Які види спорту вибрати після природних пологів та кесаревого розтину

1731

Зміст:

  • Обмеження у спортивних заняттях
  • Коли починати тренування
  • Яким можна займатися спортом, щоб схуднути
  • Після народження дитини хочеться швидко привести себе в форму. З допомогою фізкультури можна повернути м’язам тонус, підтягнути живіт, скинути зайву вагу. Але важливо враховувати, через скільки після пологів можна займатися спортом, щоб навантаження не нашкодили молодій мамі.Через скільки після пологів можна займатися спортом, залежить від стану здоров’я молодої мами.

    Обмеження у спортивних заняттях

    Під час родового процесу породіллі доводиться випробовувати сильні перевантаження. Для відновлення внутрішніх органів і загоєння рани на місці приєднання плаценти потрібно півтора місяці з моменту народження малюка.

    Протягом перших двох тижнів силові тренування заборонені навіть тим, чиї пологи пройшли благополучно. Є небезпека виникнення кровотеч і подальших ускладнень, появи внутрішніх патологій.

    Крім того не варто відвідувати баню, басейн і піднімати важкі предмети. На цьому етапі молодій мамі не рекомендовані фізично активні заняття. Однак виконувати вправи з невеликими навантаженнями можна вже через 24 години після пологової діяльності. Варіанти індивідуальної відновної гімнастики підкаже лікар.

    Коли починати тренування

    Будь строків варто дотримуватися при переході до улюблених тренувань:

  • Після природних пологів, що пройшли сприятливо, до занять можна приступати з дозволу лікаря до кінця другого тижня.
  • Якщо народження малюка було пов’язане розривами, або знадобилося оперативне втручання в ході пологової діяльності, забороняються будь-які навантаження протягом місяця.
  • Після штучних пологів повернення до спортивних занять можливо не раніше, ніж через 6 місяців з поступовим збільшенням навантажень.
  • Потрібно враховувати, що після кесаревого розтину зашиті розрізи гояться повністю близько двох місяців. На цьому етапі необхідно повністю виключити навантаження на прес уникнути проблем зі швами і систематично проходити огляди лікаря.

    Але точні терміни для початку або відновлення спортивних занять заздалегідь не вгадати. Потрібен індивідуальний підхід, оскільки визначити готовий організм до навантажень, можна тільки за станом і самопочуття молодої мами. Так, якщо є виділення, займатися спортом не можна. Потрібно почекати, поки організм відновиться.

    при грудном вскармливанииПри грудному вигодовуванні після тренувань потрібно більше пити.

    Якщо при грудному вигодовуванні після тренувань зменшилася кількість молока, це говорить про дефіцит рідини в організмі. Слід більше пити після занять спортом. Годуючим мамам корисно заповнювати недолік рідини ягідними морсами і компотами з ягід або сухофруктів. Додатково слід трохи знизити навантаження.

    Яким можна займатися спортом, щоб схуднути

    При підборі комплексів вправ потрібно враховувати специфіку постродовой реабілітації та лактаційного періоду.

    Щоб визначитися з видом фізичних навантажень, які підходять саме вам, варто брати до уваги:

    • загальний стан;
    • вікові особливості;
    • власні фізичні можливості;
    • індивідуальні переваги.

    Варто звернути увагу на танці. Вони не тільки допомагають відновити м’язовий тонус, але і дають позитивний психологічний ефект, заряджають енергією, покращують настрій.

    Водні вправи – плавання і аквааеробіка – рекомендовані і при виношуванні, і під час реабілітації після пологів. При заняттях задіяні всі м’язові групи, а водне середовище вважають найменш небезпечною в плані травм. Також купання розслабляючи впливає на організм. Але при наявності незагоєні ранок і виділень з тренуваннями у воді потрібно почекати.

    Добре підходять для молодих мам східні практики, особливо, йога.

    Можна записатися в групу або виконувати вправи самостійно в домашній обстановці, якщо не з ким залишити малюка. Виберіть для себе індивідуальний комплекс асан і проводите заняття у зручний час. Почати варто з нетривалих сеансів, потроху збільшуючи їх.

    Не слід займатися важкою атлетикою, марафонським і швидкісним бігом, гірськими лижами і велоспортом в перші пів року після появи на світ малюка. Після можна плавно повернутися до улюбленого спорту, потроху збільшуючи обсяги.

    Якщо ви вже вибрали підходяще спортивний напрям або надумали повернутися до передпологовим занять, зверніться за консультацією до лікаря. Він підкаже, коли можна починати тренуватися і як краще увійти в звичний режим.

    Дивіться далі: коли можна качати прес після пологів