Педіатр розповіла, чому дитина скаржиться на біль у ногах і що робити

1422

Коли малюк активно росте, родичі буквально тануть і кажуть йому: «Такий великий вже, скоро нас переростеш». Дитина пишається цим. Адже всім малятам хочеться швидше стати великим.

Читайте також:Чому дитина погано їсть – що з цим робити?

Однак період дорослішання може супроводжуватися болем у ногах. Виникає вона ночами – спазматична, ниючий. Про те, чому це відбувається і як впоратися з болем, розповідає педіатр Людмила Воронцова:

Болі зростання зазвичай починаються в ранньому дитинстві, близько 3 або 4 років. Мають тенденцію знову з’являтися у дітей віком 8-12 років. Незважаючи на те, що вони можуть заподіювати занепокоєння, болі росту досить поширені, не завдають шкоди здоров’ю і зазвичай проходять протягом року або двох від початку появи.

Незважаючи на назву, немає чітких доказів того, що болі зростання є результатом стрибків зростання. Ось чому деякі зарубіжні лікарі вважають за краще використовувати термін «періодичні нічні болі в ногах у дітей.

Які симптоми?

Болі зростання відчуваються як інтенсивні, схожі на судоми болі в обох ногах. Вони найчастіше вражають ікри, гомілки або щиколотки, але також можуть вражати область стегна.

Болі розвиваються ввечері або вночі (часто після більш активних днів), але не повинні бути присутніми вранці.

Болі зростання у всіх різні. У деяких дітей біль виражена сильніше, в інших слабше. Більшість дітей відчуває больові відчуття не кожен день.

© Instagram @__a_n_a_s_t_a_s_iy_a__

Читайте також:Плоскостопість у дитини: причини виникнення, лікування та профілактика

Болі зростання не впливають на здатність вашої дитини ходити, не повинно бути ніяких ознак кульгавості, травми або інфекції (лихоманка, локальна болючість і припухлість). Якщо симптоми вашої дитини відрізняються від симптомів, описаних вище, малоймовірно, що це болі зростання. Наприклад, якщо уражена тільки одна нога, або у дитини порушена хода і він кульгає.

Що викликає біль зростання

Причина зростання болів невідома, хоча вони частіше зустрічаються у активних дітей і дітей з гнучкими суглобами (гіпермобільність суглобів або, як прийнято називати в Росії – дисплазією сполучної тканини). Вони також мають тенденцію зустрічатися у тих дітей, чиї батьки відчували болі росту в дитинстві. Болі зростання можуть бути просто болями в м’язах з-за інтенсивної фізичної активності.

Щоб допомогти дитині, можна зробити йому масаж. 10-15-хвилинні розтирання допоможуть поліпшити кровообіг і зняти спазм в м’язах.

© Instagram @liliya_tarasova_photo

Не давайте дитині знеболюючі препарати. Самолікування небезпечне. Рекомендуємо звертатися до педіатра, який або призначить лікування, або порадить звернутися до інших фахівців.