Нутриціолог пояснив, як вітамінні добавки впливають на здоровя

451

Дня не проходить, щоб реклама не приносила інформацію про вітамінних добавках. Її лейтмотив: «Випий капсулу, де багато різних корисних вітамінів, макро – і мікроелементів, і будь здоровий». Стоп! Не поспішайте.

Всі хочуть бути здоровими і жити довго. Попити вітаміни простіше, ніж налагоджувати харчування і займатися спортом. Ось індустрія і росте. Я теж ставилася до цього несерйозно. До того, як потрапила в лікарню, — зізнається нутриціолог Юлія Гурбанова.

Спеціаліст поділилася результатами недавно проведеного в США дослідження, які були опубліковані в журналі Annals of Internal Medicine. Перед вченими стояло завдання оцінити зв’язок між вживанням біологічно активних добавок, рівнем споживання поживних речовин з харчових продуктів і смертністю серед дорослих від серцево-судинних захворювань та онкології.

Читайте також:Потрібні Бади під час вагітності, або Як виростити талант за 9 місяців

Вчені з Університету Тафтса, Школи громадської охорони здоров’я їм. Гарварду Т. Х. аналізували дані NHANES (Національне обстеження стану здоров’я) з 1999 по 2010 роки. Учасниками дослідження стали 30 899 американців у віці від 20 років і старше, які відповіли на запитання про використання БАД. Експерти прийшли до висновку:

Постійне вживання біологічно активних добавок не було пов’язано з наслідками смертності. Адекватне споживання вітаміну А, вітаміну К, магнію, цинку і міді було зв’язано зі зниженням смертності від усіх причин або від серцево-судинних захворювань, але були обмежені споживанням поживних речовин із продуктів харчування. Надлишкове споживання кальцію було пов’язано з підвищеним ризиком смерті від раку.

Нутриціолог Юлія Гурбанова зазначає:

Згідно прийому вітамінів зі зниженням смертності будь-яких видів — ні. Крім цього, в 2018 мета-аналіз 16 досліджень про зв’язок вітамінних комплексів і серцево-судинних захворювань показав аналогічні результати. Прийом вітамінів не знижує ризики смертності.

Читайте також:Який препарат вітаміну Д краще вибрати

Юлії Гурбанова пояснює, що більшості людей вітамінні добавки не потрібні. Однак підкреслює:

Це стосується тих, у кого не діагностовано дефіцит, і хто дотримується здорового, збалансованого раціону. Вони отримують достатньо вітамінів і мінералів з їжі. Виняток — вітамін D, особливо восени і взимку.

Нутриціолог відповідає і на популярний питання: що попити для здоров’я? Вона розповіла про особистому виборі:

Зараз виберу воду. І співаємо овочів і фруктів.

А як ви ставитеся до вітамінних добавок? Здаєте аналізи, щоб зрозуміти, що саме потрібно вашому організму?

Всі фото: Depositphotos