Мед при вагітності – коли можна вживати

546

Зміст:

  • Показання та протипоказання до застосування
  • Склад меду
  • Основні рецепти з медом
  • Мед – унікальний природний продукт, що володіє протимікробними, гіпотензивними, імуностимулюючими властивостями. Мало хто знає, що його корисно вживати не тільки при простудних захворюваннях, наприклад від кашлю, але і при безплідді, запаленні шкіри, слизових оболонок, патологічних станах, що супроводжуються імуносупресією. Мед при вагітності – відмінний профілактичний засіб проти захворювань органів дихання, а також ласощі – при помірному вживанні і відсутності алергії.

    Мед при вагітності

    Показання та протипоказання до застосування

    При простудних захворюваннях в період виношування плоду мед принесе більшу користь, ніж деякі медикаменти, які слід приймати з особливою обережністю, особливо в першому триместрі вагітності. Під його впливом відбуваються наступні зміни в організмі:

    • посилюється кровообіг в тканинах матки;
    • покращується лімфообіг;
    • зменшується тонус мускулатури матки;
    • вживання меду при вагітності зменшує прояви токсикозу.

    Крім меду в період виношування можна вживати інші продукти бджільництва. Як цілющого засобу з метою профілактики мимовільного аборту рекомендовані бджолиний розплід, перга, маточник.

    Чи можна вживати в їжу та пити мед в конкретному випадку, вирішить лікар. Існують протипоказання, до яких відносяться:

    • схильність до алергії;
    • надлишкова маса тіла вагітної жінки;
    • схильність до цукрового діабету або наявність захворювання в анамнезі.

    Протипоказано від кашлю використовувати мед в якості засобу для інгаляції, якщо є наступні захворювання: туберкульоз, пороки серця, бронхіальна астма. При застуді, супроводжується гіпертермією, мед також не рекомендований в якості самостійного лікувального засобу, що замінює медикаменти, які дозволені до застосування при вагітності. Навіть якщо немає алергії, рекомендації щодо вживання меду має давати тільки лікар.

    Склад меду

    Користь меду пов’язана з його складом. Крім вуглеводів, вітамінів і мінералів в ньому містяться ще й амінокислоти, які беруть участь у побудові клітинних структур, що актуально при вагітності на ранніх термінах.

    Темні сорти особливо цінні. До їх складу входять залізо, мідь і магній, а також білкові сполуки. Їх міститься більше, ніж у світлих сортах меду, які, в свою чергу, містять більше вітамінів. Свежеоткачанный мед, як правило, має рідку консистенцію. Згодом із-за вмісту білкових речовин, колоїдних сполук, полісахаридів він починає засахариваться, що не відображається на цілющих властивостях.

    Заповнити добову вітамінну та мінеральну недостатність, вживаючи допустиму порцію меду, не вдасться, але можна скоротити дефіцит необхідних речовин.

    Залежно від місцезнаходження пасіки розрізняють такі види меду:

    • луговий – виробляється бджолами в процесі переробки нектару рослин рівнинних лугів;
    • високогірний – медоноси ростуть у високогірних районах, мед відрізняється більш високою вартістю;
    • польовий – найпоширеніший і дешевий, медоноси – степові дикорослі трави;
    • тайговий – самий ароматний, має винятковий склад, завдяки якому відрізняється цінними якостями.

    Шкоди від меду не буде, якщо вживати його дозовано, тобто по дві столові ложки на добу. Вважається, що найбільше користі принесе продукт, який не був піддається температурній обробці, тобто не рекомендовано його гріти або заливати окропом. Кращий спосіб вживання – тримати мед у роті в незміненому вигляді, навіть зацукрованому, до повного розчинення. Від меду буде користь, якщо замість цукру пити з ним чай, не розчиняючи в окропі, вприкуску.

