Лікування репродуктивних порушень сучасними методами

1324

Зміст:

  • Види медичних технологій
  • Застосування ДРТ: особливості
  • Протипоказання
  • Допоміжні репродуктивні технології – одне з найбільших досягнень сучасної медицини. Вони дозволяють безплідним парам завести рідної дитини. Різноманітні методи служать для вирішення як жіночого, так і чоловічого порушення дітородних функцій. При використанні ДРТ окремі або всі етапи запліднення проходять «в пробірці».Допоміжні репродуктивні технології дають пар з безпліддям шанс стати щасливими батьками

    Види медичних технологій

    Якщо вагітність не настає природним шляхом протягом одного року, лікар пропонує обом партнерам пройти обстеження. Виявлені перешкоди до зачаття намагаються усунути консервативними методами. Використовують медикаменти, фізіотерапевтичні процедури, загальне оздоровлення.

    При неефективності цих заходів розглядають допоміжні. До них відносяться:

  • Екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ). Злиття материнської яйцеклітини і батьківського сперматозоїда відбувається на живильному середовищі в пробірці. Готовий ембріон підсаджують в матку жінки.
  • ІКСІ – ін’єкція сперматозоїда в яйцеклітину. Генетичний матеріал майбутніх батьків з’єднують в пробірці з допомогою спеціальних шприців і маніпуляторів. Після формування ембріона його транспортують в матку партнерки.
  • Заморожування статевих клітин для подальшого використання. Біоматеріал, отриманий природним або хірургічним шляхом, підлягає консервації за допомогою рідкого азоту. Термін зберігання заморожених яйцеклітин і сперматозоїдів не обмежений.
  • Донорство статевих клітин або готових ембріонів. Донорів генетичного матеріалу підбирають з числа знайомих або по базах даних репродуктивних клінік.
  • Сурогатне материнство – різновид ЕКО, при якому виношує плід не біологічна мати, а так званий гестаційний кур’єр. Цій жінці підсаджують готовий ембріон, а після пологів вона зобов’язується віддати дитину його генетичним батькам.
  • Штучна інсемінація – запліднення жінки спермою партнера. Біоматеріал чоловіка вводять у порожнину матки за допомогою катетера. Освіта ембріона відбувається в тілі матері. Дана процедура вважається доповненням і не виділена в окремий метод.
  • Остаточне рішення про доцільність лікування за допомогою ДРТ і підбір процедури повинен проводити кваліфікований медичний спеціаліст. Вибір методу запліднення залежить від стану здоров’я обох партнерів і типу безпліддя.

    Застосування ДРТ: особливості

    Екстракорпоральне запліднення – найбільш популярний репродуктивний метод. Він ефективний у разі незрозумілого безпліддя, вікового зниження активності статевої системи, патології менструального циклу. Іноді однієї спроби виявляється недостатньо і потрібно повторний забір яйцеклітин. Сучасна гінекологія дозволяє проводити підсадку не більше 5-6 разів, щоб уникнути грубого порушення гормонального фону жінки.

    ІКСІ, а також штучне запліднення допомагають в разі проблем з боку чоловіка. Ці методи дозволяють зачати дитину за поганої рухливості сперматозоїдів, порушення ерекції, неефективності екстракорпорального способу. Якщо сперму неможливо отримати шляхом мастурбації, використовують хірургічну пункцію яєчка.

    применениеВагітність після застосування ЕКО розвивається так само, як і при природному зачатті

    Кріоконсервація дозволяє відкласти вагітність на найбільш сприятливий момент. Зайві клітини, отримані при екстракорпоральному заплідненні, також піддають заморожуванню. Їх використовують при повторних підсадці.

    Брати участь в програмі ЕКЗ можна безкоштовно за полісом ОМС.

    Незалежно від обраного методу, пару чекає тривала і ретельна підготовка. Медичне обстеження проводять, щоб виявити наявні порушення здоров’я, які можуть вплинути на хід зачаття і вагітності. У деяких випадках жінці призначають гормональні препарати, щоб підготувати організм до виношування та розвитку плоду.

    Протипоказання

    До стану здоров’я партнерів пред’являють великі вимоги. Цим забезпечується можливість розвитку і виношування плоду, успішних пологів. Протипоказаннями до проведення допоміжних репродуктивних процедур є:

  • Онкологічні процеси доброякісного і злоякісного характеру, а також плановане химиотерапетвическое або променеве лікування одного з подружжя. Онкопроцесс може торкнутися плід, а досить агресивні методи терапії – призвести до тяжких вад розвитку.
  • Гострі запальні процеси будь-якої локалізації. Інфекція легко вражає незрілу імунну систему ембріона, що призводить до збою нормального процесу розвитку.
  • Фізіологічні та психічні захворювання майбутньої матері, при яких виношування і розродження протипоказано. Вагітність може стати серйозним випробуванням для організму і навіть нести загрозу життю.
  • Вроджені порушення розвитку і структури статевих органів партнерки. Така гінекологічна патологія робить неможливим прикріплення зародка. Всі методи, при яких ембріон розвивається в утробі біологічної матері, будуть малоефективними.
  • У деяких випадках вдається знайти компромісне рішення. Наприклад, перед курсом хіміотерапії партнер може здати здоровий біоматеріал на консервацію. При аномаліях будови матки виходом стає сурогатне материнство.

    Незважаючи на численні суперечки про етику і мораль допоміжних репродуктивних технологій, їх користь неоціненна. Інноваційні методи допомагають боротися з безпліддям і заводити дітей навіть зневіреним парам. При всіх перевагах, кожна процедура – серйозне медичне втручання. Воно вимагає відповідної підготовки і повинно проводитися кваліфікованими лікарями.

    Дивіться далі: синдром гіперстимуляції яєчників