Доктор Комаровський розповів, коли не можна ставити на ніжки немовляти

1375

Педіатр Євген Комаровський – автор книг про дитяче здоров’я і телеведучий популярної програми, покликаної допомагати батькам у догляді за малюками. Відомий лікар часто відповідає на питання, які відправляють йому молоді мами і тата. Один з них був присвячений успіху дитини, який у віці шести місяців вже самостійно стоїть в ліжечку. Батьки хвилюються: чи не шкідливо це для хребта малюка?

Читайте також:Як навчити дитину сидіти

Доктор Комаровський впевнений:

Якщо у дитини вистачило сил самостійно встати, ніякого реального ризику немає. Ризик виникає тоді, коли у нього немає сил, коли йому хочеться полежати, а ви його ставите або садите. Ніколи з власної ініціативи не створюйте вертикальне навантаження на хребет. І сісти і встати дитина повинна самостійно.

Педіатр дає пораду, коли малюк вже готовий до серйозного навантаження на опорно-рухову систему.

Дитина починає повзати, зміцнює м’язи спини і тільки після цього стає або сідає, – розповідає доктор Комаровський. – Тому головне завдання мами і тата – всіляко заохочувати повзання, створювати для цього умови.

View this post on Instagram

A post shared by Доктор Комаровський (@doctor_komarovskiy) on Jan 28, 2019 at 5:44am PST

Як це робити? Відомий педіатр впевнений: будь-який новий навик малюк набуває, коли в ньому особисто зацікавлений. Завдання мами – стимулювати це. Наприклад, починаючи з раннього віку викладати малюка на животик. З тримісячного віку складати перед ним іграшки, щоб дитина тягнулася, тим самим розвиваючи свої м’язи. Відмінне підмога – зміцнювальний масаж, який мама може робити і в домашніх умовах.

Хиты Сети: 2 видео массажа для малышаХіти Мережі: 2 відео масажу для малюка

Доктор Комаровський підкреслює: кожна дитина розвивається індивідуально! І те, що характерно для одного малюка, зовсім не є орієнтиром для інших. Тому знаменитий лікар просить батьків не озиратися на успіхи дітей друзів, а займатися розвитком свого малюка у відповідності з його віком. Доктор упевнений:

На відміну від своїх батьків, діти не знають про якісь нормативи. Так що часто малюки, нехтуючи традиційним повзанням, шукають альтернативні способи пересування, а деякі взагалі відразу прагнуть встати і переміщатися на «своїх двох», чіпляючись за спинку свого ліжечка або батьківського дивана.

© Instagram @nadin_argo

Тому довіряйте своїй дитині, і при цьому примусово не випереджайте його власні можливості.

А в якому віці ваша дитина навчилася стояти?