Порада дня: щоб виростити впевнену у собі дитину, забудьте деякі фрази

1245

Кому дитина вірить, до чиїх слів дослухаються? В першу чергу, це мама і тато. Вони є для дитини найбільш авторитетними людьми. Тому батькам дуже важливо підтримувати в дитині впевненість у його силах, а також ніколи не знецінювати його почуття і переживання.

Читайте також:Порада дня: допомагайте дітям знаходити слова, що дозволяють описувати їх почуття

Дитячий психолог Анастасія Гавриленко наводить приклад типових обесценивающих фраз:

  • Не ридай через дрібницю!
  • Давай я за тебе зроблю, ти не зможеш.
  • Ну і що? Це все вміють.
  • Нарешті додумався…
  • Он Саша як намалював, а в тебе що за каракулі?
© Instagram @mrs.kseniya73

Батьків, які регулярно вимовляють такі слова, психологи називають обесценивающими. Від них не почути слів підтримки або похвали – лише критику, що можна було б зробити і краще.

Такий батько не висловлює співчуття. Знецінює не тільки успіхи, але й почуття дитини:”Вистачить нити”, “Поболить і перестане”, “іграшка Зламалася? Мені б твої проблеми”, – розповідає психолог Анастасія Гавриленко. – Таким чином батько показує, що виховання дитини – нісенітниця, вони не варті уваги, і дитина сам перестає помічати, коли йому боляче, коли прикро, не розповідає про радощі і відкриття, адже мама все одно не оцінить.

При цьому обесценивающие батьки пред’являють до дитини завищені вимоги – чекають нових успіхів і перемог. А коли дитина чогось домагається, замість заохочення чує, що можна було б і краще з цим впоратися. У чому небезпека цієї батьківського помилки? Психолог каже так:

Діти обесценивающих батьків – це невпевнені в собі люди, безініціативний, з заниженою самооцінкою. Такі дорослі бояться пробувати нове, бояться помилок і невдач, постійно чекають схвалення з боку. Вони несуть за плечима “борг” бути у всьому кращими, нікого не підвести.

Експерт радить батькам, які говорять своїм дітям обесценивающие фрази, заглянути в своє минуле. Швидше за все, їх виховували таким же чином. Не повторюйте помилок своїх мам і тат! У прагненні виховати сильного духом дитини не порівнюйте її з іншими дітьми, не принижуйте його успіхи.

© Instagram @nauchi_rebenka

Читайте також:Порада дня: щоб дитина росла успішним, застосовуйте «принцип зеленої ручки»

Знаходите, за що можна похвалити дитину! Вчора не міг збирати пірамідку – сьогодні вийшло. Молодець! Навчився застібати гудзики? Молодець! Прочитав текст майже без помилок? Молодець! Така похвала – найкращий мотиватор. Тому забудьте про обесценивающие слова і ніколи не порівнюйте свою дитину з іншими дітьми.

А як ви мотивуєте свою дитину?