Особливості грудного вигодовування після кесарева розтину: труднощі і їх рішення

1546

Зміст:

  • Налагодження грудного вигодовування після кесаревого
  • Труднощі в годівлі після пологів
  • Грудне вигодовування після кесаревого розтину повинно налагодитися на 5-7 день. Перші дні молоко буде вироблятися потроху, можлива поява застоїв. Після операції при прийомі антибіотиків доведеться зціджувати. Але всупереч труднощам породілля не повинна впадати у відчай і переходити на штучні суміші. Адже природне вигодовування є найкращим варіантом для фізіологічного і психологічного розвитку новонародженого.Налагодження грудного вигодовування після кесаревого розтину відбувається протягом 1 тижня

    Налагодження грудного вигодовування після кесаревого

    Майбутні матусі переконані, що після кесаревого розтину годування груддю є важким процесом. Але медперсонал постарається зробити так, щоб перше прикладання до грудей сталося якомога раніше. В результаті малюк вже через 4-6 годин після народження зможе поїсти. Для стимуляції лактації потрібно відмовитися від пляшечки, ложечки й підгодівлі сумішшю.

    На другу добу після народження малюка породіллі докладно пояснять, як налагодити годування, не переходячи на штучні суміші. Якщо молоко на третю добу не прибуло, рекомендується не впадати у відчай і зціджувати молозиво, стимулюючи при цьому лактацію. Акушер або консультант по вигодовуванню повинен буде пояснити, як правильно масажувати груди.

    Труднощі в годівлі після пологів

    Після кесаревого розтину породілля довго відходить від наркозу і не може встати до новонародженого. У цьому випадку жінці допомагають батьки або чоловік, які будуть підносити малюка. Якщо матуся перебуває у боксі, у перший день здійснюється підживлення сумішшю.

    Основні труднощі після кесаревого розтину:

  • Прийом антибіотиків, щоб уникнути ускладнень після кесарського розтину. У такому разі породілля повинна самостійно стимулювати лактацію, сцеживая молоко.
  • Відмова від природного вигодовування після догодовування. Буде потрібно кілька днів, щоб малюк звик, і зміг правильно взяти груди.
  • Перші 5-7 днів регулярно пропадає молоко або його недостатньо. Доведеться догодовувати новонародженого, але при цьому зціджуватися кожні 2-3 години.
  • Після кесаревого розтину жінці рекомендується рясне пиття, що іноді провокує надмірне вироблення молока. Щоб позбутися від застоїв, частіше прикладайте дитину до грудей і намагайтеся не зціджуватися.

    Труднощі годування однаково відчувають жінки, які народили природним шляхом або за допомогою кесарева розтину. У даному питанні важливо слухати лікаря давати дитині груди на вимогу і стежити за правильною технікою прикладання.

    Читайте в наступній статті: зефір при грудному вигодовуванні