Монолог: «Не відбирайте у хлопчиків ляльки, коляски та інше»

728

У мене вже дорослі діти – син і дочка навчаються на старших курсах інституту. А у молодшого брата зростають малята. Племінник і племінниця погодки: майже 4 і 2 роки. Я дуже їх люблю. А так як живемо в різних під’їздах одного будинку, часто гуляю з ними і їх мамою. Поки вигулюю собаку, дітвора бігає поруч.

Моя невістка відноситься до числа тих мам, які не читають книги, а блоги. Вона хороша дівчина, але, як мені здається, багато в її красивою голові лушпиння. От якби її вичистити, була б відмінною 🙂 Вона підписана на різних досвідчених матусь, які розповідають про дитячі іграшки, харчування, психології. І мало хто з них є професіоналом в цій області.

Читайте також:Іграшки якого кольору повинні бути у дитини?

Чому я це все знаю? Вона ж мені і розповідає. Після кожного вигулювання собаки я повертаюся додому з новими знаннями. Хоча… Знаннями – це голосно сказано. Так, з вінегретом з інформації.

Що думають молоді батьки з приводу дитячих іграшок

Схвалюю:

невістка впевнена в тому, що її діти не повинні гратися в іграшки строго за статевою ознакою. Тому племінник возиться з кухнею – «готує» яєчню, а племінниця катає машинки. В цьому я невістку підтримую: не треба відбирати у хлопчиків ляльки, коляски та інше, а дівчинці говорити «бери лялечку, залиш машинку».

Не схвалюю:

брат вважає, що його син виросте слюнтяем з-за того, що на дитячому майданчику катає «колясочку для ляльок. Там у нього сидить мишко. Тому лає дружину, адже вона дозволила хлопчикові цю іграшку». Він навіть купив дитині дитячий набір інструментів – гайки різні, викрутки, дриль.

© Instagram @mama_elya_

Не схвалюю:

про «пункті» моєї невістки: вона проти іграшкової зброї. Тому коли мій племінник зворушливо просить «питалет» (пістолет), вона робить великі очі і каже: «ти Ніколи не будеш грати з цієї варварської іграшкою». Дитина лякається слова «варварська» і замовкає. А потім знову просить «питалет». На майданчику іноді бачить, що хлопчики грають у агентів. Починає бігати за ними «неозброєний», тому завжди виявляється «заручником». Коли невістка розуміє, що він грає в небезпечні, на її погляд, ігри, тут же відводить на інший кінець майданчика.

Читайте також:Порада дня: як навчити дитину ділитися іграшками на дитячому майданчику. І треба?

Чого бояться чоловіки, коли забороняють синам грати в іграшки «для дівчаток»

Стала цікавитися, а поширена це тема, коли батьки забороняють хлопчикам грати в ляльки та інше? Виявилося, що так. І тут лідирують тата зі своїми заборонами.

Хлопчик не повинен грати з «жіночими» іграшками, тому що:

  • він стане «підкаблучником»,
  • зросте мамій,
  • не буде інтересу до чоловічих занять.

А адже навіть психологи говорять про те, що в ніжному віці для хлопчиків нормально грати в ляльки і катати коляски. А якщо дитина ходить в дитячий сад, він може грати з дівчатками в «будинок» і бути татом, наприклад. Адже діти грають в те, що бачать у звичайному житті.

© Instagram @nebivalaya

Чого побоюються мами, коли забороняють синам грати в «пістолети-автомати»

Моя невістка впевнена, що іграшкова зброя провокує у дітей жорстокість. Я їй відбиваю – можна грати з палицею і «стріляти» з неї «тра-та-та», як це робили діти в СРСР. Не розуміє і не приймає. Тому всіх хлопчиків, які грають у поліцейських і агентів, вона вважає дуже агресивними.

Читайте також:Монолог мами: «Я навчила дитину правильно вихлюпувати негативні емоції»

…Я нікого не засуджую. І я не психолог, щоб щось радити і робити висновки. Але я мама, яка виховала сина і дочку. Вони скоро теж створять свої сім’ї (я сподіваюся). І вони у мене виросли на іграшках, не ділячи їх – це для хлопчика, це для дівчинки. І бігав син з автоматом, граючи у війнушку, і донька з ним бігала. І разом вони нападали на сусідських дітей на дачі. І немає в них агресії!

Я спочатку дарувала племінникам ті іграшки, які вибирала для своїх дітей. Ну що це: набори іграшкової посуду, конструктори, набори для творчості, спортивні набори. А потім побачила, що ці іграшки в полі мого зору жодного разу не потрапили. З посудом зрозуміло, тут брат постарався. А ось набори чим не догодили? Виявилося, там треба було з гіпсу робити зліпки зброї. Ну не побачила я і купила. Я ж не спеціально…

Навіщо нав’язувати дітям штампи?

Не треба нав’язувати дітям свої штампи і страхи. Діти – вони милі, ніжні, чарівні. І захоплення ляльками у хлопчиків проходить, коли вони вже починають дорослішати. Та пістолети їх уже не цікавлять, нинішні хлопчиська йдуть в робототехніку приблизно з шести років. Так що живіть простіше!

© Instagram @robotx_stavropol

Ну а я буду дарувати дітям гроші в конвертику на дні народження. Нехай їх батьки самі вибирають, чим радувати сина і доньку.

P. S. Подумала про подвійні стандарти. Моя невістка якось побувала на лазертаге. І їй сподобалося…. А тут «питалет» забороняє синові :)))

А ви що думаєте про поділ іграшок «для дівчаток» і «хлопчиків»?