Порада дня: спирайтеся на 5 китів позитивного виховання

595

Всі діти різні! Кожен зі своїми особливостями, характером і темпераментом. Тому звичні рамки виховання, які практикують багато батьків, їм не підходять. Приміром, мама засмучується, що її дочка не дуже уважна, а її подружка хвацько запам’ятовує на розвиваючому занятті геометричні фігури і їх кольору. А тато вимагає від сина вміння віджиматися від підлоги, тому що це майбутній чоловік.

Читайте також:Дивна мода: про дуже ранній розвиток дітей

Дитячий психолог Марина Бабуріна пропонує батькам забути звичні способи виховання і практикувати позитивні. Спеціаліст склала пам’ятку для мам і тат:

Відрізнятися від інших – це нормально. Дитина не зобов’язаний бути схожим на батьків: за характером і уподобаннями, за інтелектом і по поведінці. Дитина має право бути іншим! – впевнена психолог.

© Instagram @huseyinbicen

Робити помилки – це нормально. Дитина тільки починає свій великий шлях у цьому світі і він не знає як правильно. До цього він приходить через пізнання світу, здійснюючи помилки! Тільки дорослий може нав’язати дитині переконання, що помилки – це погано!

Виявляти негативні почуття – це нормально. Саме вираз негативних почуттів – це необхідна складова частина розвитку дитини. Дитина повинен виявляти негативні почуття, а батько повинен приймати їх. Приймати не тільки для того, щоб показати свою любов. А просто для того, щоб дитина знала, що він складається з різних почуттів, переживань , і це нормально!

Хотіти чого – це нормально. Тільки батько здатний «обламати дитині крила». Так, ми не завжди можемо дати дитині все, але навчити мріяти, хотіти, бажати, навчити рухатися до мети і досягати їх – ми в змозі! Але ж простіше сказати: «Ти забагато хочеш!», адже правда!?

Висловлювати свою незгоду – нормально, але при цьому важливо пам’ятати, що батьки – головні. Складний, але дуже важливий принцип – допомогти дитині сформувати внутрішню самоцінність, вміння відстоювати себе і свою позицію, і зберегти при цьому свій батьківський авторитет!

© Instagram @alinetunalafotografia

Читайте також:Порада дня: не говорите це слово в присутності дитини

Матусі-користувачці Мережі погодилися з думкою психолога. Проте зазначили, що з пунктів пам’ятки по позитивному вихованню п’ятий пункт більш складний, ніж інші.

Це точно – самий складний! Але один з найважливіших, – підкреслила психолог Марина Бабуріна.

А який стиль виховання дитини ближче вам – звичний або позитивний?