Вітамін Е при вагітності: його участь в процесі формування плоду, дозування

578

Зміст:

  • Функція вітаміну Е при вагітності
  • Наслідки нестачі вітаміну під час виношування плоду
  • Для чого призначають
  • Як приймати
  • До якого терміну приймати
  • Вітамін Е при вагітності має велике значення у формуванні плода. Він сприяє нормальній роботі репродуктивної та ендокринної систем, бере участь в метаболічних реакціях. Недостатність цього елемента призводить до пороків розвитку, безпліддя, викиднів, гестозам та інших патологій.

    Функція вітаміну Е при вагітності

    Якість продуктів харчування сьогодні падає. Для виробництва овочів, м’яса, молока використовують більше хімічних речовин, що стимулюють ріст. Це призводить до того, що в продуктах стає менше вітамінів і мікроелементів. Тому для підтримки здоров’я рекомендується приймати додатково вітамінні комплекси.

    Під час виношування плоду жінці потрібно в кілька разів більше вітамінів, так як дитина забирає у матері необхідні йому для розвитку корисні елементи. Якщо пацієнтка погано харчується і не приймає вітамінні препарати, у неї виникає авітаміноз.

    Вітамін е при вагітності бере участь у формуванні плода і плаценти

    У вагітних є авітаміноз відразу декількох вітамінів, тому при настанні періоду виношування ризик розвитку вад плода підвищується.

    Вітамін Е або токоферол є важливим елементом для нормального перебігу вагітності. Нагромаджується він у мозку, плаценти і печінки. Цей елемент попереджає появу онкопатологій.

    Вітамін бере участь у формуванні імунітету від бактеріальних і вірусних інфекційних хвороб. Він купірує тератогенну дію на клітини організму, особливо під час росту і розвитку ембріона.

    Токоферол попереджає виникнення недоумства у дитини, а також підвищений тромбоутворення у матері на протязі всього періоду виношування. Він перешкоджає виникненню судом і болю в кінцівках, покращує стан шкіри, волосся, нігтів. Елемент забезпечує транспорт кисню до тканин, що є важливим для плода.

    Наслідки нестачі вітаміну під час виношування плоду

    Якщо у жінки є авітаміноз, пацієнтка відчуває безсилля, больові відчуття в м’язах. У дітей, народжених раніше строку від матерів з авітамінозом Е, можливий розвиток гемолітичної анемії, патологій зорової функції.

    Через гіповітамінозів можлива поява вродженої розщілини піднебіння. Такий порок провокує не тільки нестача вітаміну Е, але і дефіцит вітамінів А, С, недолік заліза, магнію, клітковини, білків.

    Якщо у жінки дуже мало в організмі вітамінів Е, С, А, це призводить до виникнення гастрошизиса. Патологія характеризується появою дефекту черевної стінки.

    Брак токоферолу у вагітної провокує гестози, викидні на ранніх термінах, підвищений тонус матки. Крім цього недостатня кількість вітаміну Е спричиняє невиношування вагітності, а також безпліддя.

    Для чого призначають

    Токоферол призначають жінкам під час виношування плоду зазвичай в складі вітамінних комплексів або окремих капсул. Препарати мають різну дозування, тому при виборі засобу враховують показання до використання того чи іншого комплексу.

    Показання до призначення токоферолу:

    • дефіцит маси у вагітної;
    • виношування двох і більше плодів;
    • важкий токсикоз, мальабсорбція та інші патології, що не дозволяють засвоюватися вітамінам;
    • вік до 18 років і після 35 років;
    • проживання у несприятливих зонах;
    • підвищений тонус матки на ранніх термінах;

    Також необхідний вітамін для жінок з безпліддям в анамнезі, які планують дитину.

    Вітамінотерапія проводиться пацієнткам після екстракорпорального запліднення. Токоферол показаний при загрозі викидня, гестозу, відшарування плаценти та інших патологій вагітності.

    Як приймати

    Під час виношування плоду вітамінотерапія призначається всім жінкам, а особливо пацієнткам з гіповітамінозами. Такі заходи дозволяють знизити ризики виникнення вад розвитку ембріона, поліпшити стан вагітної жінки.

    Добова доза токоферолу для здорової вагітної пацієнтки становить 10 мг. Але коли є дефіцит, можливе призначення вітаміну до 20 мг. Якщо лікар призначив комплекс вітамінів, в якому є токоферол, препарат приймають по 1 таблетці на добу.

    Максимальна дозування токоферолу для пацієнток з нормальним перебігом вагітності становить 30 МО. Це дорівнює 20, 1 мг.

    дозировкаДобова доза вітаміну Е під час вагітності становить 10 мг

    Перевищувати дозу 30 МО здоровим жінкам не рекомендується, так як можливе передозування токоферолу. Вітамін є жиророзчинним, тому не слід пити його у високих дозах.

    Для пацієнток, що завагітніли за допомогою екстракорпорального запліднення, показаний до застосування в першому триместрі по 200 мг Токоферолу в добу. Пити його потрібно в капсулах. Курсова терапія становить до 10-14 днів. Це робиться для того, щоб підтримувати нормальний баланс гормонів, необхідних для збереження вагітності.

    До якого терміну приймати

    Пити вітамін Е рекомендується до закінчення другого триместру, але тільки за призначенням лікаря. Препарат у капсулах п’ють короткими курсами з перервами між ними. Речовина здатна накопичуватися в жировій тканині, а також сильно підвищувати тонус мускулатури, тому в третьому триместрі токоферол не використовують, щоб не ускладнювати пологи.

    на ранних срокахТокоферол приймають на ранніх термінах і в середині вагітності

    У третьому триместрі краще замінити препарати з вмістом вітаміну Е продуктами, багатими токоферолом. Елемент є в м’ясі, жирних сортах риби, горіхах, злакових, рослинних оліях.

    Вітамін Е при вагітності має велике значення для внутрішньоутробного розвитку, а також підтримки гормонального фону. Під час виношування плоду рекомендується приймати комплекси вітамінів, містять токоферол. Не можна ігнорувати раціональне харчування для виключення гіповітамінозу Е.

    Також рекомендуємо почитати: фолієва кислота при вагітності