10 продуктів для здорового харчування, які варто додати в раціон

878

В наш час Інтернет та інші ресурси переповнені інформацією про правильне харчування. Причому найчастіше інформація досить суперечлива. Блогери розповідають про важливість усвідомленого харчування, відмови від продуктів тваринного походження, але мало хто пропонує гідну заміну джерелами заліза і білка.

Щоб розібратися у всьому цьому різноманітті інформації зіркова мама Маріка Кравцова запросила в прямий ефір биомедика, автора блогу про правильному харчуванні Avocado Sasha Олександра Єфімова. Думка експерта засноване на останніх дослідженнях і стане в нагоді будь-якій людині, незалежно від способу життя і переваг у харчуванні. Які ж продукти повинні бути в раціоні, щоб його можна було назвати здоровим і правильним? Список від биомедика такий!

1. Зелень

© Instagram @wavesogood

Зелень — один з найбільш корисних і важливих елементів живлення, зазначає Олександра. Особливо варто звернути увагу на кейл, відому в Росії як кале. Вона є кладеземь вітамінів і мікроелементів. Однак її не рекомендують тим, у кого діагностовано густа кров, тому що кейл містить велику кількість вітаміну K, що відповідає за її згортання.

Замість кале можна використовувати бурякову бадилля або зелень мангольда, рукколу, кінзу. Але варто уникати шпинату: велику кількість щавлевої кислоти, що міститься в ньому, погіршує засвоєння кальцію. Якщо ви зовсім не любите зелень (як чоловік Маріки, наприклад), можна купувати зелень у вигляді порошку і додавати в смузі.

Читайте також:Смузі: смачно, корисно, легко!

2. Конопляне насіння

© Instagram @eko_noviymir

Більш звичний росіянам продукт, ніж насіння чіа, але не менш корисний. Незамінний джерело омега-3 жирних кислот, мікроелементів і багатьох вітамінів. Володіє нейтральним смаком, тому його можна додавати в будь-які страви (на відміну від чіа, які ідеально підходять для десертів і смузі). Конопляне насіння можна давати навіть маленьким дітям у вигляді молока з прикормом, тому що воно абсолютно не алергенне.

3. Нут

© Instagram @_hacibey_

Кращий джерело білка і заліза, в ньому міститься в 2 рази більше заліза, ніж в яловичині: на 100 г продукту 6,2 мг проти 3,1-3,6 мг. Ці знання особливо стануть в нагоді людям з діагнозом анемія, яким лікарі настійно рекомендують налягати на м’ясо.

Рецептів з використанням нуту дуже багато: суп-пюре, хумус, салати… Можна запекти нут в духовці і є його замість попкорну. На питання про те, як впоратися зі здуттям живота після вживання бобових, Олександра відповіла так:

Це пов’язано з мікрофлорою, яка, в свою чергу, утворюється в залежності від того, яку їжу ви їсте. Можна поступово привчити організм до бобовим, вживаючи їх регулярно. Тоді ця проблема зникне сама собою.

4. Авокадо

© Instagram @detox_domodedovo

Смачний, корисний і поживний фрукт, його користь давно доведено медициною. За рахунок вмісту в ньому ферментів, що відповідають за засвоюваність вітамінів, авокадо може бути використаний в салаті замість масла.

Читайте також:Смішніше, ніж трюк з лимоном: мама дала малюкові авокадо, і ось що сталося

5. Водорості

© Instagram @whatsfordinner_daily_edition

Незамінний джерело йоду. Нутриопат не рекомендує їсти водорості в мережевих ресторанах з-за великої кількості в стравах ароматичних добавок і солі. Краще придбати їх у сухому вигляді і вживати після замочування. Також сухі водорості можна гризти замість чіпсів. Краще вибирати хлореллу або норі, від спируллины, на думку Олександри, краще утриматися. Дослідження цього суперфуда досить суперечливі, є навіть ті, що стверджують: сині водорості можуть бути токсичні.

6. Яблучний оцет (натуральний)

© Instagram @eco_sp.ru

Натуральний яблучний оцет містить корисні ферменти. Його можна додавати у воду, так вона стає солодше. Людям з чутливими зубами такий напій можна пити через трубочку. При відсутності протипоказань оцет можна вживати людям з діагнозом гастрит, тому що він нормалізує кислотність. Кращий спосіб — замінити яблучним оцтом лимонний сік в соусах і салатах. Тільки будьте уважні при виборі звертайте увагу на мутність оцту, природний осад (чим їх більше, тим більш якісний продукт). При купівлі варто звернути увагу на написи organic, bio.

Втім, ми рекомендуємо перед включенням цього продукту в свій раціон, проконсультуватися з лікарем!

7. Квашена капуста

© Instagram @elenatuttis

Містить безліч корисних для організму вітамінів і ферментів. Олександра рекомендує обов’язково спробувати квашену капусту з імбиром, без додавання моркви — вона неймовірно смачна!

8. Кокосове молоко або вершки

© Instagram @shpinat_eco

Сік з віджатою м’якоті кокоса містить величезну кількість мінералів. Краще вибрати звичайне тайське молоко в упаковці тетрапак, так як залізних банках молоко окислюється і набуває неприємний присмак і запах. З кокосового маолока/вершків можна робити соуси, а також додавати в суп-пюре.

Без лактози:10 рецептів для тих, у кого алергія на білок коров’ячого молока

9. Ананас (ананасовий фреш)

© Instagram @pastizha

Містить бромелайн — фермент, який розщеплює білки. Можна випити свіжовичавлений сік за 15 хвилин до вживання важкої тваринної їжі – це допоможе організму перетравити її швидше.

10. Кайенский перець

© Instagram @imbirstory

Корисний тим, хто постійно мерзне і погано прокидається вранці. Увагу варто звернути на те, що привчати організм до перцю потрібно поступово.

Також Олександра поділилася простим рецептом від кашлю на основі перерахованих продуктів. Вживати його можна і дорослим, і дітям. Щоб приготувати склянку засоби від кашлю, вам потрібно:

  • 2/3 склянки ананасового соку
  • 1/3 склянки води
  • щіпка кайенского перцю
  • 2-3 краплі олії (лляного або конопляного)

Вживати потроху протягом дня, напій допоможе швидко вивести мокротиння.

З приводу цього продукту в своєму меню теж рекомендуємо попередньо поговорити з лікарем, особливо тим, у кого є захворювання ШЛУНКОВО-кишкового тракту.