Чому у дитини бувають синці під очима і яке лікування потрібно

2381

Зміст:

  • Причини появи синяви
  • Порушення режиму праці та відпочинку
  • Авітаміноз і стреси
  • Захворювання, що провокують синяву під очима
  • Про що говорить колір кіл в області очниць
  • Невідкладні стани
  • До кого звертатися для лікування
  • Заходи щодо усунення синців
  • Лікування народними методами
  • Профілактика
  • Синява під очима має різну природу виникнення. Цей симптом викликають фізіологічні і патологічні інші фактори. Якщо у дитини під очима синці, рекомендується звернутися до лікаря для обстеження та лікування (при необхідності).

    Причини появи синяви

     

    Синці під очима можуть бути наслідком різних захворювань, генетичної схильності, вродженої особливості шкірного покриву і судин. Симптом з’являється через порушення режиму праці та відпочинку, незбалансованого харчування, стресових ситуацій, хвороб.

     

    Круги під очима від природи присутні у дітей з 1-2 светотипом шкіри. Волосся у них білі, шкіра світла. З-за того, що шкірний покрив навколо очей дуже тонка, судини трохи просвічують через нього. Це проявляється легкою синявою під очима. У дитячому віці у таких пацієнтів синці добре помітні. По мірі дорослішання вони йдуть.

    Синці під очима можливі у дітей, які мають генетичну схильність до наявності цього симптому. У таких пацієнтів родичі мають круги під очима. Ознака передається у спадок з покоління в покоління.

    Порушення режиму праці та відпочинку

     

    Дитина при високому навантаженні в школі, саду або на додаткових заняттях сильно перевтомлюється. Високі розумові і фізичні перевантаження дають збій в організмі, що веде до появи кіл в області вічко.

    Сон для дитини дуже важливий. Під час відпочинку мозок обробляє всю отриману інформацію, систематизує її. Також у сні відновлюються клітини організму, відбувається інтенсивний ріст. Без повноцінного сну мозкова діяльність порушується, всі органи працюють на знос. Недосип з часом призводить до появи синяви під очима.

    Кола у грудних дітей з’являються при порушенні режиму дня. Якщо батьки годують дитину не на вимогу, порушують режим денного і нічного сну малюка до 1 року виникає анемія, затримка розвитку, труднощі з засипанням.

    Авітаміноз і стреси

     

    Харчування для дитини відіграє важливу роль, так як з їжею надходять всі необхідні мікроелементи, вітаміни, білки, жири, вуглеводи. Якщо раціон бідний і незбалансований, пацієнт відчуває дефіцит всіх або частини елементів. Вони необхідні для підтримання життєдіяльності, росту і розвитку дитячого організму. Авітамінози, недоїдання ведуть до зниження маси тіла, появи кіл в області вічко.

     

    До стресу відносять всі зміни обстановок, високі навантаження, неадекватне ставлення до дитини в колективі, конфлікти в сім’ї, втрата близьких. Всі ці фактори підривають здоров’я пацієнта. Дитина під час стресу не спить, не їсть, переживає, боїться, втомлюється. Навантаження на нервову, серцево-судинну та інші системи викликають поява кіл в області очниць.

    Захворювання, що провокують синяву під очима

     

    Крім перевтоми, порушення харчування, авітамінозів і недоїдання існують патологічні фактори виникнення кіл.

    Причиною появи синців під очима можуть бути травми голови

     

    До них відносять такі хвороби:

    • Зниження імунного захисту. Після перенесеної ГРВІ або хронічного захворювання виникає синява в області очниці.
    • Травми: струс мозку, удари по голові або в область очниці.
    • Після пошкодження лікар зазначає характерний симптом кривавих очок або гематому на оці.
    • Патології нирок. При ниркової дисфункції системи у дитини виникає набряклість і чорно-коричневі або рожево-сині синці.
    • Залізодефіцитна анемія. Низька концентрація гемоглобіну крові провокує порушення роботи серцево-состудистой, нервової та імунної систем.
    • Онкопатологія. Пухлина супроводжує синява під очима, втрата ваги, поганий апетит, втома.
    • Хвороби серцево-судинної системи. Патологія серця викликає порушення кровотоку в тканинах, в тому числі в області головного мозку, очей. Захворювання серця супроводжує біль у грудях, порушення ритму, запаморочення, посиніння слизових нігтів, кінчика носа, мочок вух.
    • Глисти. Життєдіяльність паразитів порушує функцію травлення. Виникає нудота, больові відчуття в животі, зниження апетиту, свербіж у промежині.

    Крім цих факторів можливо поява синців через эндокринопатий, а саме цукрового діабету, патології щитовидної залози, хвороби гіпофіза та інших.

