Що робити, якщо болить куприк при вагітності

1580

Зміст:

  • Чому болить куприк
  • Як болить куприк при вагітності
  • Як полегшити больові відчуття
  • Профілактичні дії
  • Майбутній мамі слід звертати увагу на будь-які проблеми зі здоров’ям і, якщо болить куприк при вагітності, постаратися з’ясувати, що викликало проблему. Для цього доведеться пройти численні обстеження, обійти різних фахівців. Але для початку можна самостійно проаналізувати ймовірні причини і зрозуміти, як зменшити неприємні відчуття.

    Чому болить куприк

    Перебудова організму, зміна гормонального фону починаються вже на ранніх термінах і часто викликають хворобливі відчуття в нижній частині спини. Відбувається це з різних причин:

    Активний спосіб життя зменшує дискомфорт від болю в куприку при вагітності

    • Старі травми. Можливо, це сталося давно і не нагадував про себе протягом тривалого періоду, але під час вагітності копчик болить через одного разу перенесеного і забутого удару.
    • Зростання матки. З-за цього у другому триместрі натягаються тазові кістки, зв’язки товщають куприка і крижів, викликаючи дискомфорт.
    • Фізіологічні зміни. У міру наближення пологів кістки змінюються, розширюється таз, затискаються нерв, на пізніх термінах куприк відхиляється назад, забезпечуючи місце для виходу дитини.
    • Перенесені раніше хронічні захворювання. Запалення придатків матки, геморой, невралгії, пов’язані з проблемами з хребтом, інфекції – починаючи з ранніх термінів загострюються і приводять до больових відчуттів.
    • Малорухливий спосіб життя. Коли настає другий триместр, у жінки спостерігається апатія, швидка стомлюваність, небажання зайвий раз рухатися. Якщо проводити тривалий час у сидячому положенні, збільшується навантаження на попереково-крижовий відділ.
    • Нестача мікроелементів. Для кісток та суглобів людині особливо необхідні кальцій і магній, а у майбутньої мами їх запаси йдуть на формування плоду. Якщо організм не отримує ці елементи в достатній кількості, послаблюється хребет, виявляється больовий синдром.

    Неприємні відчуття можуть бути безпечними. Незалежно від ймовірних причин про них слід одразу повідомити свого гінеколога і надалі дотримуватися його рекомендацій.

    Як болить куприк при вагітності

    Перед походом до лікаря прислухайтеся до свого організму: чим точніше ви опишете симптоматику, тим швидше буде знайдено рішення. Часто виникають в куприку больові відчуття переходять на зону прямої кишки, низ живота, промежину. Вогнище запалення може бути точковим або перейти на ноги, спину, викликати ломоту в кістках.

    Сама біль буває гострою, тупий, тягне, відбувається постійно або іноді, окремими нападами. Потрібно звернути увагу, як проблема проявляється, коли дискомфорт посилюється. Деякі захворювання приводять до загрози викидня, а з третього триместру провокують передчасні пологи, тому зволікати з відвідуванням лікаря не можна.

    Як полегшити больові відчуття

    Якщо медичне обстеження не виявило ніяких патологій, у ряді випадків жінка здатна самостійно зменшити дискомфорт. Рад, як обійтися без медикаментів, існує багато, і в залежності від індивідуальних особливостей вибирається відповідний:

    • Легкий масаж. Кілька разів в день виконуйте погладжування в області попереку, втирайте в шкіру ялицеве масло.
    • Піші прогулянки. Невеликі фізичні навантаження можна до пізніх строків. Вони дозволяють зміцнити м’язи, поліпшити загальний стан. Якщо самопочуття дозволяє, не поспішаючи гуляйте по парку, періодично відпочиваючи на лавочках. Навіть при сильних болях не лежить весь час. Іноді вставайте і якої ходіть по кімнаті.
    • Компреси. Мазь Траумель» змішайте з декількома краплями ефірного масла і нанесіть на серветку. Додайте її на попереку, закріпіть теплою хусткою.
    • Сухе прогрівання. До проблемного місця прикладіть мішечок з розігрітій до кімнатної температури сіллю або піском.
    • Голковколювання. Це дієвий, але не для всіх відповідний метод. Звертайтеся тільки в перевірені і мають позитивну репутацію центри, заздалегідь дізнайтеся у гінеколога, немає для цієї процедури протипоказань.

    Будь-який варіант вимагає обережного застосування. Не варто дуже старатися з нагреваниями, виснажувати себе фізичними навантаженнями. У всьому потрібно знати міру, при погіршенні самопочуття припинити експерименти.

    Профілактичні дії

    Не перевантажуйте себе. При вагітності не дозволяється носити тяжкості, перенапружуватися, але і сидіти без руху небажано. Забудьте на час про високих підборах, вибирайте зручну взуття з каблуком не вище 3-4 див. Слідкуйте за роботою шлунково-кишкового тракту: запори теж впливають на виникнення проблем з куприком. Коли настане третій триместр, носите бандаж, що підтримує живіт і розвантажує хребет.

    На поздних сроках

    Заняття з фітболом допоможуть зняти біль у куприку на пізніх термінах

    Краще всього допомагають підтримувати організм у нормальній формі і зберігати гарне самопочуття фізичні вправи. Для вагітних розроблені спеціальні комплекси, зменшують навантаження на хребет. Виберіть для себе заняття і приділяйте йому щоранку 10-15 хвилин:

    • Фітбол. Вправи на гімнастичному м’ячі зменшують біль у попереку, зміцнюють м’язи. Заняття вимагають певної вправності, яка швидко здобувається. Протипоказанням для них є підвищений тонус матки.
    • Йога. Тут важливо правильне виконання вправ, тому краще займатися у спеціальних групах під керівництвом тренера. Розслаблюючі асани знімають напругу, заспокоюють.
    • Лікувальна фізкультура. Нескладні вправи розроблені для різних термінів вагітності і спрямовані на зміцнення м’язів живота, спини, тазу.
    • Плавання. У воді навантаження на хребет і суглоби зменшується, стабілізується кровообіг, розслабляються м’язи.

    Всі заняття не повинні викликати неприємних відчуттів. Для вагітної важливі позитивні емоції і комфорт. Стежте, щоб ліжка і крісла були зручними, використовувати ортопедичні подушки, які перешкоджають здавлення куприка.

    Болі внизу спини не рідкість при вагітності, на них скаржаться більше половини жінок. Якщо своєчасно проводити медичні огляди, вести здоровий спосіб життя і дотримуватися рекомендацій лікаря, проблем при пологах не виникне.

    Також по темі: болить живіт при вагітності