Психолог радить: як заздалегідь дізнатися, яким батьком стане ваш обранець

1419

Коли в серцях двох людей панує любов, це прекрасно. Відносини розвиваються, з’являється сім’я, а потім і бажання піклуватися про маленьку дитину. Але яким татом буде обранець? Адже відомі випадки, коли перший рік після народження малюка перетворювався на випробування для подружжя. Користувачки нашого сайту діляться, як проходив перший рік батьківства:

Чоловік відмовляється від турботи про дитину. Він заробляє на їжу і на цьому його участь закінчується. (Рись)

У моєї сестри дитина була бажаною, жили до цього 5 років разом, потім планували вагітність, усвідомлено, а дитина народилася, не торкався до нього, що тільки сестра не робила. А коли синові виповнилося 4 місяці, він пішов до іншої, сказавши, що йому набридли нескінченні крики, що йому мало уваги, а там його пестять і плекаючи. Так що вам пощастило з чоловіком, але, на жаль, не у всіх так. (Светик Квіточка)

Є і протилежний приклад.

У мене чоловік-золото, з самого першого дня сина з рук не спускав, няньчив його, дбав. Коли приходить з роботи — від сина не відтягнеш. Вночі на кожне годування постає суміш наводить. (Efimma)

На думку психолога Юлії Ганченко, та модель батьківства, якій майбутній тато буде дотримуватися, вже закладена в ньому його батьками. «Ми копіюємо їх стиль триматися в тому або іншому моменті», — пояснює експерт. Чи є спосіб дізнатися про це заздалегідь? Психолог пропонує такий варіант:

Розпитайте: як вирішувалися проблеми в сім’ї, яким чином виявлялися любов, ніжність, турбота, яким чином вирішувалися конфлікти і виховувалися діти. Цілком ймовірно, що зараз у вашому партнері немає яскравого прояву закладених моделей поведінки, через відсутність для цього підстав, але швидше за все, в майбутньому він до своїх паттернам (Ред. – патерн у психології позначає певний набір, шаблон поведінкових реакцій або послідовностей стереотипические дій) “звернутися” (припустимо, з появою дітей).

Читайте також:Порада психолога: використовуйте правила щасливого шлюбу, щоб бути разом довгі роки

А ось як бути, якщо почуєте те, що вас розчарує? Без паніки! Психолог Юлія Ганченко впевнена в тому:

Як установки, так і патерни поведінки піддаються модифікації, і повинні відповідати цінностям людини, а не його батьків. Переглядайте і вдосконалюйте свої уявлення про те, що таке добре і погано, правильно і неправильно.

Згадайте і ви своє дитинство, чесно дайте відповідь на питання: чи готові застосувати практику виховання, яку використовували ваші батьки, на свою майбутню дитину? Якщо немає (частково або повністю), це і є та сама модифікація, про яку говорить експерт.

Читайте також:Топ-30 фраз, якими підбадьорюють мами

Людям властиво змінюватися. А щоб це відбувалося, говорите про те, що вас турбує. Таку пораду дає і відомий психолог Людмила Петрановська, що розповідає, як уникнути кризи у відносинах з чоловіком в перший рік життя дитини:

Важливо навчитися артикулювати свої потреби. Інша людина дійсно може не здогадуватися про те, що тобі зараз потрібно. Потрібно розмовляти. Без претензій, без агресії, без докорів.

А ви обговорювали з майбутнім батьком своєї дитини питання, якими батьками хотіли б стати?

Всі фото: Depositphotos