Порада дня: як домовитися з неслухняною дитиною

1780

«Він такий неслухняний! Постійно грубить», – іноді засмучено заявляють про свою дитину мами. Ситуація, коли дитина стає наче сам не свій, дійсно буває в кожній родині. У результаті батьки нервують, сваряться малюка, запановує дискомфорт. Неприємно…

Читайте також:Порада дня: визначайте рамки дитячого поведінки всією сім’єю

Психолог Анастасія Мурина пропонує розібратися в цьому питанні. У першу чергу експерт пропонує знайти причину проблеми, нижче ви знайдете підказки.

Причина № 1. Ви не враховуєте вік дитини

Ви хочете, щоб він не шумів, тихенько сидів у своїй кімнаті, мовчки робив уроки і т. п. Але йому складно зробити це в силу свого віку. Дітям потрібно рухатися, вивчати світ навколо себе, їм все цікаво і все в новинку. Вони просто не можуть сидіти на місці. Що ж робити батькам у такому випадку?

Все просто. Потрібно всього лише захопити малюка придумати хобі. Наприклад, почитайте йому казки, розкажіть історії, пограйте, помалюйте разом з ним. Ви побачите, що ви не тільки займете його, але і ваші відносини стануть міцнішими.

© Instagram @detploschadka

Ви очікуєте, що дитина зрозуміє – ви зайняті важливою справою, що вам потрібно працювати або готувати вечерю .А маля все пристає, питає, просить пограти з ним. Ви роздратовані і вважаєте, що він не слухається.

Це не так. Малюк лише не розуміє, що ви зайняті. Він, в силу віку, не може перебувати без вас довгий час. Як же вчинити?

Наприклад, можна дати їй якесь завдання, яке він зможе робити поруч (може бути, витирати посуд рушником), включити аудіоказки та аудіокниги, попросити намалювати вам листівку до 8 Березня.

© Instagram @tort_abrikos

Ви вимикаєте мультики, забираєте комп’ютер, а дитина починає плакати, нервувати. “Ми домовилися з тобою, тільки один мультик”. Але він не розуміє, ви вважаєте, що він не слухається вас.

Насправді, діти в силу віку, не вміють контролювати свої емоції, вони не можуть впоратися з розладами. Звичайно, йти на приводу не варто, але й лаяти і соромити категорично не можна.

Причина №2. Бажання самоствердитися, показати своє «Я»

Дитина хоче відчувати, що він на щось впливає. Для нього важливо проявляти себе.

На думку експерта, цю причину неслухняності можна виправити з допомогою зміни тактики своєї поведінки. Мамі і татові необхідно:

  • дати дитині можливість самому приймати рішення в будь-яких ситуаціях;
  • запропонувати йому право вибору, щоб дитина відчув – це він вирішив;
  • цікавитися його думкою;
  • радитися – приміром, що приготувати на обід або вечерю;
  • просити про посильної допомоги: потримати двері, коли ви входите з покупками, протерти пил, включити пральну машинку, коли ви вже заклали туди білизну;
  • ставитися з повагою до її словами, уважно слухати;
  • поважати особистий простір: не розбирати конструктор, якщо він заважає, наприклад, помити підлогу, а попросити дитину перекласти на видне місце, де складанням можна помилуватися;
  • вірити в успіхи дитини і всіляко заохочувати.
© Instagram @anna.tretiak29

На думку психолога Анастасії Муриной, відчувши свою важливість, дитина перестане самостверджуватися і сперечатися, а відносини стануть міцнішими.

А у вас є секрет від дитячого непослуху?