Менструальна мігрень: з яких причин виникає і як правильно від неї позбутися

706

Зміст:

  • Причини появи патології
  • Лікування патології
  • Триптаны
  • Психологія захворювання
  • Близько 60% жінок страждають менструальної мігренню. В кінці другої фази циклу вона проявляється сильним болем в голові з пульсацією. Для жінки перенести ці напади набагато складніше, ніж звичайні болі, що виникають поза залежністю від циклу.

    Причини появи патології

    Зниження рівня прогестерону і естрогену відбувається за кілька днів до початку місячних, тому нерідко в цей період дівчина бореться з головним болем, нудотою, поганим самопочуттям і пригніченістю. Стрибок рівня гормонів сприяє розширенню артерій головного мозку з паралельним появою застою крові у венах. Причиною розвитку хвороби може стати і прийом гормонів, що запобігають небажану вагітність. Тривалість використання цих препаратів – три тижні. При щомісячному перерві у використанні з’являється дисбаланс рівня гормонів, що веде до розвитку хворобливості.

    При виникненні болів є сенс пити препарати з низькою концентрацією естрогену або з вмістом у складі тільки гестагену. Справжня менструальна мігрень частіше починається за дві-три доби до того, як починається менструація або через три дні після неї. Часто проявляється у дівчат, у яких відбувається становлення циклу.

    Менструальна мігрень часто турбує жінку разом з болем в животі

    Спадкова схильність нерідко є одним з факторів, що сприяє появі мігрені. Іноді захворювання провокують такі причини:

    • безсоння;
    • зловживання алкоголем;
    • стрес;
    • синдром хронічної втоми;
    • зловживання продуктами, що містять тирамін, – м’ясом, бананами, копченостями, шоколадними батончиками;
    • різке світло або звук;
    • перепади показників атмосферного тиску;
    • недоїдання;
    • низькокалорійне харчування.

    Причини частіше ховаються в гормональному фоні жінки. При відсутності дисбалансу в рівні гормонів, якщо жінка не відчуває перепадів настрою, подібне хворобливий стан не виникає.

    Лікування патології

    При появі нападів частіше двох разів на місяць призначають НВПС (нестероїдні протизапальні засоби) і триптаны. НПЗЗ – основа терапії, тому часто прописують ліки на основі ібупрофену або піразолону. Ці препарати знижують інтенсивність симптоматичних проявів, а також болючість внизу живота при менструації.

    Синкаптон також досить часто використовують під час болю в голові. До складу цього препарату входить кофеїн, ерготамін та дименгідринат. Засіб направлено на зняття спазму судин і відновлення їх тонусу. Додатково воно володіє заспокійливим ефектом.

    Поєднання парацетамолу з кофеїном і кодеїном надає судинозвужувальний ефект, тому менструальна мігрень проходить через одну-дві години після їх прийому. Вони допомагають при нечастих і нетривалих нападах, однак при частому прийомі можуть викликати звикання і появі небажаних побічних ефектів. Найчастіше засоби викликають гастрит і виразку, дратують шлунок і іноді посилюють біль, що називають абузусной головним болем.

    Триптаны

    Лікувати мігрень триптанами можна у випадку, якщо призначені НПЗЗ не допомагають. Препарати знімають болючість та симптоматику за час від 30 хвилин до двох годин. Без рецепту доктора використовувати ці засоби не варто з-за великих протипоказань і побічних ефектів. Золмітриптан вважають найбільш вивченим препаратом серед триптанов.

    Золмітриптан – речовина, що розширює судини і впливає на механізм сприйняття хворобливості. Вже через годину після використання проходить нудота, блювота, висока світло – і звукочувствительность, що виникають на тлі мігрені.

    Засіб не накопичується в організмі, швидко всмоктується. Його використовують відразу після виникнення болю. Через годину має настати полегшення стану. Якщо мігрень продовжує турбувати, наступний прийом таблетки можливий тільки через дві години. Разова доза становить 5 мг. Максимальна добова доза – 10 мг. Золмітриптан зазвичай добре переноситься, але зрідка може викликати:

    • слабкість;
    • головний біль;
    • судоми в ногах;
    • сонливість;
    • нудоту;
    • сухість у роті.

    Якщо триптаны не надають потрібного ефекту, призначають опіоїдні кошти та їх комбінації з НПЗЗ.

    причины

    Причини болю усувають прийомом НПЗЗ

    Високоефективні алкалоїди ріжків. Вони розширюють судини і знімають больовий спазм. При відсутності ефекту від всіх перерахованих коштів доктора вдаються до призначення глюкокортикостероїдів.

    Боротися з мігренню потрібно не тільки з точки зору хворобливості. Наприклад, при супутній симптоматиці у вигляді нудоти і блювоти використовують препарати на основі домперидону і метоклопраміду. Вони дозволяють без дискомфорту приймати оральні таблетки та порошки.

    Нерідко при лікуванні подібних болів можуть допомогти народні методи. Для інгаляцій і втирання в віскі використовують олію лаванди. Олія перцевої м’яти тонізує і підтримує судини, покращує кровообіг і дихання, насичує організм киснем. При мігрені нерідко підвищують вживання Омега-3, що сприяє зниженню та запобіганню хворобливості. Для полегшення менструальної мігрені також використовують:

    • холодний компрес, який прикладають на місце болю;
    • йогу;
    • розслабляючий масаж;
    • дихальну гімнастику;
    • голковколювання.

    Лікарі рекомендують виключити куріння і алкоголь, а також знизити кількість споживання кофеїну, регулювати режим сну і відпочинку.

    лечение

    Лікування починається з прийому медикаментів

    Психологія захворювання

    Часто хвороба виникає на тлі регулярних стресових ситуацій, емоційних потрясінь і розумового перенапруження. Порушення сну та втомлюваність на тлі неспокійної обстановки на роботі або в родині сприяють розвитку головного болю, нудоти, блювоти і поганого самопочуття. Яскраве світло, різкі запахи, гучні звуки також сприяють мігрені.

    З точки зору психології напади мігрені, що виникає на тлі менструації, можна полегшити розслабленням і повною тишею. Для цього жінці потрібно на 10-15 хвилин зануритися в повну темряву і тишу, розслабитися.

    Терапія менструальної мігрені починається з її профілактики, використання народних методів, а також прийому НПЗЗ. При відсутності ефекту призначають триптаны або глюкокортикостероїди, стежачи за станом і реакцією пацієнта.

    Також цікаво почитати: причини порушення менструального циклу