Наскільки корисний спільний сон з дитиною

540

Зміст:

  • Які в цьому плюси
  • Чи є мінуси
  • Як убезпечити себе та дитини
  • До якого віку спати разом
  • Як і коли відучувати
  • Дитяча кімната
  • З народженням малюка світ батьків перевертається з ніг на голову. Змінюється розпорядок дня, власні інтереси і звички відходять на другий план. Необхідно заздалегідь обговорити, наскільки доречний для вашої родини спільний сон з дитиною, зважити всі за і проти. Думка папи в даному питанні має таке ж значення, як і мамине.

    Спільний сон з дитиною корисний для його нервової системи.

    Які в цьому плюси

    Спати разом дуже приємно і зручно. Всю ніч ви чуєте подих і не турбуєтеся про його стан. Користь очевидна:

    • Сон немовляти поверхневий. Відсутність поруч рідної людини викликає почуття страху, небезпеки, що наближається. З-за цього він часто прокидається ночами, плаче. Коли мама поруч з новонародженим, він спить міцніше, повноцінно відпочиває, а значить, швидше розвивається і росте.
    • Якщо жінка годує грудьми, їй необхідно часто прокидатися вночі. В перші місяці життя дитини це може бути і 10-15 разів. У цій ситуації мамі простіше, якщо малюк знаходиться поруч. Таким чином у неї є можливість відпочити і набратися сил.
    • Зв’язок між дитиною і матір’ю зміцнюється. Для розвитку і становлення майбутньої особистості вкрай важливий тактильний контакт. Він відчуває себе захищеним і вчиться довіряти навколишнього світу.

    Спільний сон з дитиною має очевидні переваги. Мільйони батьків, психологів і педіатрів підтримують цю ідею і застосовують її в життя.

    Чи є мінуси

    Батькам варто заздалегідь підготуватися до того, що в сексуальному житті доведеться вводити обмеження. Сплячий поруч немовля ніяк не сприяє романтиці. Майбутнім мамі і татові буде корисно обговорити це питання до народження дитини, щоб уникнути в майбутньому проблем та конфліктів.

    Дуже часто саме СС стає причиною розладу в сім’ї. Негативні емоції позначаються на настрої матері, знижують лактацію. Дитина відчуває все, що відбувається і частіше починає вередувати. Виходить замкнуте коло, з якого вибратися самостійно дуже складно.

    совместный сон с ребенком

    Спільний сон з дитиною дозволяє мамі виспатися.

    Ще одним великим мінусом спільного сну є небезпека для життя і здоров’я новонародженого. Відомі трагічні випадки, коли діти гинули в результаті асфіксії через необережність матері. У багатьох пологових будинках забороняють укладати немовлят спати поряд з собою. Якщо ви все ж зважилися на це, будьте обережні. Намагайтеся лежати на деякій відстані.

    Як убезпечити себе та дитини

    Є кілька варіантів спільного сну, при яких малюкові не буде загрожувати небезпека:

    • Ліжечко поряд. Є моделі дитячих колисок, в яких одна сторона повністю знімається. Її легко поставити поруч з батьківського ліжком. Таким чином ви будете спати поруч, але в той же час кожен у своєму ліжку.
    • Тато спить окремо. На двоспальному ліжку буде більше місця, якщо один з батьків піде спати в іншу кімнату.

    Останній варіант навряд чи припаде до смаку чоловікам, і ваше особисте життя може дати тріщину. Заздалегідь подумайте про це і придбайте відповідну меблі.

    До якого віку спати разом

    Дитина із задоволенням буде ночувати в батьківській постелі до підліткового віку. Вчасно переселити його в свою кімнату ваше завдання. Після трьох років малюку необхідно особистий простір і самоту, а отже, він цілком готовий спати окремо. Чому саме в цьому віці:

    • Грудне вигодовування вже завершено і ви спокійно спите всю ніч. Немає необхідності вставати до дитини.
    • Малюк подорослішав і не потребує постійного захисту, контролі.

