Користь присідань для жінок

1443

Зміст:

  • У чому полягає користь присідань для жінок
  • Шкода присідань для жінок
  • Присідання – це вправа, що використовується практично в будь-тренувальній програмі. При дотриманні правильної техніки присідання дуже корисні для здоров’я. З допомогою них зміцнюються сідничні м’язи і передня поверхня стегна, завдяки чому фігура набуває красиві обриси.

    У чому полягає користь присідань для жінок

    Сенс вправи полягає в опусканні корпусу вниз за рахунок згинання колін. Існує кілька варіацій виконання присідань, які залежать від постановки ніг.

    Присідання корисні не тільки в силових видах спорту, але і для розвитку загальної фізичної підготовки. Новачки навчаються присідати з власною вагою, а більш просунуті любителі спорту роблять присідання зі штангою або гантелями.

    Користь присідань для жінок значуща, якщо їх правильно виконувати

    Присідання корисні для дівчат з ряду причин:

  • Навантажується багато м’язових груп, включаючи ноги, спину, прес і сідниці. Одна базова вправа здатне замінити кілька допоміжних.
  • Енерговитратність, тому підходять для схуднення. При виконанні присідань з власною вагою в середньому темпі спалюється 5-6 ккал в хвилину. Якщо додати обтяження, то енерговитрати ще більше зростуть.
  • При виконанні вправи в коректній техніці поліпшується постава, м’язи стегон і сідниць приходять у тонус. В результаті фігура поліпшується.
  • Підвищується загальна сила і витривалість, що відчувається в повсякденному житті.
  • При регулярному виконанні посилюється кровообіг в малому тазу. В результаті усуваються застійні явища, що попереджає появу геморою і варикозного розширення вен малого тазу.
  • Вправа допомагає позбутися целюліту. Як відомо, ця косметична проблема – результат застійних явищ в підшкірно-жировій клітковині. Присідання підсилюють метаболічні процеси, що позитивно позначається на зовнішньому вигляді ніг.
  • Регулярне виконання вправи в поєднанні з правильним харчуванням допомагає перетворити фігуру в кращу сторону без виснажливих дієт.

    Шкода присідань для жінок

    Вправа, незважаючи на користь для організму, має ряд протипоказань для виконання. До них відносяться:

    • надлишкова маса тіла;
    • наявність дегенеративних хвороб опорно-рухового апарату;
    • гіпертонія.

    Якщо у жінки ожиріння, силові тренування в перший час протипоказані. При виконанні вправи колінні суглоби сильно навантажуються, а при ожирінні шанси перенапружити зв’язки сильно зростають. Якщо немає проблем з серцево-судинною системою, рекомендується додати кардионагрузки. Повільний біг або швидка ходьба допоможуть спалити жир, потім можна приступати до присіданням.

    При наявності артриту, артрозу колінних суглобів або хвороб хребта присідати протипоказано. Вправа навантажує зв’язки і сухожилля, з-за чого наявна проблема посилюється. З такими діагнозами слід займатися ЛФК під наглядом фахівця.

    Силові вправи виконуються з обережністю при підвищеному тиску. З-за надмірних навантажень загострюється гіпертонія. У такому разі присідання можна робити в повільному темпі і без використання додаткового обтяження.

    Перед роботою з великими вагами рекомендується проводити ретельну розминку і приймати в якості профілактики хондропротектори.

    Варто відзначити, що хворобами колінних суглобів страждає багато професійних спортсменів, чия діяльність пов’язана з інтенсивним бігом або роботою з великою вагою. Колінний суглоб – вразливе місце, а присідання створюють на нього підвищене навантаження, навіть без гантелей і штанг.

    Важливо вивчити правильну техніку виконання, так як присідання не відносяться до простих вправ. Часті помилки новачків – це завалювання колін всередину, некоректна ширина постановки ніг, сильний винос колін за шкарпетки, робота з кривою спиною. При напрацьованому русі знижується ризик отримання травми в ході виконання. Рекомендується вивчити техніку з тренером.

    Присідання – універсальне вправа, що дозволяє зміцнити м’язи сідниць і стегон. У комбінації з дієтою воно допомагає швидше схуднути. Якщо виконувати присідання з правильною технікою та не працювати з великими вагами, то від них буде більше користі, ніж шкоди.

    Читайте в наступній статті: гіпоменструальный синдром