Перевірені поради: як впоратися з емоційним вигорянням мами

1157

Емоційне вигорання мами — зовсім не вигадка, як іноді стверджують всезнайки. Визначення цього терміну в 1974 році дав психіатр Герберт Фрейденбергер. Експерт говорив про те, що це емоційне, психічне й фізичне виснаження, що розвивається як результат хронічного недозволеного стресу на робочому місці. Розвиток даного синдрому характерно для тих професій, де домінує турбота про людей.

Читайте також:Порада дня: навчіться вчасно розпізнавати «маячки» емоційного вигорання

Ситуація: мама піклується про малюка. Робить це цілодобово і без вихідних, тому вигоряння може наступити досить швидко. Саме це сталося з молодою мамою під ніком @іванка, розділилася своєю історією.

Дівчатка, я не знаю, що зі мною, може післяпологова депресія затягнулася. Я мама, я втомилася від своєї дитини. Мені хочеться кинути все, забитися в куток і сидіти там тихо, як миша. Син весь час реве, проситься на руки, я тягаю його, у нього зуби ріжуться. Може нам до невролога пора. Все навалилося, будинки якісь не розуміючи з чоловіком. Сьогодні всі справи зробила вдень, чоловік це просік і залишив мене з сином, а сам в телефоні лазив. Я пішла за водою і син впав головою вниз, потилицею з ліжка. Більше я плакала, ніж він. Вислухала в свою сторону багато р… а, що я не думати, що я не займаюся з дитиною, хоча цілими днями я толдычу і пальчиками тикаю де кися і собака. Дитині це не цікаво. Книги він кидає. Що мені пропити, що б заспокоїтися? тільки не травички, вони мене не беруть, але і не сильні таблетки, пити таке не хочу. Все валиться з рук, нічого не хочу, може, й справді я таке г… о. Можете закидати тапками мені вже все одно.

Багато мам не з чуток знаю про емоційному вигорянні, тому їх поради і підтримка здатні допомогти і надихнути.

Відпочити вам треба. Чоловіка залишити з дитиною і сходити куди-небудь. (Наталія)

У нас теж довгоочікувана донька, але як і у вас такі ж проблеми, це дуже важко, я п’ю магній і валеріанку, начебто допомагає, живу в надії, що дитина підросте і стане легше, чекаю весну… з чоловіком теж лаємося, вічно працює, з дитиною одна, тримайтеся. (Марія)

У мене також було, тільки чоловік допізна працює і я одна з дитиною постійно була, накривало,звичайно, дуже сильно і зараз буває, треба просто відпочити від усього. Залиште дитину з чоловіком хоч на пару годин, а самі сходіть погуляти з подругою, нехай відчує, якого це 24/7 з дитиною. (Марія)

Просто день або два нічого не робіть. Приготували поїсти на два дні, самі з дитиною поїли і поспали, коли хочеться. Прибирання та прання може почекати пару днів. (Ольга)

Коли малюк засне, покличте чоловіка попити чай і спокійно йому скажіть “хочеш я розповім як пройшов мій день?” і починайте розповідь з самого початку, як малюк прокинувся вже не в настрої, як він плювався кашею, як він ні на секунду не хотів залишатися один, а ви дуже хотіли в туалет, а потім і поїсти хочеться -адже ви ж людина.і.т.д “все-все розкажіть, а в кінці запитаєте “а як твій день пройшов, дорогий?”… коли він розповість, попросіть у нього вихідний для себе. А взагалі я переконалася що можна і без них вилізти з депресії. Головне-правильний настрій, взяти себе в руки. (Sovyshka)

Читайте також:40 фото, які розкажуть про реальне життя мам

Як я вас розумію… чоловік теж любить після роботи в телефоні позависать, хоча я прошу посидіти з дитиною хвилин 10 спокійно, поки миюся… але на жаль, спокійно майже ніколи не буває.Зараз із-за зубів теж вимагає більшої уваги і плюс ми захворіли, я теж сходжу з розуму.. змушую себе прореветься спеціально, щоб зняти напругу.Ось такі справи.Не впадайте у відчай, ви не погана Мама. Ви просто дуже втомилися. (Natalya)

Вам просто необхідно перебудуватися і морального і фізично, тоді світ здасться краще. Почніть з організації простору. Зробіть його зручніше для себе і дитини, і безпечніше. Визначте лише одну ігрову зону, захистите її, зробіть привабливою для дитини, приберіть всі небезпечні предмети, розетки, кути. Далі включайте дитині іноді мультики, пісеньки, давайте телефон або планшет. Може хтось скаже, що це шкідливо, але я вважаю, що це іноді дуже хороший помічник у справах. Тому, що хоч на крихту можна відволікти дитину і зробити справи або просто перепочити. Придумайте різні ігри з коробок, банок, кришок, щоб дитина могла довго сидіти і грати. Я купила крейда і дозволила синові изрисовать їм кімнату. Син може годинами малювати скрізь, плюс в тому, що крейда стирається і він нешкідливий. А я можу полежати поруч і дивитися і відпочивати. Наступне, організуйте час і справи. Складіть план на кожен день і на тиждень. Не треба прибирати всю квартиру весь день. Наприклад, у понеділок забратися на кухні, у вівторок в дитячій т. д. На прибирання витрачайте менше сил. Можливо, придумайте якісь швидкі страви, варити швидше. Спіть, коли спить дитина. І найголовніше, морально налаштуйте себе, що на чоловіка Ви більше розраховувати не можете, що треба розраховувати тільки на себе, щоб морально не сподіватися, що ввечері може бути поблажка і Ви зможете відпочити. Ні, на це розраховувати не можна. Будуйте плани так, що Ви всі будете робити разом з дитиною, і відпочивати при дитині. Можливо, навіть влаштувати бойкот чоловікові, як поганому помічникові. Але, не розраховувати на нього. Тоді морально Ви будете готові осилити весь день і будете задоволені собою, що змогли здійснити задумані плани. І ще, не робіть всі справи, робіть тільки необхідні і найважливіші. (Ольга МамаЛисенка)

Спростіть побут, спите вдень разом з дитиною, чоловіка теж залучайте по повній. У вас просто емоційне вигорання, ви не погана мати, тримайтеся!) Дівчата багато хорошого порадили, і скоро легше буде з дитиною, весна, тепло, сонце, та й він старший. (Оленка)

А що в цій ситуації порадите ви?

Всі фото: Depositphotos