    Безумовно, тільки батькам вирішувати, як буде жити сім’я. Не забувайте враховувати думку кожного. Щаслива сім’я – та, де всім добре і комфортно.

    Деколи розставання лякає більше саму маму. Вона звинувачує себе в егоїзмі, вважає себе поганою матір’ю. Такий психологічний бар’єр складно подолати. Можливо, в цій ситуації варто почекати і відкласти ненадовго відселення малюка. Поспілкуйтеся з іншими мамами, які вже пережили подібне. Їх позитивний досвід допоможе знайти упевненість в собі.

    Як і коли відучувати

    Переселити відразу дитину в іншу кімнату не можна. Це спровокує негативну реакцію і прив’яже його до матері ще більше. Після такого стресу малюк ще довго буде обходити стороною дитячу кімнату. Робити все треба м’яко і поступово.

    Перед сном привчіть себе та малюка до певного ритуалу. Наприклад, купання і прочитання казки. Дотримуйтеся його щодня. Повторення одних і тих же дій вселяють впевненість у маленької людини і допомагають йому відчувати себе в безпеці.

    совместный сон с ребенком

    Спільний сон з дитиною не повинен заважати інтимного життя батьків.

    З того моменту, як ви завершили грудне вигодовування, вкладайте немовля спати в його ліжко. Нехай вона поки стоїть поруч з вашою, але він повинен звикати знаходитися на деякій відстані. Одночасно можна привчити його засипати самостійно. Якщо раніше ви його вколисували, то тепер перестаньте це робити. Зробіть масаж, заспівайте колискову. Все це розслабить малюка і налаштує на відпочинок.

    Поступово відсувайте дитяче ліжечко далі від своєї. Не забудьте поставити на місце перегородку, щоб дитина не вивалився. Поступово ви досягнете того, що дитяче ліжечко буде стаять біля протилежної стіни. Якщо дитина без капризів і істерик самостійно засинає, значить, він готовий переселятися в дитячу.

    Дитяча кімната

    Перший час можливо малюкові потрібна ваша присутність, щоб заснути. Поставтеся до цього поблажливо. Навіть дорослій людині некомфортно спати на новому місці.

    Продовжуйте дотримуватися ритуалу, не припиняйте читання казок. Зараз це особливо необхідно. Підбирайте відповідний сюжет. Зверніть увагу на казкотерапію. Це своєрідний розділ психології, який покликаний допомогою казок та оповідань боротися з дитячими страхами, капризами, істериками. Такі книги вам знадобляться і в майбутньому, коли треба буде йти в дитячий садок і школу.

    Для здорового, міцного сну треба підготувати кімнату:

    • Ліжко повинна бути зручною і привабливою. Яскрава постільна білизна з улюбленими персонажами обов’язково сподобається малюкові.
    • Якщо у ліжку немає спеціальних бортиків, перший час кладіть на підлогу подушки. Якщо дитина вночі впаде, то не отримає травму.
    • Іграшки ввечері збирайте в коробки або шафа. Наводьте порядок. Це привчить дитину до порядку. Крім того, постійний безлад у кімнаті погані впливає на психіку.
    • Приберіть з кімнати предмети, які збирають багато пилу: штори, великі м’які іграшки.
    • Обов’язково провітрюйте приміщення перед сном.

    Не дозволяйте дитині дивитися мультики перед сном. Краще грати в спокійні ігри всією сім’єю або почитайте книжку.

    Спільний сон на певний період – благо і для батьків, і для дітей. Перші мають можливість виспатися вночі, а другі відчувають себе в безпеці і повноцінно розвиваються. Вибравши такий варіант, дотримуйтеся обережності, не нашкодите малюкові. Будь етап в житті рано чи пізно закінчується. Прийде час, і дитині доведеться піти з батьківської спальні. Допоможіть подолати цей період. Не поспішайте, прислухайтеся до бажань дитини, щоб не завдати йому психологічну травму. У складній ситуації ви завжди можете звернутися за допомогою до педіатра або психолога. Спеціаліст вкаже на ваші помилки і допоможе їх скорегувати.

    Читайте також: як привчити дитину спати окремо