Причини і усунення кислого присмаку в роті у жінок

1965

Зміст:

  • Особливості кислого присмаку
  • Пов’язані захворювання
  • Необхідне обстеження
  • Лікування при різних захворюваннях
  • Причинами кислого присмаку в роті у жінок є фізіологічні стани і деякі захворювання. Якщо присмак викликаний хворобою, виявляються інші супутні симптоми. Лікувати проблему потрібно з урахуванням причини.

    Особливості кислого присмаку

    Природна причина появи кислого смаку в роті — вживання в їжу деяких продуктів. Багато кислоти міститься в цитрусових, томатах, ягодах, щавлі. Кислий присмак виникає відразу після їжі, зберігається в роті на деякий час.

    Якщо відчуття кислоти в роті виникає постійно, не має зв’язку з прийомом їжі, не зникає протягом довгого часу — це ознака неполадок в організмі. Відчуття кислоти на мові виникає при захворюваннях як самій ротовій порожнині, так і інших органів. У таких випадках присмак супроводжується додатковими симптомами.

    Кислуватий присмак у роті нерідко виникає у жінок у другому-третьому триместрі вагітності. Це пов’язано з тим, що зростаюча матка зміщує всі внутрішні органи. Через зміщення його вміст шлунка закидається в стравохід, а потім в ротову порожнину, викликаючи відчуття кислоти. Жінок цей стан зазвичай турбує вранці.

    Причиною кислого присмаку в роті у жінки не завжди є вживання цитрусових або ягід

    Пов’язані захворювання

    Патологічні процеси, що відбуваються в організмі, часто позначаються на смакових відчуттях. При постійному кислому присмак у роті причинами у жінок є захворювання ендокринної, травної системи, деякі інфекції.

    це можуть бути:

    • Гіпертиреоз — підвищена функція щитовидної залози. Супроводжується сухістю і кислим смаком у роті. Жінку з гіпертиреозом турбує підвищена дратівливість, пітливість.
    • Гастроезофагеальний рефлюкс — захворювання, при якому кислий вміст шлунка потрапляє назад в стравохід. Відбувається це при фізичному навантаженні, нахилах. Жінка відчуває кислий присмак у роті, печіння в нижній частині грудей.
    • Гіперацидний гастрит. При цьому захворюванні слизова шлунка виробляє багато соляної кислоти. Виникає біль в животі, печія.
    • Кандидоз порожнини рота — захворювання, викликане дріжджовими грибками. На слизовій рота з’являються творожистие нальоти. Вони викликають печіння і кислий смак на язиці.
    • Гельмінтози та протозоозы — хвороби, викликані гельмінтами і найпростішими мікроорганізмами. Вони селяться в жовчних шляхах, печінці, кишечнику, порушуючи їх функцію. Характерними ознаками є освіта на мові жовтого нальоту, відчуття кислоти в роті, особливо після солодкого.
    • Гірко-кислий присмак у роті, характерний для захворювань печінки і жовчного міхура. Він виникає після вживання жирної їжі, супроводжується нудотою, вагою в животі.

    Металевий присмак у роті, з’являється одночасно з кислим, характерний для людей із зубними протезами або коронками з металу. Також цей відтінок смаку говорить про присутність в порожнині рота крові. Вона з’являється при запаленні ясен, стоматиті, низькою згортання крові.

    Необхідне обстеження

    Щоб встановити причину кислуватого присмаку, слід пройти медичне обстеження. Первинна діагностика включає:

    • загальний аналіз крові;
    • біохімічний аналіз;
    • дослідження сечі;
    • мазок з ротової порожнини.

    Якщо в результаті виявляються відхилення, лікар призначає додаткове обстеження — УЗД черевної порожнини, рентгенографію шлунка, ФГС, визначення рівня гормонів.

    по утрамВідчуття кислоти в роті вранці може бути пов’язано з виразку або гастрит

    Лікування при різних захворюваннях

    Після того, як встановлена причина появи кислуватого смаку, призначають відповідну терапію. Від присмаку, що виникає після прийому їжі, легко позбутися полосканням рота кип’яченою водою. Можна додати у воду щіпку харчової соди — це луг, яка нейтралізує кислоту. Однак часто використовувати соду не можна, може розвинутися карієс.

    При гастриті або езофагіті рекомендується дотримуватися спеціальну дієту, яка знизить утворення соляної кислоти в шлунку. З раціону виключають цитрусові, кислі ягоди і овочі, зелень. Корисні вівсяна і рисова каша, нежирне м’ясо, молочні продукти. З лікарських препаратів призначають антациди, інгібітори протонної помпи. Якщо виявлена виразка шлунка, показаний курс антибіотиків.

    При кандидозі ротової порожнини застосовують протигрибкові препарати. Слизову обробляють розчином соди. Виразки, що виникають при стоматиті, змазують загоюючими гелями. Якщо виявлені гельмінти або найпростіші, призначають антигельмінтні препарати.

    При захворюваннях щитовидної залози проводять відповідну гормональну терапію.

    При постійному відчутті кислоти в роті жінці слід звернутися до лікаря. Цей симптом супроводжує багато захворювань, які потребують медичного втручання. Чим швидше буде поставлений діагноз, тим легше буде позбутися від проблеми.

    Також рекомендуємо почитати: симптоми нестачі магнію в організмі у жінок