Порада дня: будуємо діалог, навіть коли дитина упирається

854

Вам знайома ситуація, коли на кожне мамине «треба» дитина відповідає, що «не хоче», «не буде», «передумав»? Ох, яке ж терпіння потрібно в ці дні. Мамина нервова система стає схожа на чайник, який ось-ось закипить. Охолоньте! Дитяча впертість можна перебороти без втрати нервових клітин. Потрібна вірна тактика, і про неї розповідає психолог Катерина Кес.

На думку експерта, батькам не треба сперечатися і переконувати маленьких диваків, які відмовляються їсти суп (йти в дитячий сад, надягати черевики або ту кофту, яка їм не подобається). Психолог радить основний ключ до розв’язання непростої ситуації – показати, що ви розумієте свою дитину.

Коли ви показуєте розуміння і співчуваєте – це відразу ж змінює тон вашого розмови, знімає у дитини напруження і будує емоційний місток між вами, – ділиться Катерина Кес рекомендацією в своєму мікроблозі.

Беріть на замітку спосіб, який допоможе перевести ситуацію, коли дитина упирається в нормальний діалог. Ось що вам потрібно робити:

Погодьтеся В ЦІЛОМУ. “Так, не хочеться закінчувати цікаві ігри”, “Розумію, як хочеться сідати за уроки”, “Так, мені теж ліньки забиратися в квартирі”, “Я теж, як і ти, в дитинстві дуже любила солодке”, “Звичайно, вдома краще, ніж в садку”. З точки згоди далі буде легше домовитися.

Використовуйте слово “ДАВАЙ”: “Давай ми ось, що придумаємо”, “Давай так домовимося”.

Ідіть НАЗУСТРІЧ в тому, чим можете.

Включайте дитину в процес прийняття рішення.

© Instagram @ludmilkastatsenko

Читайте також:Порада дня: застосовуйте психологічний прийом «Вибір без вибору»

Психолог Катерина Кес склала діалоги, які можна моделювати залежно від сформованої ситуації.

Дитина просить солодке

Хочу цукерку!- Дуже хочеться чогось солоденького?…- Так, хочу цукерку!- Розумію, іноді так хочеться солодкого, що здається,зможеш з’їсти цілий будинок цукерок!(зверніть увагу, ще жодного разу не було слово “НЕМАЄ!)- Хаха, цілий будинок.- Зміг би цілий будинок цукерок з’їсти, як ти думаєш?- Так!- Давай-ка допоможи мені накрити тарілки на стіл і після обіду вибереш, яку з’їж цукерку.

© Instagram @margaryata.makarovskaya

Дитина не хоче робити уроки

Не хочу робити ці дурні уроки.- Дійсно, хто їх придумав. (замість “Уроки треба робити!”.- Ось саме.- Я в дитинстві теж їх не любила робити.- Правда?- Звичайно. Хто їх любить. Але такі правила, доводиться робити. У скільки ти почнеш?- Через годину.- Правильно, після школи потрібно відпочити. Якщо потрібна буде моя допомога, скажи мені.

© Instagram @annalvovacom

Читайте також:Урок доброти: у дитячому садку придумали зворушливий спосіб вітати дітей

Дитина просить пограти з ним, а мама в цей момент зайнята

Пограй зі мною!- Скучила? (замість “Я зараз не можу!”)- Так, хочу з тобою пограти.- Я теж дуже хочу. Допоможеш мені домыть посуд, щоб я швидше звільнилася?- Не хочу. Хочу грати.- Я теж дуже хочу з тобою пограти. У що будемо грати, як тільки я домою посуд?- В хованки.- Відмінна ідея.

© Instagram @good_mammy

Психолог Катерина Кес дає «золотий рада»: не використовувати категоричне «Ні». Дитина не чує цього слова і реагує на дипломатичні віражі більш спокійно. Тому ваше завдання – спочатку вивести ситуацію в більш спокійне русло, а потім запропонувати варіант рішення. Але найголовніше, все це потрібно робити спокійно.

А як ви поводитеся, коли дитина то і справа упирається, вередує і перечить вам?