Скоро забуває, що вже одягався. Зависає. І в день повно таких ситуацій, коли дитина не може виконати дві дії одночасно. Таке буває не тільки з дітьми, до речі. Справа в оперативній пам’яті. Її завдання – утримувати кілька компонентів діяльності, не забувати про них і виконувати одночасно. Не зависати!

Стандартна щоденна діяльність часто включає в себе декілька компонентів. Причому, завдання можуть бути різні функції: слухати вчителя і конспектувати, співати і танцювати.

© Instagram @blogdlyamam

Читайте також:Відео: дочка Липи Тетерич показала, як не плутати сандалики

Нейропсихолог Алла Козурова пропонує дітям засвоїти вправу, яке дозволить тренувати оперативну пам’ять:

Основний рух руками, вторинне – ногами.

Попросіть дитину виконати спочатку стоячи — буде погано виходити. Тоді спростіть — лежачи, поверхня підлоги буде допомагати контролювати правильність руху і скоротить зайві рухи корпусом тіла.

Дітям складно даються амплітудні рухи руками. Не виключено, що будуть згинатися лікті, весь тулуб ходитиме ходуном. Або ведуча рука може діяти швидше, з-за чого рух виходить негарна, рване. Що, звичайно, впливає на формування м’язів.

View this post on Instagram

A post shared by НЕЙРОПСИХОЛОГІЯ • ФІЗІОЛОГІЯ (@mrs_soltan) on Apr 15, 2019 at 11:41am PDT

Читайте також:Ефективно: три вправи на розвиток уваги у дитини

Чому це вправу потрібно дітям? Переваги перерахувала експерт:

Розвиваємо концентрацію уваги.

Для формування постави, м’язового корсета, м’язів, які підтримують стабільне положення тіла.

І не тільки в цьому користь. У всьому! Це вправа продумано так, щоб дитина сама могла контролювати, чи правильно виконує.

А ваша дитина вміє одночасно виконувати дві різні дії?