Порада дня: допоможіть дитині підняти самооцінку

1208

Часом діти сумніваються у своїх силах, знаннях, уміннях або зовнішності. Адже сама по собі низька самооцінка не з’являється – вона формується зі спілкування з оточуючими. Наприклад, коли в сім’ї обговорюють діяльність дитини, порівнюють його результати з успіхами інших: «Ось Маша стрибнула далі тебе», «У Міші вийшло краще, ніж у тебе», «Катя їсть швидше, а ти постійно возишся»…

Читайте також:Порада від подружжя Сергія Жукова: не порівнюйте дітей

Занижена самооцінка виникає і з іншої причини: якщо батьки постійно хвалять – «ти у нас самий розумний (красивий, сильний)». А потім приходить усвідомлення, що є ті, хто випереджають його в силу і вміння.

Як зрозуміти, що дитина страждає від низької самооцінки? Нейропсихолог Ольга Карандашева назвала симптоми цього прояви в дитячому поведінці. На думку фахівця, до дитячого психолога слід звернутися для корекції у разі збігу хоча б 5 симптомів.

Симптоми заниженої самооцінки у дитини:

1. Упертий, майже ніколи не дослухається до аргументів здорового глузду, завжди домагається свого.2. Постійно вередує, на щось скаржиться.3. Не вміє гідно програвати, програш у грі – майже завжди привід для бійки або істерики.4. Любить хвалитися перед іншими, при цьому може прибрехати.5. Привертає до себе увагу асоціальною поведінкою.6. «Купує» дружбу однолітків, роздаровуючи свої іграшки, гроші, солодощі.7. Постійно переїдає.8. Постійно чогось боїться.9. Перекладає провину за помилки на інших.10. Критикує себе надмірно.

Як допомогти дитині з низькою самооцінкою, радить психолог Юліана Ісакова:

Необхідно навчити батьків давати позитивні оцінки і правильно реагувати на успіхи і невдачі, щоб дитина відчував підтримку. Потім дитина приходить на індивідуальні консультації або групові тренінги. Групова робота корисна ще тим, у кого є складності в спілкуванні з іншими хлопцями.

А яка самооцінка у вашої дитини?

Всі фото: Depositphotos