Експерти: недосип викликає ризик ожиріння

485

Вчені з різних країн і дослідницьких інститутів у різні роки проводили вивчення співвідношення кількості нічного сну людини з його вагою. І кожен раз висновок був один – недосип призводить до розвитку ожиріння.

Читайте також:Частий сон у вагітних – ознака дефіциту ваги у майбутньої дитини

Наприклад, експерти з університету Case Western Reserve, Клівленд, Огайо провели фізіологічні дослідження, які показали, що обмеження сну має метаболічні ефекти, що призводять до збільшення ваги. Автори протягом 16 років досліджували зв’язок між звичайною тривалістю сну і подальшим збільшенням ваги у стані здоров’я медсестер. Аналізували параметри майже 70 тисяч жінок.

З’ясувалося, що в аналізах з поправкою на вік, індекс маси тіла жінки, які сплять 5 годин або менше, набрали на 1,14 кг більше, ніж ті, хто спав по 7 годин протягом 16 років. Жінки, що спали 6 годин, набрали на 0,71 кг більше.

Експерти оцінювали лише кількість сну — без поправок на фізичну активність або споживання їжі. Прийшли до висновку, що коротка тривалість відпочинку в нічний час пов’язана з майбутнім збільшенням ваги і ожиріння.

Взаємозв’язок дефіциту сну і ризику ожиріння виявили та експерти з Університету Рутгерса в Нью-Брансвік, Нью-Джерсі. Вчені провели дослідження, аналізуючи дані понад 175 тисяч студентів. З’ясувалося, що недостатня тривалість сну провокує розвиток нездорових звичок харчування: пропуск сніданку, споживання фаст-фуду і солодощів. Результати даного дослідження були опубліковані в журналі «Клінічна медицина сну».

Приблизно 40 відсотків школярів у дослідженні спали менше, ніж рекомендовано, — зазначив Лаброс Сидоссис, професор і завідувач кафедри кінезіології і здоров’я в Університеті Рутгерса в Нью-Брансвік, Нью-Джерсі. — Недостатній рівень сну був пов’язаний з поганими дієтичними звичками і ожирінням у обох статей.

Читайте також:Експерт: жінки на дієті відмовляються від картоплі… а даремно!

Тему проблем із зайвою вагою через брак сну розвиває у своєму мікроблозі і нутриціолог Юлія Гурбанова. Блогер привела в приклад результати дослідження, коли експерти довели: недосип у 1 годину впливає на фізіологію зниження ваги.

Учасників із зайвою вагою поділили на 2 групи. Протягом 8 тижнів всі повинні були дотримуватися невеликий дефіцит калорій, щоб знизити % жиру, — розповідає нутриціолог Юлія Гурбанова. — Одна група плюс до цього повинна була в будні спати менше, ніж зазвичай. В суботу та неділю можна було спати довше. Група №2 могла не обмежувати свій сон у будні дні.

Результати:

Група 1 не досипала на будні 1 годину +- 30 хвилин і приблизно стільки ж наверстывала за вихідні. За тиждень вони недосипали близько 3 годин.

Обидві групи втратили однакову кількість кг, але з різною якістю тіла:

  • недосыпавшие із загальної суми скинутих кг втратили 83% м’язової тканини і 17% жирової;
  • спали втратили 81% жирової тканини і 19% м’язової.

Висновок: схоже, що парою годин «досыпа» на вихідні компенсувати недосип за будні не вийде.

А скільки годин вночі спите ви?

Всі фото: Depositphotos