Передвісники пологів у повторнородящих: за скільки починаються відмінності від першої вагітності

1393

Зміст:

  • Ознаки швидкого початку пологів
  • Можливі відмінності в симптомах у первісток і вже відбулися мам
  • Пологи у повторнородящих
  • Під час другої вагітності жінки зазвичай відчувають себе значно впевненіше, ніж під час першої. Багато події їм вже знайомі, а страх перед пологами зменшується, вони перестають бути чимось невідомим. Однак бути надто впевненою в тому, що відбувається лікарі теж не рекомендують, так як передвісники пологів у повторнородящих і навіть сам процес народження може відрізнятися від першого разу.

    Передвісники пологів у повторнородящих зазвичай приходять швидше

    Ознаки швидкого початку пологів

    Для народження дитини організм мобілізує всі свої сили і кардинально перебудовує роботу ендокринної і нервової системи. Максимальні зміни відбуваються безпосередньо в процесі народження малюка, однак підготовчі етапи починаються в предшествущие кілька тижнів. Перелік явних провісників пологів у повторнородящих аналогічний симптомів наближення перших пологів. Основні відмінності полягають у тривалості подібних попереджень та їх перебігу.

    Які провісники будуть у всіх, незалежно від кількості вагітностей:

  • Опущення живота. Так називаються зовнішні зміни, які помітні не тільки вагітної, але і оточуючим. Якщо на всіх тижнях виношування живіт жінки сильніше всього виступав вперед в центральній частині біля пупка, то в кінці третього триместру його обсяг збільшився в нижній частині, а дно матки вже розташовується не так високо. Причина – головка малюка опускається в таз матері, готуючись до наступної дати. Це призводить до звільнення деякого простору вгорі живота і зменшує тиск матки на діафрагму. Не варто забувати, що ця ознака не свідчить про швидких пологах.
  • Відходження слизової пробки. Протягом всієї вагітності вхід в шийку матки закривала особлива слиз, яка служить захисним бар’єром від потрапляння інфекції до плоду. Початок родового процесу супроводжується розширенням шийки матки, з-за чого слиз всередині цервікального каналу открепляется і виходить назовні. Так як подібне відбувається вже при розкритті шийки, такий ознака вважається точнішим і спостерігається ближче до дати пологів.
  • Перейми. Представляють собою скорочення м’язів матки, які доставляють неприємні відчуття і регулярно повторюються. Переплутати справжні сутички з тренувальними не вийде, так як всі спроби розслабитися під час спазму виявляються марними. Тривалість першого періоду пологів у кожної жінки індивідуальна, однак у середньому вони настають через 8 годин. Симптом викликаний початком пологової діяльності, яка запускається складною нервовою регуляцією і біохімічними процесами в організмі жінки.
  • Відходження вод. Перебувати без водного середовища небезпечно для життя дитини, тому самостійне відходження вод вважається ознакою швидких пологів. Навіть якщо родова діяльність не починається, жінці будуть робити стимуляцію. Проте чекати появи такої ознаки насуваються пологів не варто, так як часто лікарі лопають водний міхур вже в родовому залі.
  • Психологічні зміни. В останньому триместрі вагітності організм жінки готується до появи малюка не тільки фізично, але й психологічно. Робота нервової системи значно перебудовується, загострюючи почуття самозбереження, потреба в комфорті та затишку, підвищуючи практичність і вимогливість. Відомим ознакою швидкої зустрічі з малюком є інстинкт гніздування. Він проявляється в різкому бажанні жінки провести генеральне прибирання, завершити розпочаті справи і навіть здійснити кардинальні зміни. При цьому майбутня мама відчуває емоційний підйом і відчуває радість, незважаючи на фізичний дискомфорт з-за великих обсягів живота.
  • Очищення організму. По мірі наближення до пологів змінюється гормональний фон, що призводить до безпричинному розладу стільця. Жінка може ходити в туалет кілька разів в день, а її стілець стає більш рідким. Таким чином відбувається природне очищення організму для полегшення проходження дитини по родових шляхах.
  • Розберемо можливі відмінності в симптоми, які свідчать про наближення дати народження під час першої і другої вагітності.

