Порада дня мамам, які прагнуть відучити дітей від рук

428

Вирушаючи з дітьми-підлітками на прогулянку, мама сподіваються, що вони пограють на дитячому майданчику, накатаются на гірці, наліплять пісочні пасочки, а потім, втомлені і зголоднілі, вирушать додому. Однак іноді все йде не за сценарієм. Як у випадку з однією з матусь, яка звернулася до психолога за порадою з приводу методу відлучення дитини від рук.

Сину 2 р. Коляску, велосипед, самокат не визнає в якості засобу пересування, а лише руки, – розповідає мама. – Так як вага 15 кг, то на довгі відстані не можу з ним ходити.

Психолог Ксенія Васильєва не приховує:

Швидкого, надійного і безболісного способу відучити дитину від рук немає. У два роки дитина ще маленький і його бажання бути ближче до мами продиктовано йому природою.

Однак радить кілька способів, які допоможуть дитині полюбити прогулянки без потреби перебувати на руках у мами.

Що можна пробувати зробити.

Потримати подовше на ручках будинку, наобнимать її «про запас».

Зайняти у колясці: дати погризти сушіння, погортати книжку, цікаву іграшку, вертушку і т. д. Забалтивать: “Дивись який великий автобус! Ух ти! Мотоцикл!”.

Чергувати. “До світлофора я довезу тебе в колясці, далі я трохи понесу, а потім знову в колясці”. Можна спробувати эргорюкзак.

Якщо є можливість, поекспериментувати з колясками, з положенням дитини в неї обличчям до мами, або обличчям до світу.

Якщо є друзі-приятелі і йти по шляху, то можна помінятися колясками. Найчастіше в чужій колясці вони їдуть охоче, ніж своєї.

Пограти з дитиною в іграшкову коляску, покатати з нею улюбленого ведмедика (або всіх наявних ведмедиків). А потім запропонувати дитині їздити в колясці як ведмедик.

Залучити на допомогу книжкових героїв. В колясці частенько катається Бобо. (“Пригоди маленького Бобо” М. Остервальдер) Наприклад, в історії Бобо йде в музей. Почитати про нього, а потім кататися як Бобо.

Екстремальний спосіб: можна спробувати втекти з коляскою. І мамі спорт, і дітям часто подобається швидка їзда.

У ситуації, коли їхати треба, а дитина не хоче промовити йому: «Так, я розумію, що тобі не подобається їхати у візку, ти хочеш до мене на руки, але мені важко. Ми доїдемо на візку, а там я візьму тебе на руки і пошкодую».

Читайте також:Невролог закликає мам не привчати дітей спати в візку

На думку психолога Катерини Васильєвої, застосування цих методів допоможе малюкові зрозуміти, що подорожувати, сидячи у мами на руках, не так цікаво, як ходити або сидіти в колясці, при цьому займаюсь цікавими справами. А досвідчені матусі запропонували візку і пішим прогулянкам альтернативні варіанти:

Купили доньці триколісний самокат, спеціально вибирала самий легкий і маневрений. З 1,8 на вулиці вона ганяє на ньому, необхідність в ручках і колясці відпала.

У молодшої дочки беговел стояв рік, вона до нього не доторкалася. І тільки зараз у 2,10 почала освоювати. Усі діти різні і не вгадати, що зайде у дитини 🙂

А для вас актуальне питання, коли дитина хоче гуляти тільки сидячи у мами на руках?

Всі фото: Depositphotos