Тетяна Лазарєва дізналася у психолога, як мотивувати дитину

858

Близько 4 місяців тому телеведуча Тетяна Лазарєва запустила інтернет-проект, мета якого – допомагати батькам у вирішенні питань взаємин з дітьми. В гості до Лазаревої приходять різні експерти – психологи, лікарі, соціологи, педагоги, артисти. У ході бесіди учасники проекту обговорюють важливі питання, які хвилюють мам і тат.

Гостями нового випуску сталі телеведучий, співак, актор Олександр Хутровий і психолог, фахівець з сімейним та дитячо-батьківським відносинам Олександр Колмановський. Тема – мотивація дітей і дорослих.

Телеведуча та її гості обговорили часту проблему, коли батьки скаржаться, що їх дитина ніяк не може довести одну справу до кінця. Ледве він починає чимось займатися, то відразу ж втрачає мотивацію і все кидає. Але Колмановський переконаний: «це нормальна пошукова активність».

«Дітям треба підсовувати, пропонувати якомога більше активних форм діяльності, різних сторін життя. Щоб вони спробували і в підсумку вибрали одне. Коли дитина набредет на щось своє, він вже не кине» – переконаний психолог.

Колмановський зазначив, що якщо у підлітка пропадає бажання вчитися в школі чи університеті, наприклад, ні в якому разі не можна примушувати його займатися уроками. Варто обговорити варіант перейти з одного вузу до іншого, поміняти профіль або ж, закінчивши навчальний заклад, змінити сферу. Тоді в людини мотивація до діяльності буде значно вище.

© Instagram @lazareva_tatka

Того ж думки дотримується і Олександр Хутровий. У розмові з Лазаревої він розповів про власний досвід. Телеведучий зізнався, що у свій час вони з дружиною дуже хотіли, щоб один з їхніх синів став фізиком. Тому вони відправили хлопчика ліцей з фізико-математичним ухилом. Оцінки у нього, природно, були не найвищі. А незабаром сім’ї довелося переїхати і хлопчик пішов до школи з гуманітарним ухилом. І його успішність покращала моментально. Просто дитині стало подобається те, чим він займається.

© Instagram @glebkordovsky @george_victoriouz

«Щоб стати так сказати правильним батьком, необхідно своєї дитини тестувати: спробуй гурток математики, спробуй мызкальную школу, танці» – впевнений Хутровий.

А Колмановський додав, що займати дитину різноманітними напрямками необхідно в ранньому віці, починаючи з 4 років. Тоді питань з мотивацією не виникне у нього в підлітковому віці, ні в дорослому житті.