Порада дня: частіше давайте дитині вільний час

595

«Діти не вміють самі знаходити собі заняття», – іноді нарікають мами. Так, подібна ситуація має місце бути: діти вештаються без діла, не знаючи, чим себе зайняти. І тоді батьківська нервова система не витримує, мама сама пропонує дитині пограти в щось або подивитися мультик. Стоп! Ось так робити не треба!

Читайте також:10 книг, які допоможуть краще розбиратися в розвитку дітей

Про те, чому треба проявити силу волі і не дати слабину, розповідає психолог Лариса Суркова:

Будучи студенткою психологічного факультету МДУ, я почула від викладача: «Не душіть дитини, віддаючи 100% вашого часу». Лекція була про вільну грі. Це особистий час дитини. Воно йому життєво необхідно з самого народження.

Знаєте, як часто мене запитують: як зробити, щоб дитина сам пограв? І тут доводиться відкочуватися назад і повідомляти, що починати треба з народження 😃

Так, коли це милий грудочку і всім хочеться тримати його в полі зору, або на ручках. А вже тоді людині потрібні миті, щоб одному полежати і подивитися на мобіль . В 2 роки це може бути і 15 хвилин в день. А в 6 років – 40 хвилин.

Вільна гра – це коли дорослий не встановлює правила. Коли дитина, перебуваючи в знайомій обстановці, грає як хоче. Навіть якщо ви думаєте, що це не правильно. З її допомогою розвиваються творчі здібності і дитина вчиться приймати рішення.

© Instagram @julu.zhyr

Коли дитині нудно і йому не пропонують готові рішення, починає працювати фантазія. Малюк навчиться сам заповнювати свій вільний час – ліпленням, малюванням, щось майструвати. Може навіть придумувати казку.

Читайте також:Чим зайняти дитину в дорозі

А потім, коли він прийде до вас, щоб поділитися результатом своєї праці, обов’язково похваліть. І ви побачите – дитина перестане скиглити, що йому нудно, і стане віртуозно користуватися своїм вільним часом.

© Instagram @ninzya_mama

А вам дитина вередує, якщо йому нудно? Розкажіть, як він заповнює вільний час?