Порада дня: як приборкати маленького бунтаря

628

У процесі свого розвитку дитина проходить кілька вікових криз. У трирічному і семирічному віці характер юного людини може змінитися до невпізнання. Але це пройде! Бунтарство може стати частиною життя малюка, наприклад, якщо він наслідує комусь в дитячому саду або на ігровому майданчику.

Як бути, якщо дитина не визнає авторитетів? Якщо в його поведінці відчувається бажання домагатися свого будь-якими цілями – криком, плачем, тупотом ніг, агресією… Дитячий і сімейний психолог Ксенія Васильєва впевнена в тому, що тут зовсім не допоможе шкідливий рада міцніше «закрутити гайки», поки не почне слухатися. На думку експерта, такі заходи не допомагають. Погрожуючи, можна домогтися слухняності в короткостроковій перспективі, в цілому ж ситуація тільки погіршується.

Совет дня: используйте этот метод, чтобы успокоить ребенкаПорада дня: використовуйте цей метод, щоб заспокоїти дитину

Психолог Ксенія Васильєва склала план дій, які допоможуть приборкати маленького бунтаря. Ці поради ефективні. Але щоб вони працювали, мамі необхідно зберігати холоднокровність. Отже, як бути, якщо у вашій родині чудовий улюблена дитина перетворився на бунтаря.

© Instagram @tatka_sak

1. Показуйте дитині, що ви знаєте, що робити. Навіть коли не знаєте. Демонструйте впевненість.

2. Працюйте над відносинами прихильності. Проявляйте турботу по відношенню до дитини. Увагу до його почуттів. Дайте дитині відчути, що залежати від вас безпечно, що він може розслабитися поруч з вами.

3. Наполягаючи на своєму, залишайтеся на боці дитини.»Так, малюк, тобі дуже хочеться ще погуляти. Тобі так весело і цікаво. Завтра ми знову прийдемо сюди. А зараз ми йдемо додому». Тобто, наполягаючи на своєму, ми погоджуємося з правом дитини засмучуватися, співчуваємо йому і не лаємо його.

4. Намагайтеся побачити потреби дитини за примхами і перехватывайте ініціативу. Потрібно дати дитині зрозуміти, що дорослий добре розуміє його потреби і готовий з надлишком їх задовольнити. Важливо, що задовольняємо саме потреби, не примхи.

Дитина кричить, що він хоче неодмінно з зеленої тарілки: «Я знаю, що це твій улюблений колір і якраз зараз дістаю саме зелену тарілку». Тобто це не він зажадав зелену тарілку, а мама передбачила його бажання і запропонувала потрібну тарілку.

5. Дайте дитині простір, де він може відчути себе головним, проявити турботу. Наприклад, це може бути догляд за домашнім вихованцем. Або навіть турбота про молодших членів родини: «Дивись ,як здорово братик навчається у тебе будувати з кубиків».

6. Якщо ви відчуваєте, що вам бракує сил для того, щоб бути турботливим дорослим, подбайте про себе. Знайдіть свої власні джерела відновлення енергії. Постарайтеся вирішити свої проблеми, які тягнуть вниз».

Сімейний психолог підкреслює важливий момент, який треба пам’ятати в ситуації упокорення маленького бунтаря:

Для того, щоб повернути собі авторитет треба показати дитині, що батьки головний. Але головне не з позиції сили, а з позиції турботи.

Демонструйте своє кохання, ніжне ставлення, уважність. Так, часом доведеться пити заспокійливі краплі, щоб нерви були міцніші. Але лише любов’ю можна перетворити малюка з бунтаря назад в дитини, який зможе розслабитися і не брати на себе чужі ролі.

© Instagram @rus28lana

У вас був подібний досвід, коли дитина демонстрував бунтарство? Розкажіть, яким чином діяли в ситуації, щоб повернути в сім’ю комфортний мікроклімат?