Порада дня: розвивати після трьох не пізно!

874

Мами прагнуть бути в курсі сучасних теорій дитячому розвитку. Іноді автори робіт на цю тему пишуть, як важливо починати дитяче розвиток в ніжному віці. Мотивують теорію тим, що малюкам простіше вивчати іноземні мови, рахунок і букви.

Читайте також:Ранній розвиток: огляд найбільш популярних методик

Психолог з багаторічним стажем Лариса Суркова і мама п’ятьох дітей присвятила темі раннього розвитку дітей пост у своєму особистому блозі. Експерт зазначила:

Теорія про вікно можливості (або розвитку) мозку, яке міцно замкнеться в три роки, була створена наприкінці шістдесятих. Але до нас добралася на початку 2000. І до цих пір використовується в маркетингу для продажу чого завгодно батькам.

Дані про те, що вікно закриється, були отримані на зорі науки нейрофізіології, коли навіть можливостей для вивчення мозку нормальних ще не було. Та стверджувати в сучасному світі, що все дійсно так, як це лікарям анатомію по заслузі середніх віків викладати.

Професор, доктор біологічних наук Мар’яна Безруких показала докази не словесні, а фактичні – формування нейронних зв’язків у різних відділах кори мозку. Вони доводять: і в три, дванадцять мозок продовжує свій розвиток. Більше того, і в 90 можна розвиватися, мозок готовий вбирати інформацію, але тут вже так активно втручаються соціальні фактори та психологичное самовоздействие, що часто людина просто не хоче нічого.

© Instagram @cats.creativity

Психолог продовжила міркування про ранній розвиток перерахуванням того, що дійсно потрібно малюкам в ніжному віці:

  • Дуже багато мови. Живий! Розмовляти з дітьми про все.
  • Дуже багато великої моторики нарівні з дрібної. А значить – бігати; стрибати; перелазити; кидати м’яч і т. д.
  • Час для вільної гри без ваших інструкцій; без приповідок «не лізь; не рони; не шуми»
  • Ігрові форми навчання! А гра це не сидіння за партою по 40 хвилин.
  • Обговорювання навколишнього світу; відповіді на нескінченні питання.
  • Безумовна любов і прийняття дитини як людини.
  • Відчуття безпеки і відсутність команд (тільки пояснення).
© Instagram @aleksandra_boiz

Тема раннього розвитку, коли батьки-перфекціоністи наполегливо навчають малюків читання-письма-математики, виявилася актуальною для багатьох матусь. З’ясувалося, що більшість передплатників психолога Лариси Суркової також вважають цю тенденцію нездорової:

Істина! Дитяча тема – це багатомільярдна індустрія, яка намагається нав’язати батькам свої послуги, саджаючи їх на почуття провини. Пам’ятайте про це, коли поспішайте в 2 роки посадити малюка за парту і навчити англійської.

На лекції з анатомії в медінституті нам говорили, що мозок росте до 20! років. А далі вдосконалюється.

Вважаю, що з дитиною – найкорисніше-розмовляти з ним, особливо коли вони підростають.

Нам цікаво і ваша думка на цей рахунок!