    Про що говорить колір кіл в області очниць

     

    При огляді дитини колір кіл під очима допомагає визначитися з діагнозом. Виділяють 8 відтінків синців:

    • Блакитні. Генетична схильність до появи синців.
    • Сині. Порушення сну, стресові ситуації, перевтома.
    • Темно-сині. Патології серця і судин.
    • Синьо-рожеві або коричневі. Хвороби сечовидільної системи.
    • Рожеві. Аденоїди, порушення носового дихання через ГРЗ або викривлення перегородки носа.
    • Червоні. Алергічна реакція, гельмінтози, анемічний синдром, зневоднення.
    • Коричневі, жовті. Патології печінки і жовчного міхура.

    При діагностиці патологічного стану обов’язково враховують колір синців.

    Невідкладні стани

     

    До невідкладних станів відносять сильне зневоднення через отруєння. Діти дуже швидко втрачають воду, так як її відсоток в організмі маленького пацієнта вище, ніж у дорослого. Тому при нестримної блювоти, діареї терміново викликають бригаду швидкої допомоги.

    Небезпечними станами, що супроводжуються синцями в області очниці, є захворювання серця: серцева недостатність, вади, аритмії та інші. При появі блідості на обличчі, синців навколо очей, безсилля, болі в грудях, втрати свідомості потрібно викликати швидку.

    У хворих на цукровий діабет інсулінозалежного типу можливе різке підвищення або падіння цукру, що відбувається при неправильному прийомі ліків. Пацієнту потрібна термінова допомога і госпіталізація в стаціонар для підбору дозування лікарських препаратів.

    До кого звертатися для лікування

     

    Якщо у дитини протягом кількох днів не проходять синці, не допомагає відпочинок, корекція харчування, вітамінотерапія, необхідно прийти на прийом до педіатра. Лікар проведе огляд, призначить обстеження, направить до вузьких спеціалістів.

    Якщо у дитини є хвороби серця, пацієнта направляють до кардіолога. При цукровому діабеті, гіпотиреозі показана консультація ендокринолога. Травми голови лікує хірург або невролог. При наявності ЛОР-патології дитині потрібна допомога отоларинголога. Інфекційні хвороби та глистні інвазії лікує інфекціоніст. При важкому зневодненні пацієнту потрібна допомога реаніматолога в стаціонарі.

    лечение

    Іноді синява під очима означає, що дитині потрібне лікування у кардіолога

     

    Терапія від синців спрямована на фактори, що викликають симптом. При наявності хвороб серця кардіолог призначає препарати, що поліпшують кровотік, купирующие аритмію. Гіпотиреоз лікують за допомогою гормонів щитовидної залози. Травми голови вимагають спокою, призначення ноотропних та інших лікарських засобів.

    При гельмінтозах дитині призначають протигельмінтні засоби, вітамінотерапію. Отруєння лікують сорбентами, протимікробними засобами або противірусними препаратами в залежності від збудника. Імунодефіцити вимагають призначення інтерферонів.

    Авітамінози усувають комплексами вітамінів, збалансованим харчуванням. При залізодефіцитній анемії використовують препарати заліза курсом на 1-2 місяці. При патології нирок використовують антибактеріальні препарати, діуретичні інші ліки в залежності від виду хвороби.

    Заходи щодо усунення синців

     

    Якщо круги під очима викликані зневодненням, дитині налагоджують питний режим. Пацієнту дають воду, соки, морси. Вода найкраще втамовує спрагу, тому вона повинна складати 50-70 % всієї випитої рідини за добу.

    При перевтомі і стресах відмовляються від гуртків та секцій. Обов’язково вводять в режим денний сон. Пацієнта захищають від конфліктів в сім’ї і колективі.

    Якщо синці в області очниць з’явилися з-за неправильного харчування, у раціон вводять фрукти, овочі, м’ясо, рибу, молочні продукти. При дефіциті заліза дитині дають гречку, м’ясо, яйця, печінка.

    Лікування народними методами

     

    Для того щоб прибрати кола під очима роблять примочки з трав’яними розчинами. Для цього використовують ромашку, шавлія, календулу, чай. Марлю, складену в кілька разів, змочену в лікарському розчині, прикладають до синців. Компрес тримають 5-10 хвилин.

    Набряклість під очима прибирає лід. Допускається використовувати для приготування льоду просту воду або відвари. Лід прикладають через тканину.

    Профілактика

     

    Для попередження появи синяви в області очниць рекомендується правильно харчуватися, приймати комплекси вітамінів раз в квартал або півроку. Важливим аспектом профілактики є режим праці і відпочинку. Недолік сну, високі фізичні навантаження сприяють зниженню імунітету, появи хронічних захворювань, гормональних збоїв.

     

    Синці в подглазничной області у дітей виникають унаслідок захворювань або порушення режиму дня і харчування. Симптоматику не можна ігнорувати. При появі синяви рекомендується звернутися до лікаря, налагодити режим праці і відпочинку, поліпшити якість харчування.

    Дивіться далі: асфіксія новонароджених