Порада дня: отучаем дитину від соски-пустушки

1072

Спочатку багато мам намагаються привчити дитину до соски-пустушки, а потім витрачають чимало сил, нервів і терпіння, щоб позбутися від дитячої прихильності до цього аксесуару. Парадокс? Але так і є!

Матері починають відучувати дітей від соски-пустушки приблизно з різного віку – від року і старше. І реакція малюка теж різна. Іноді малюк легко відмовляється від звички, але є випадки, коли підростаючий малюк активно відстоює своє право на соску.

Читайте також:Соска-пустушка: за і проти

Дитячий психолог, нейропсихолог Діляра Сагутдинова в своєму особистому Instagram-блозі зізнається: вона двічі проходила через процес відлучення дітей від пустушки. І обидва випадки відрізнялися один від одного.

Арсен виріс повністю на штучному вигодовуванні, і звичайно до соски ми привчали його свідомо і спеціально! Може бути, він не задовольняв свій смоктальний рефлекс у належної ступеня (искусственников годують за графіком, не більше 10 разів на день), і так потребував пустушки! Звичайно, сьогодні вдень ми його обмежуємо, але заснути досі не може без пустушки, — пише мама-психолог. — У Артурчика все навпаки, просто забрали соску у нього, він просив її кілька днів і забув!) Без істерик і скандалів, досить м’яко все пройшло!

© Instagram @sisterspsychologists

На думку експерта, оптимальний вік для розставання з соскою — від 2,5 до 3 років. Так як:

  • перестають різатися зуби,
  • з’являється мова,
  • малюкові вже можна щось пояснити і відвернути,
  • дитина входить у стадію розвитку «Я» та «Я сам»,
  • він може заснути без пустушки.

А ось і «рецепти» відлучення від соски-пустушки, які рекомендує Діляра Сагутдинова:

До відлучення залиште тільки одну пустушку і викинете все «прозапас»;

розмовляйте з дитиною, попросіть віддати іншій Лялі або кішечці і т. п;

не раджу мастити чимось гірким, дитина це просто змиє або витре (ми це проходили🤣🤦🏽♀️);

можна спробувати зіпсувати її (надрізати, зламати) діти стають гидливими до цього віку, і скоріше не захочуть зіпсовану соску;

головне, щоб дитина був до цього готовий! Не варто забувати, що це сильний стрес для малюків, проявіть терпіння і повага.

© Instagram @anna_azzaro

Читайте також:Малюк дав мамі соску і… заплакав. Відео

Думаємо, вам буде цікавий практичний досвід інших мам, які пережили період відлучення дитини від соски-пустушки і поділилися ним у соціальній мережі.

Сказала, що ворона забрала🤷♀️

Я відрізала соску, дала Кірі, сказала, «сося зламалася, ти занадто довго смоктала її», вона намагалася її смоктати, потім сумно говорила «сося зламалася» і засинала сама спокійно

Спочатку я підрізала соску, до певного моменту вона намагалася щось там з неї вичавлювати , але потім просто, мабуть, набридло і вона спокійно її викинула і більше не брала

Потрібно зібрати !всі! соски з дому і подарувати їх іншій дитині, а натомість отримати довгоочікувану іграшку,ну, або те, що дитина дуже любить🎁. Головне, потім бути як кремінь і не купувати нову соску ні під яким приводом

© Instagram @mamypyatigorska

А який спосіб відлучення дитини від соски-пустушки вибрали ви? Поділіться своїм досвідом!