    Мед при беременности: польза и вред

    Користь і шкода меду при вагітності

    Основні рецепти з медом

    Крім класичного варіанту вживання меду в чистому вигляді існує чимало складів з його включенням, які дозволяється вживати в їжу на будь-якому терміні вагітності як біологічної добавки або додаткового лікарського засобу, яке не зашкодить мамі і малюкові.

  • Чай з додаванням продуктів бджільництва – прекрасний засіб, що зміцнює імунітет, його успішно застосовують при простуді, а також для її попередження. Віддавати перевагу краще зеленим сортів чаю, в яких більше антиоксидантів. Ягідні чаї (шипшина, журавлина, смородина, полуниця) не містять кофеїну, і додавання меду тільки посилить їх цілющі властивості. До трав’яним чаїв (м’ята, ромашка, листя смородини, малини) слід поставитися з обережністю, оскільки окремі компоненти можуть негативно позначитися на перебігу вагітності. На ранніх термінах вживання трав’яних чаїв повинен рекомендувати фахівець. Ще один важливий рада: чай не повинен бути дуже міцним. Такі напої з додаванням меду корисні не тільки від кашлю, але і від нервового перенапруження. З їх допомогою можна попередити напади нудоти, які турбують в першому триместрі при токсикозах.
  • Не менш корисним напоєм є молоко з додаванням меду. Смак солодкуватий, трохи терпкий, мабуть, знайомий кожному з дитинства. Такий напій вживають в якості імуностимулюючого, заспокійливого, антимікробний засіб. Важливо пам’ятати, що калорійний напій, містить білок, молочний жир і досить поживний. Пити будь-мед разом з молоком рекомендовано вагітним на ніч, якщо турбують порушення сну, присутні стресові ситуації. Напій допоможе зменшити печію. Його корисно пити в теплому вигляді при бронхітах, трахеїтах, ангінах. Для того щоб його приготувати, досить підігріти молоко до температури тіла і додати мед – чайну ложку на склянку. Не варто зловживати цим напоєм, тим більше спільно з борошняними виробами, оскільки є ймовірність набрати зайві кілограми.
  • Мед відмінно поєднується з деякими продуктами, наприклад редькою. Подібну комбінацію успішно застосовують при застуді з утворенням трудноотделяемой мокротиння. У період виношування застосовувати подібний склад необхідно з особливою обережністю, оскільки редька містить ефірні олії, які надають їй характерний смак. Під їх впливом посилюється тонус гладкої мускулатури матки, що може стати причиною передчасних пологів. Вживати редьку з медом у дозволеному кількості можна тільки при відсутності ускладнень перебігу вагітності, якщо дозволить лікар.
  • Зменшити прояв токсикозу можна, якщо з’їдати 10 мл меду за півгодини до їжі.

    Позбутися від нежиті допоможе наступний рецепт: змішати лимонний сік і кип’ячену воду (компоненти взяти у співвідношенні 1:1 в обсязі 30 мл), додати половину чайної ложки меду. Розмішати до однорідності і вживати невеликими ковтками протягом декількох днів.

    При варикозному розширенні вен можна робити протизапальні компреси з наступним складом: 20 г висушених квіток каштана і 15 мл меду залити 200 мл спирту, настоювати тиждень. Прикладати до ділянок ніг, де є розширені вени.

    При виникненні печії і загостренні хронічного гастриту можна спробувати наступний рецепт: одну столову ложку меду змішати з трьома-чотирма чайними ложками соку алое (листя попередньо потрібно потримати кілька годин у холодильнику, а потім віджати з них сік). Вживати по одній чайній ложці три рази в день.

    Важливо пам’ятати, що, незважаючи на простоту рецептів та користь меду, необхідно дотримуватися порад фахівця і стежити за змінами в стані організму. Будь-які відхилення від норми є підставою для виключення меду з раціону. Навіть найкорисніший продукт здатний завдати шкоди здоров’ю та розвитку плода – неважливо, перший або останній йде триместр, – якщо вживати його неправильно або якщо присутня індивідуальна непереносимість.

    Читайте також: корисно пити цикорій при вагітності