Методика Воскобовича

1598

Зміст:

  • Користь навчальних ігор
  • Опис методу
  • Як займатися з дитиною
  • Дітям легше сприймати інформацію, якщо її подають в ігровій формі. Тому методика Воскобовича користується популярністю серед молодих батьків та вихователів дошкільних освітніх установ. Вона допомагає розкрити розумовий, творчий і психологічний потенціал дитини при заняттях в захоплюючій формі.

    Користь навчальних ігор

    Ігри Воскобовича формують творчий потенціал, розвивають сприйняття, дрібну моторику і психічні процеси. Відзначено позитивний вплив на розумові здібності, пам’ять і концентрацію уваги, розвивається уява і фантазія.

    В розвиваючі ігри може бути залучена вся сім’я

    Діти, які навчаються в грі, швидше починають читати і виконувати математичні завдання. У них краще сформоване логічне мислення. Інтерес до навколишнього світу проявляється гостріше. Спільні заняття дітей і батьків допомагають уникнути дефіциту уваги.

    Опис методу

    В’ячеслав Вадимович Воскобович починав зі створення навчальних ігор для власних дітей. Він чудово розумів, як можна захопити дитину. Тому в основу його технології лягли казки і цікавий ігровий процес.

    Розвиваючі ігри Воскобовича – це багатофункціональні допомоги. Діти не втрачають до них інтерес після частого використання. Вони підходять для початківців, тобто навіть ті батьки, які мають туманне уявлення про педагогіки, успішно використовують їх для навчання малюка.

    Завдання логічно вплетені в казковий сюжет. Герої оповідання пропонують дитині вирішувати різноманітні завдання. Їх можна вибрати самостійно в залежності від мети і необхідної складності.

    Кожна навчальна гра розрахована на дітей у віці від 2 до 7 років. Коли дитина росте, змінюються завдання на більш складні.

    В. о. Воскобович створив цілу ігрову Всесвіт під назвою «Фіолетовий ліс». Вона являє собою розвиваюче середовище, поділену на 4 зони. Чарівна країна населена казковими персонажами, які допомагають навчатись та розвивати творчий потенціал. Пересуваючись по ігровому полю, малюк вирішує завдання, ребуси, головоломки.

    методика воскобовича

    Яскраві деталі фіолетового ліси мають різноманітну текстуру

    Можна створити щось подібне своїми руками вдома або в дитячому садку. Ігрове простір майструють з шматка ковроліну або фанери, малюють на папері або стіні. Також з тканини вирізають фігурки персонажів і оточуючих їх предметів, яких потім кріплять до поля. Важливо пам’ятати, що деталі і фон повинні мати саме фіолетовий відтінок. Цей колір будить уяву і надихає на творчість.

    Як займатися з дитиною

    Щоб навчання за методом Воскобовича приніс найбільшу користь, батькам і вихователям слід самим бути залученими в ігровий процес. Спочатку варто познайомити дітей з персонажами, підібрати завдання відповідного рівня складності.

    Ігри добре розвивають сенсорно-моторні функції, так як дитина все робить за допомогою рук. Щоб була користь і для мови, потрібно просити малюка коментувати все, що він робить. Не можна встановлювати суворі правила. У дітей повинна бути свобода дій. Потрібно частіше їх хвалити і не лаяти за помилки.

    Не варто квапити дитину з відповіддю або поспішати з підказками. Потрібно дати йому можливість розібратися самому. Якщо виникають труднощі, слід акуратно навести малюка на правильну відповідь.

    Не завжди потрібно неухильно слідувати інструкціям. Якщо є впевненість, що дитина здатна на більше, допустимо ставити перед ним складні завдання.

    Корисні регулярні фізкультхвилинки. Якщо дитина захотів перерватися і зайнятися чимось іншим, не варто його зупиняти. До гри можна повернутися, коли у малюка знову прокинеться інтерес.

    Ранній розвиток вимагає зусиль від батьків і вихователів. Щоб навчання стало цікавим, рекомендується перетворювати заняття в ігри. Завдяки такому методу інтерес малюка до навчання буде постійним.

    Читайте в наступній статті: розвиток дітей за методикою Монтессорі