Відомий вчений Тетяна Чернігівська розповіла, що допомагає розвивати в дитині геніальність

705

71-річний російський психолінгвіст, доктор біологічних наук, член-кореспондент РАО, Заслужений діяч науки РФ, професор кафедри загального мовознавства Спбду, завідуюча лабораторією когнітивних досліджень та кафедрою проблем конвергенції природничих і гуманітарних наук Спбду…

І це далеко не весь список регалій Тетяни Володимирівни Чернігівській: вона часто бере участь і веде науково-популярні фільми, телепередачі і дає коментарі і рекомендації для батьків.

© Instagram @tv_chernigovskaya

Читайте також:Тетяна Чернігівська радить не поспішати з раннім розвитком

Днями Чернігівська звернула увагу на участь в розвитку дитини читання. Професор рекомендує батькам стежити за тим, що дивиться і читає їх дитина. Для тренування мозку потрібно читати складні книги, дивитися складні фільми, також важливо слухати гарну, складну музику, вважає Тетяна Володимирівна.

Саме це формує наш мозок. Не потрібно читати безглузді журнали і газети, не потрібно дивитися ідіотські передачі. Це фастфуд, який формує поганий мозок. Якщо ви хочете, щоб у вас був гарний мозок – читайте Шекспіра, умовного Шекспіра.

© Instagram @theverylastwitch

Читайте також:Лайфхак: веселий спосіб прищепити дитині любов до читання

Професор вважає, що головне у формуванні людини — звичайно, гени. Хороші гени — спочатку важливий і визначальний елемент. Але до нього ще необхідно додати гарне виховання, середовище, цікаве оточення.

Генієм можна тільки народитися, — пояснює Тетяна Володимирівна. — Але що буде далі в житті? Відомо, що найвідомішим музичним композиторів — Моцарта, Баха — в дитинстві били по пальцях, щоб вони грали на клавесині… Всякому лінь, навіть генію. Постає дуже серйозне питання: наскільки треба тиснути, щоб геній виплеснув свою геніальність?

© Depositphotos

Чернігівська впевнена: однозначної відповіді на це питання поки немає, оскільки потрібно для початку зрозуміти, як саме утворювати.

Зараз начебто ми всі згодні, що просте вивчення фактів нікому не потрібно.

View this post on Instagram

A post shared by Тетяна Чернігівська (@tv_chernigovskaya) on Jan 28, 2019 at 3:34am PST

Читайте також:У тат, які займаються фітнесом, діти розумніші?

Але є і такі професії, де знання всіх фактів і нюансів повністю необхідно: наприклад, лікарі. Ніхто з нас не захоче лікуватися у лікаря, який на прийомі буде дивитися будова людини в Інтернеті. Тому Тетяна Володимирівна вважає:

Потрібен баланс: з одного боку, не забивати голову речами, які можна знайти й так, з іншого боку — щоб ми не перетворилися на суспільство, яке готує тільки дилетантів. Це нам точно не потрібно. Ми опинилося в складній ситуації із-за переходу у новий тип цивілізації, і наше завдання утворити дітей так, щоб вони в цьому світі не загинули, не заблукали, не загубилися, а знали як у ньому жити, — підсумовує Чернігівська.

© Depositphotos