Вологість повітря в квартирі – норма для дитини

557

Зміст:

  • Рекомендована вологість
  • Визначаємо рівень вологості
  • Створюємо мікроклімат
  • Норма вологості повітря в приміщенні для дитини встановлена педіатрами, вимірюється простими способами. Знаючи їх, батьки зможуть створити найкращі умови для своїх малюків і вберегти від багатьох хвороб.

    Рекомендована вологість

    Дитячий організм пристосовується до умов навколишнього середовища гірше, ніж дорослий. Малюки швидше замерзають і перегріваються. Інфекції простіше потрапити в дитячий організм і почати активно розвиватися в ньому. Дуже важливо створити в дитячій кімнаті відповідний мікроклімат і підтримувати його.

    Норма для дитини – вологість повітря в квартирі 60%.

    Якщо температура в кімнаті досить висока, швидше за все, повітря дуже сухе. У такій обстановці організм швидко втрачає вологу, слизові оболонки пересихають і перестають боротися з інфекціями. Дитина може відчувати дискомфорт і свербіж в очах, шкіра починає лущитися.

    Оптимальна вологість, при якій людина відчуває себе добре, – 50-60%.

    Багато педіатри уточнюють цю цифру, кажучи про те, що вона вірна лише для здорових малюків. Для грудничка, підхопив інфекцію, необхідна вологість буде становити 70%.

    У різний час року, при однаковій температурі, вологість відчуватиметься не однаково. Взимку при 24°С та вологості 60% людей буде сильно потіти, відчувати труднощі з диханням і захоче швидше втекти з приміщення. Тому слід орієнтуватися на свої відчуття.

    Визначаємо рівень вологості

    Для цього існує безліч приладів, які з легкістю впораються зі своїм завданням. Якщо у вас такого немає, скористайтеся підручними засобами. Знадобиться стакан, наполовину наповнений водою. Поставте його на три години в холодильник.

    Після цього залиште в дитячій кімнаті якомога далі від джерел тепла. Трохи зачекайте і проаналізуйте результат:

    • в кімнаті дуже сухо, якщо конденсат випарувався менше ніж за п’ять хвилин;
    • вологість висока, якщо конденсат став стікати цівками;
    • досягнута оптимальна вологість, якщо конденсат залишився на своєму місці.

    Такий експеримент можна проводити в будь-який час року в закритій кімнаті.

    Створюємо мікроклімат

    Якщо ви вимірювали рівень вологості в кімнаті, і він вас не влаштував – прийшла пора щось міняти. Самий швидкий і надійний спосіб підвищити вологість – придбати спеціальний зволожувач. Обираючи прилад, зверніть увагу на розмір резервуару з водою, чим він більше, тим більша приміщення зможе обслужити. На створення оптимальних умов може знадобитися кілька днів.

    Якщо ви живете в приватному будинку або квартирі з індивідуальним опаленням, в холодну пору року є можливість контролювати прогрів батарей. Не встановлюйте занадто високу температуру.

    Свіже прохолодне повітря сприяє комфортному сну, здорового диханню і нормального самопочуття.

    Якщо повітря дуже вологий, використовуйте наступні методи:

    • регулярно провітрюйте квартиру;
    • перевірте всі труби на предмет підтікання;
    • встановіть витяжку на кухні;
    • використовуйте осушувач повітря або кондиціонер.

    Здоров’я підростаючого покоління багато в чому залежить від мікроклімату будинку. Тут дитина проводить багато часу. Щоб сон був міцним, а хвороби йшли швидше, подбайте про вологості повітря в дитячій кімнаті.

    Також цікаво почитати: еег головного мозку дитини