Порада для мам: складіть інструкцію для дітей та чоловіка

856

На мам тримається в сім’ї практично все і, в першу чергу, мікроклімат. Тому, віддаючи щодня свою любов і увагу домочадцям, потрібно не забувати про власну «підзарядки». В іншому випадку виникне ситуація, яка буде з кожним днем лише посилюватися. Про це розповідає дитячий психолог Анастасія Гавриленко:

Мама – жертовна роль в житті! Вона готова віддати всю себе дітям. Однак, якщо віддавати і жертвувати без мудрості, емоційне і фізичне виснаження не за горами.

Читайте також:Порада дня: навчіться вчасно розпізнавати «маячки» емоційного вигорання

А адже це насправді так! Втомлена мама, яка не висипається, їсть буквально на ходу, при цьому водить дитину в дитячий сад, грає з ним і гуляє, подібна бомбу уповільненої дії. Коли настане точка кипіння, спрацює детонатор — вона вибухне! Як не допустити такої розв’язки подій, пояснює психолог:

Обов’язково необхідно піклуватися про себе. Коли мама наповнена, вона наповнить і дитини, і чоловіка, і всіх, кого забажає. «Порожня», знесилена мама може поділитися хіба що роздратуванням і утомою.

Забуваючи про себе, мама заганяє себе в пастку. Через час себе починає бути шкода. Починає зростати невдоволення дітьми, чоловіком і життям в цілому. В результаті мама спустошується ще більше.

Визначте ваші цінності: що для вас важливо щоденно, щоб підтримувати свою ресурсність? Напишіть список. Наприклад, 15 хвилин полежати у ванні. І почати це робити, поступово впроваджуючи. Адже вам ніхто не заборонив це робити з появою дітей. Скоріше, ви самі не знайшли для цього місце, витіснили, заборонили.

Визначте, як з вами вступати можна, а як – ні. Ви повинні поважати себе і маєте право на таке ставлення до себе від дітей, чоловіка і т. д.

Повісьте інструкцію будинку. Припустимо, можна:

1. Цілувати, обнімати маму.2. Ввічливо розмовляти.3. Допомагати мамі, коли просить і т. д.

Не можна:

1. Кричати на маму.2. Говорити погані слова мамі.3. Бити маму і т. д.

Читайте також:Порада дня: як чинити, якщо дитина говорить «Я тебе не люблю»

Матусь-користувачів Мережі ці поради надихнули змінити свої будні. Багато зізналися – дійсно, накопичується втома, а з нею і роздратування. А одна з мам поділилася особистим прикладом, як можна почати себе любити і поважати:

Я сама собі встановила “мамин час: з 8 до 9 вечора. І нехай весь світ зачекає, як кажуть)). Так, не гнушаюсь забороненими прийомами: наприклад, мультики для дитини (о, жах). І почуття провини, головне, немає!!! Тому що я роблю СВОЇ улюблені речі: читаю, п’ю ПОВІЛЬНО чай, балакаю по телефону. А потім щаслива купаю дитини, читаю йому казки.

Дайте собі право на відпочинок і ви! Навчіть домочадців поважати ваші інтереси, бажання і потреби.

А вам потрібна «перезавантаження»? Або у вашій родині розуміють, що мама втомлюється і їй теж потрібен відпочинок?

Всі фото: Depositphotos