    за сколько начинаются

    За скільки починаються провісники залежить від перебігу вагітності

    Можливі відмінності в симптомах у первісток і вже відбулися мам

  • Опущення живота. При першій вагітності цей сигнал є неточним і виникає за кілька тижнів до пологів, так як організму жінки потрібно більш тривалий час для підготовки до такого важливого процесу. При повторних пологах опущення живота відбудеться за кілька днів до зустрічі з малюком, тому майбутній мамі не варто розраховувати, що на підготовку є ще багато часу. Підказати, що живіт опустився, зможуть родичі або власні відчуття. Жінка відчує, що їй стало легше дихати і їсти, а постійна задишка і неприємна печія зникли.
  • Відходження пробки. Ознака вважається досить точним і свідчить про наближення пологів. Однак слід враховувати, що темп розкриття шийки матки, особливо при першій вагітності, індивідуальний для кожної жінки. Процес може затягнутися на кілька днів і навіть тижнів. У повторнородящих після відходження пробки пологів слід чекати в найближчі пару днів. Причиною цього виступає більш швидке розкриття шийки матки. Відрізнити пробку від щоденних виділень можна за зовнішнім виглядом – вона являє собою невеликий щільний клубочок, який може містити прожилки крові. Слід враховувати, що при щільному кріпленні пробки до стінки цервікального каналу вона може відійти вже безпосередньо в пологах.
  • Перейми. Це точні провісники пологів, які свідчать про те, що маля з’явиться на світ протягом доби. Перші пологи можуть тривати досить довго, якщо рахувати їх час від появи першої сутички. Завершення другої вагітності настає значно швидше – інтервал між переймами швидко зменшується, а інтенсивність скорочень зростає.
  • Багато повторнородящі жінки приходять у другий період пологів вже через пару годин після початку регулярних болючих скорочень.

  • Відходження вод. Другі пологи частіше супроводжуються відходженням вод, ніж перші. При першій вагітності розкриття міхура часто здійснюється гінекологом. Після цього лікар знає, як викликати пологи, якщо перейми не наступають. Незалежно від того, яка по рахунку вагітність, вилиття вод не супроводжується болем. Не помітити такий симптом неможливо, так як рідини виділяється досить багато. Після появи такого симптому жінці потрібно їхати в пологовий будинок.
  • Психологічні зміни. Перебудова нервової системи і підготовка до зустрічі з малюком відбуваються незалежно від порядкового номеру вагітності. Інстинкт гніздування однаково виражений при виношуванні першого і другого малюка. При цьому, якщо у жінки вже є дитина, вона може не помітити подібні психологічні зміни або не надати їм значення.
  • Очищення організму. Поява рідкого стільця за кілька днів до пологів спостерігається незалежно від кількості вагітностей. Зміни викликані проходять в організмі біохімічними процесами і необхідні для полегшення пологів.
  • Лікарі стверджують, що ознаки готовності дитини до народження при другій вагітності приходять на більш ранніх термінах, починаючи вже з 36 тижня. Крім того, самі пологи також настають трохи раніше терміну.
  • точные предвестники

    Точні передвісники пологів – відходження вод і регулярні перейми

    Пологи у повторнородящих

    Порівняємо перші і другі пологи за кількома критеріями:

  • За скільки починаються підготовчі зміни. При другій вагітності сигнал про швидких пологах почне надходити на більш ранніх термінах.
  • Дата і час. Вважається, що друга вагітність триває трохи менше першої, проте тут грають роль індивідуальні особливості, тому спиратися на це твердження не варто.
  • Біль. Другі пологи, за словами жінок, значно болючіше перше, оскільки шийка матки розкривається швидше і інтенсивніше.
  • Швидкість народження. Проміжок між першими сутичками і народженням малюка коротше під час другої вагітності. Повне розкриття шийки займається до 8 годин. Це пояснюється натренованими м’язами піхви і вже знайомим перебігом процесу для нервової системи.
  • Психологічний стан жінки. Як лікарі, так і пацієнтки кажуть, що другі пологи переносяться легше. Однак не варто ставитися до них занадто легковажно. Пам’ятаєте, коли починаються перейми другої вагітності, дитина може з’явитися на світ вже через кілька годин.
  • Мати уявлення про класичні ознаки готовності і відмінності перших і других пологів потрібно кожній жінці. Такі сигнали організму допомагають правильно оцінити ситуацію і вчасно підготуватися до народження малюка. При цьому потрібно розуміти, що кожні пологи-індивідуальні і неповторні, тому не можуть проходити за сценарієм, який був у ваших знайомих або родичів. Однією з важливих складових вважається психологічний стан жінки, тому будьте спокійні, відпочивайте як можна більше, не переживайте і готуйтеся до швидкої зустрічі з малюком.

    Читайте далі: пробка відійшла при вагітності