Ознаки розриву кісти яєчника

905

Зміст:

  • При яких розмірах відбувається розрив кісти?
  • Симптоми у жінок
  • Лікування
  • Основним симптомом того, що лопнула кіста яєчника, стає біль у нижній частині живота. Вираженість дискомфорту залежить від об’єму, виду новоутворення та больового порогу пацієнтки. При відсутності медичної допомоги ознаки наростають і можуть призвести до розвитку шоку, спайкової хвороби, тяжкого запалення внутрішніх органів.

    При яких розмірах відбувається розрив кісти?

    Не можна точно назвати розміри кісти, при яких відбувається порушення цілісності капсули. Про великому новоутворенні кажуть, коли пухлина досягає 10-12 см в діаметрі. Така кіста не тільки порушує функцію яєчника, але і чинить тиск на близько розташовані органи. Ризик розриву такої пухлини досить високий і найчастіше трапляється при травмі живота, грубому статевому контакті.

    Біль є симптомом лопнула кісти яєчника

    Луснути може фолікулярна кіста невеликого діаметра – до 3 див. Чим менше обсяг новоутворення, тим слабкіше будуть ознаки апоплексії. Розрив невеликий кісти може обійтися медикаментозною терапією. При пошкодженні оболонки великого новоутворення без хірургічного лікування нормалізувати стан пацієнтки не вийде.

    Симптоми у жінок

    Безсимптомний перебіг апоплексії практично не зустрічається в медицині, однак такий стан не можна виключити. Найчастіше у жінок при розриві оболонки пухлини яєчника відбувається поступове наростання ознак.

    • Хворобливі відчуття. Розрив капсули супроводжується подразненням нервових закінчень. Зазвичай жінка несподівано відчуває різку локалізовану біль, яка поступово розливається по животу.
    • Кровотеча. Чим більше обсяг фолікулярної кісти, тим сильніше буде внутрішня кровотеча. Воно виникає через пошкодження внутрішніх судин і може супроводжуватися излитием крові з статевих шляхів.
    • Підвищення температури тіла. Гострий запальний процес, який розвивається в черевній порожнині, викликає інтоксикацію організму і гіпертермію.
    • Запаморочення і слабкість. Це наслідки порушення цілісності судин. При великій крововтраті може статися непритомність.
    • Синюшність шкірних покривів і ослаблення пульсу. Дані ознаки виникають також із-за втрати крові. Якщо звернути увагу на пупок жінки, то можна помітити навколо нього синювате кільце.
    • Диспепсичні розлади. Із-за посиленого скорочення м’язових тканин у жінки може бути діарея або мимовільне сечовипускання. Нудота і позиви до блювоти є симптомом інтоксикації.

    Для уточнення діагнозу гінеколог виконує тест з допомогою пункції. Якщо в задньому склепінні піхви присутній скупчення крові, а на УЗД видно вільну рідину в позадиматочном просторі, це стає явним ознакою апоплексії.

    Лікування

    Методика терапії вибирається відповідно до видом і обсягом кісти. Медикаментозному лікуванню піддаються тільки функціональні кісти невеликого розміру. Для нормалізації стану пацієнтці призначається протизапальна, рассасывающая терапія. Жінці потрібен постільний режим і абсолютний спокій. На місце локалізації пухлини прикладається холод.

    Нефункціональні кісти будь-яких розмірів вимагають хірургічного втручання. Під час операції виконується резекція патологічного ділянки в межах здорової тканини. В період відновлення проводиться терапія за допомогою антибактеріальних, гормональних, знеболюючих і розсмоктуючих препаратів.

    Розрив кісти яєчника є небезпечним станом, що при відсутності своєчасної допомоги може призвести до ускладнень. При тривалому ігнорування симптомів патологія може закінчитися летальним результатом.

    Дивіться далі: симптоми і лікування розриву кісти яєчника