Порада дня: давайте вихід негативним емоціям

579

Як часто матусі кажуть про те, що вони втомилися, не вистачає сил… Багато пробують змінити свій розпорядок дня (наприклад, раніше лягають спати), але і це не завжди допомагає. Кава бадьорить, а якщо і додає сил, то всього на пару годин.

Читайте також:Порада для мам, які з-за втоми стають дратівливими

У результаті в очах немає блиску, на плечах немов важкий тягар… А якщо покопатися в собі глибше, поряд з браком сил можна назвати ще і апатію з забудькуватістю. Пора провести в собі генеральне прибирання! Вам на допомогу — порада психолога Тетяни Захарової, яка називає причиною втоми звичку… придушувати негативні емоції та гнів. Експерт пояснює цю взаємозв’язок:

У ситуації, коли є місце гніву, а також внутрішня переконаність, що «злитися і гніватись не можна», доводиться багато сил, енергії витрачати на те, щоб утримати цього джина всередині пляшки, звичайно, у вас буде присутній відчуття, що ви позбавлені сил, втома стає вашим постійним супутником. ⠀

Адже мало хто з батьків у дитинстві вчив своїх дітей правильному, конструктивного вираження гніву і агресії, скоріше, навпаки, вони всіляко самі лякалися своїх почуттів, і тим більше, не знали, що робити з вашими. Заборона вони наклали, але не навчили, як словами, або з допомогою інших технік виражати злість. Зате вам іноді дозволяли плакати, нечутно, тихо, щоб сусіди не почули, люди на вулиці, не дай Бог, чого поганого не подумали.

Нас навчили пригнічувати себе, заперечувати свої справжні потреби, блокувати всі свої почуття. І ми навчилися повертати гнів на себе, загорнути його всередину (аутоагресія): хтось ламав руки, ноги, расшибал коліна, хтось до крові розчісував свій діатез або екзему.

Психолог Тетяна Захарова радить усім, хто регулярно відчуває почуття втоми, не збирати в собі негативні емоції. Випускайте їх! Експерт наводить приклад результат роботи, коли матусі зізнаються, що починають себе слухати, помічати свої справжні почуття, і потихеньку дають їм місце бути.

«Негативні» почуття містять багато енергії, вони допомагають відстоювати свої межі, з’являється внутрішнє відчуття, що ви можете постояти за себе, замість того, щоб знаходиться в звичній безпорадності. Іноді буває достатньо дати собі дозвіл, виписати довідку, що можна виявляти різні почуття, щоб з’явилися сили жити і продовжувати шлях до своєї мети, — радить психолог.

Читайте також:Порада дня: вчіться у дітей тим якостям, яких немає у вас

Цей пост психолога Тетяни Захарової знайшов відгук у її передплатників. Одна з користувачок Мережі зізналася:

Плачу від образи, коли ніхто не бачить. Тримаю все в собі, завжди, все життя.

Однак був і інший відповідь:

Відстоюю свої межі і не дозволяю знецінювати свою працю. Іноді буває в збиток роботі, я втрачаю матеріальне. Але в користь собі особисто, від мене йдуть люди споживачі і не вміють цінувати мене і мою працю. Нехай йдуть туди, де їм це дозволять.

А ви збираєте в собі гнітючий негатив чи даєте вихід негативним емоціям?

Всі фото: Depositphotos