Порада дня: видавайте дітям кишенькові гроші

1426

«Мамо, купи!» – і потім, в залежності від магазину, де знаходиться мама і малюк, йде прохання про новій машинці, лялечці, шоколадку, цукерці… Батьки не завжди виконують дитячі «хотілки», частіше з об’єктивних причин – солодке не можна з-за діатезу, машинка поповнить іграшковий гараж з раніше куплених, а лялькою донька буде грати лише по дорозі додому, а потім закине в дальній ящик.

Читайте також:Порада дня: як постійно радувати малюка новими іграшками, не купуючи їх

Багато мам і тата засмучуються через нерозуміння дітьми цінності грошей. Однак навіть з ніжного віку дитину можна навчити фінансової грамотності. Психолог Марина Бабуріна склала «методичку» з цього питання.

Вже з дитсадівського віку дозволяйте дитині здійснювати покупки самостійно. Це дозволяє дитині сформувати розуміння, що його іграшки коштують грошей. А у батьків не завжди можуть бути гроші на його «хотілки».

Гроші ні в якому разі не повинні бути механізмом заохочення і покарання. Інакше ви переводите ваші теплі дитячо-батьківські відносини в розряд товарно-грошових: помити підлоги – 50 рублів, винести сміття – 50 рублів. А вам платили за домашню роботу? А зараз за приготування їжі, прання, прасування, ремонт в будинку (ну хіба тільки це ваша робота!)? Дитина буде думати, що домашні клопоти безкоштовно робити немає сенсу. Кишенькові гроші повинні видаватися фіксованого обумовленою сумою незалежно від поведінки дитини і в один і той же час.

Дитина повинна мати свободу в розпорядженні кишеньковими грошима, хоче збирає, хоче витрачає на шкідливу їжу або розваги. Так у нього формується розуміння розумного розпорядження обмеженими фінансами.

Забороняється видавати гроші раніше обумовленого терміну. Інакше це призведе до того, що дитина буде спускати всі гроші на дурниці «ЗАВЖДИ», адже завтра ви все одно дасте йому потрібну суму. Витратив усі гроші – чекай до видачі нової суми.

© Instagram @elena_burevaya

Читайте також:Робота на дому для тих, хто в декреті

Матусі підтримали поради психолога практичними прикладами:

Доньці майже 4 роки. І вже іноді вона отримує кишенькові гроші. Нам так простіше уберегтися від нескінченних «купи» в магазинах. У неї кишені лежать свої 50-100р. Я помітила, що вона більш раціонально розпоряджається своїми грошима. Сто разів подумає, на що їх витратити.

Моєю 4 роки, вже десь рік збирає сама собі на іграшки, іноді я у неї беру в борг)

А у Ванька вже є свої грошики, дрібниця зі скарбнички. Іноді бере з собою на прогулянку, щоб купити цукерок або машинку. Фінансова грамотність – це важливо!

А ви даєте дітям кишенькові гроші?

Читайте також: