Людмила Петрановська стурбована майбутнім дітей, які навчаються в звичайних середніх школах

894

Першого вересня 2019 року в Росії з’являться так звані опорні школи Російської академії наук, про це заявила міністр освіти Ольга Васильєва. За словами глави відомства, це пілотний проект базових шкіл. В ньому будуть брати участь 110 навчальних закладів з 32 регіонів Росії.

Якщо ви подивитеся на географію відібраних шкіл, то вони знаходяться в регіонах, де є інститути Російської академії наук, є федеральні університети, є центри науково-дослідні. Зрозуміло, що головне завдання – це з малих років виховати людину, яка зв’яже своє життя з наукою, — цитує міністра РІА Новини.

Пояснимо, РАН і Міносвіти виступили з ініціативою передачі деяких провідних шкіл в країні з муніципального підпорядкування в регіональне. Таким чином обласні міністерства освіти стануть приділяти більше уваги саме цим навчальним закладам. Інакше кажучи, пілотний проект спрямований на підготовку обдарованих дітей до подальшої кар’єрі наукових дослідників.

Читайте також:Все не так: Анастасія Цвєтаєва розповіла про навчання в ізраїльській школі

Ініціативу Міністерства освіти і РАН прокоментувала Людмила Петрановська, відомий психолог, лауреат премії президента РФ в галузі освіти. На думку експерта, це загрожує погіршенням загального освітнього рівня нинішніх школярів.

© Instagram @l.petranovskaya

Красивих слів може бути багато, але, боюся, ця ініціатива просто скидає будь-які зобов’язання перед населенням і згортає систему загального гідного середньої освіти, — зазначила Петрановська. — Якийсь відсоток шкіл буде фінансуватися пристойно, і там будуть навчатися діти еліти і деякий відсоток обдарованих дітей — оптимізований контингент». А всі решта школи будуть пущені на самоплив, і там все буде по мінімуму. На будь-обурений вигук з боку батьків будуть відповідати, що у ваших дітей немає знань просто тому, що вони не хочуть вчитися.

Про кого забули реформатори

На думку психолога, реформатори повинні приділяти увагу тим школярам, які не горять бажанням вчитися. Зазначає, що це непросто, адже набагато легше вчити тих, хто прагне пізнавати нове.

Чому створюють опорні школи Російської академії наук (РАН)

На жаль, зміст пропозиції досить цинічний, — вважає Людмила Петрановська. — Масам ніхто пристойної освіти надавати не збирається, занадто розумні в сировинний країні тільки проблеми створюють. Але оскільки у влади теж є діти і онуки, а в Англії стало незатишно, їм треба десь вчитися, і для них будуть створені такі анклави, як раніше були спецрозподільники при парткомах, де будуть видавати особливим елітним діткам освіта пристойніше. Ну, і здібних дітей туди теж брати будуть, щоб створювали правильне оточення.

© Instagram @happykids.photo

Читайте також:Як допомогти дитині підтягти навчання

До чого призведе проект по створенню нового типу шкіл

Все це остаточно перетворить звичайні середні школи в марне детохранилище, — підводить підсумок Людмила Петравновская. — Школи в більшості своїй і зараз вже не задовольняють потреби дітей в сучасній освіті, просто намагаються нудні застарілі програми і методики впихнути в дітей за допомогою криків і погроз. Сортування ще більше знизить планку.

А ви поділяєте думку Людмили Петрановской?